Кешбек бонус

Спортските книги обезбедуваат многу форми на бонуси за спортско обложување. Некои онлајн спортски книги често им даваат попусти на своите играчи со надеж дека ќе ги привлечат да продолжат да се коцкаат со нив или да им се заблагодарат за нивната лојалност. Овие рефундации се нарекуваат со различни имиња, од кои најистакнат е бонусот за враќање на готовина за спортско обложување.

Додека некои од најдобрите понуди за враќање на готовина се достапни за новите играчи, некои се резервирани за големи ролки или ВИП ентузијасти за спортско обложување. Сепак, има по нешто за секого, па затоа е од клучно значење да се истражи која од врвните сајтови за спортско обложување што ги нуди кешбек е најдобро одговара за вашите потреби.

Кешбек бонус

За разлика од бонус за добредојде, кој има за цел да ве искушува да играте, замислете го бонусот за враќање на готовина повеќе како огромен банер „ви благодариме што сте тука“. Исто така, се додава: „Жал ми е што не победивте овој пат, но не се откажувајте. Пресреќни сме што ве имаме“

Овие бонуси без сомнение ја постигнуваат својата цел. Ќе се чувствувате охрабрени и ќе го сметате тоа како знак дека сè ќе биде во ред, што ќе ве мотивира да продолжите да играте. Бонусите ќе се разликуваат од една до друга спортска книшка врз основа на користениот софтвер, целната публика и специфичните техники на спортската книшка за привлекување играчи.

Section icon
Како да користите бонус за враќање на готовина

Како да користите бонус за враќање на готовина

Бонус за враќање на готовина е токму како што звучи: пари вратени на вашата онлајн сметка за спортска книшка - или играјте кредити. Кога обложувате пари и не освоите ништо за одреден период, онлајн спортските книшки обично ќе ви платат готовина во форма на процент од потрошеното.

Различни онлајн спортски книги различно пристапуваат кон стимулации за враќање на готовина, па направете ја домашната задача на страницата што ја разгледувате. Ова може да го постигнете со одење на страниците Промоции или Вести.

Како да користите бонус за враќање на готовина
Претворете го бонусот за враќање на готовина во вистински пари

Претворете го бонусот за враќање на готовина во вистински пари

Кога играчите завршуваат одредени активности или исполнуваат одредени стандарди, тие стануваат подобни за враќање на готовина од сајтовите за спортско обложување. Најпопуларниот тип на враќање на готовина се нарекува бонус. Играчите можат да го користат за депонирање на онлајн спортска книшка.

Постојат два начина за барање поврат на готовина за спортски книги преку онлајн промоции.

Некои букмејкери автоматски го применуваат бонусот на сметката на играчот. Бонусот за враќање на готовина може да се добие и со поднесување на одредена шифра. Бонусите спрема депозитите често се непарични. Само почетниот депозит и заработката може да се исплатат кога играчот ќе ги коцка депозитот и бонусот дефиниран број пати.

Повратот на готовина се дава и за одредени суми што се коцкаат на онлајн-локациите за спортско обложување, како и за загуби претрпени од корисникот. Играчот може обично, но не секогаш, да ги повлече овие парични врати без да мора да исполнува какви било услови за обложување.

Претворете го бонусот за враќање на готовина во вистински пари
Работи на кои треба да внимавате во бонус за враќање на готовина

Работи на кои треба да внимавате во бонус за враќање на готовина

Пред да земете каков било поттик за враќање на готовина или да се приклучите на систем за наградување што плаќа поврат на готовина, проценете дали оваа промоција ќе ви донесе профит или, на другата страна, ќе влијае на вашата квалификација за дополнителни бонуси на онлајн спортската книшка по ваш избор.

Првото нешто што треба да се провери е дали ги исполнувате условите или не за стимулацијата за враќање на готовина. Додека некои може да им бидат понудени на новите обложувачи, многу стимулации за враќање на готовина се дел од програмите за лојалност или ВИП награди. За нив, израмнувањето на вашата сметка ви овозможува да заработите поголеми проценти на враќање на готовина. На пример, спортската книшка може да даде 5% поврат на готовина на прво ниво, но 20% поврат на готовина на ниво 10.

Следно, погледнете дали има минимални или максимални вредности за враќање на готовина. Повеќето стимулации за враќање на готовина бараат од играчот да потроши одредена сума за да ги собере, а повеќето имаат ограничување за тоа колку може да се плати поврат на готовина.

Исто така, мора да знаете како ќе се дистрибуира вашиот кешбек. Идеално, сакате вашите стимулации за враќање на готовина да се исплаќаат во готово за да можете да ги повлечете или да ги искористите како што ви одговара. Не секоја награда за поврат на готовина е веднаш достапна за повлекување, но најдобрите спортски книги на интернет ги исплаќаат во готово.

Конечно, разгледајте ги одредбите и условите. Пред да соберете поволности за враќање на готовина, проверете дали сте ги прочитале и темелно сте ги разбрале одредбите и условите. На овој начин, може да се гарантира дека ќе го добиете целиот износ на бонусот и нема да изгубите.

Одете со она што ви изгледа соодветно за вас и вашите специфични барања и стил на игра. Повратот на готовина во казиното е награда за трошење пари во казиното. Тоа е одлична техника за да се опоравите од загубите и да го задржите вашиот субсидирам од опаѓање до дното.

Работи на кои треба да внимавате во бонус за враќање на готовина
Разбирање на условите за бонус за враќање на готовина

Разбирање на условите за бонус за враќање на готовина

Кога се пресметуваат поволностите за враќање на готовина, често се земаат предвид депозитите. Рефундирање на готовина не се обезбедува ако профитот на играчот е секогаш поголем од полнењето на салдото.

Постои минимално ниво на квалификации за таков бонус за да се спречат играчите да ги злоупотребат придобивките. На крајот на краиштата, за обложувалниците е неисплатливо да им враќаат пари на посетителите кои обложиле неколку пари. Клиентите со специфичен статус на програмата за лојалност може да се квалификуваат за враќање на готовина во неколку бизниси.

Други ограничувања и карактеристики за добивање на бонусот може да вклучуваат одреден минимален и максимален процент на поврат во опсег од 5-30%, поставени шанси за обложување, ограничени спортови во кои загубите не се вклучени при пресметување на бонуси или конечна сума граница. Условите и правилата на секое казино вклучуваат детални информации за промотивните понуди за враќање на готовина. Треба да го прочитате внимателно за да не тврдите дека клиентот е измамен.

Запомнете дека сите најдобри сајтови за коцкање го следат истото правило: колку почесто играте, толку е попрофитабилен бонусот. Како резултат на тоа, вклучете се во активна игра и забавувајте се - и изобилството на награди нема да ве натера да чекате. Изберете игра што ве привлекува, регистрирајте се, повторно вчитајте ја вашата сметка и активирајте бонуси - и уживајте во возбудлива и профитабилна игра меѓу вашите омилени спортови.

Разбирање на условите за бонус за враќање на готовина
Кои спортови нудат бонус за враќање на готовина?

Кои спортови нудат бонус за враќање на готовина?

Во принцип, можете обложувајте се на кој било спорт или пазарете и добијте поврат од вашите загуби преку бонус за враќање на готовина. Ова значи дека можете да се обложувате на спортови како фудбал, коњски трки и крикет, меѓу другото.

Ако не е поинаку наведено, бонусите за враќање на готовина се пресметуваат на сите облози, вклучувајќи ги и пазарите пред играта и во игра. Од клучно значење е да се запамети дека обложувањето на анте-пост пазарите, се разбира, би го одложило враќањето на готовина бидејќи мора да почекате да се подмири облогот пред да се пресмета враќањето на готовина.

Еве некои од најтипичните форми на враќање на готовина што може да ги сретнете додека се обложувате на спорт:

Бонус за враќање на готовина во трки со коњи

Најдобрите спортски книги обезбедуваат разновидни коњски трки бонуси за враќање на готовина. На пример, тие често ќе ви кажат дека ако вашиот коњ заврши втор, можете да си го вратите влогот. Меѓутоа, за да се квалификувате за овие промоции за враќање на готовина, прво мора да поставите квалификациски облог. Тоа подразбира исполнување на некои услови за бонус, како што се ограничувања за обложување или квалификување барања за депозит.

Промоции за враќање на готовина на ACCA

Некои обложувалници обезбедуваат „осигурување“ готовина за облози на акумулатори. Кога обложувач се обложува на акумулатор (облог ACCA) со пет или повеќе селекции, тој ќе добие рефундирање ако акумулаторот не успее поради само еден неточен избор.

Образложението зад ова е да се охрабрат играчите да се обложуваат на облози на Acca со што е можно повеќе нозе бидејќи имаат значителна предност пред играчите.

Насоките се јасни. Направете фудбалски акумулатор за пет натпревари со минимален коефициент 1,50. Ако правилно ги предвидите сите пет натпревари, ги добивате парите. Меѓутоа, ако изгубите со една игра, ќе ви биде даден бесплатен облог во износ од почетниот влог, до 50 евра, што е пазарен стандард. Ако загубите со два или повеќе натпревари, нема да добиете никаков кешбек.

Кои спортови нудат бонус за враќање на готовина?
Поврат на готовина како бесплатни облози

Поврат на готовина како бесплатни облози

Повеќето промоции за враќање на готовина на обложувалниците го враќаат вашиот удел на начин на бесплатни облози. Ова е корисно за страницата за враќање на готовина бидејќи ги тера обложувачите да се коцкаат со нив наместо да бегаат со своите пари.

Добивањето бесплатни кредити за обложување, од друга страна, е поволно за играчите. Играчите кои користат бесплатни облози добиваат рефундирање на нивните загубени влогови, а исто така можат да ги користат овие промоции за враќање на готовина за посложени стратегии за обложување како што се совпаднато обложување или обложување назад и лежење.

Поврат на готовина како бесплатни облози
Дневно/неделно/месечно враќање на готовина преку Интернет за коцкање

Дневно/неделно/месечно враќање на готовина преку Интернет за коцкање

Сајтови за спортско обложување настојувајте да ги вратите парите веднаш штом ќе се решат вашите загубени облози. Меѓутоа, некои обложувалници имаат уникатни програми за играчи во кои обложувачите добиваат дел од нивните загуби не кога облогот е подмирен, туку по одреден ден, недела или месец.

Овие промоции се споредливи со шемите за враќање на готовина во казино затоа што играчите добиваат дел од парите што ги изгубиле на крајот од одреден период. На пример, после секој месец, сајтовите за казино или бинго често ќе рефундираат од 1% до 5% од нивните месечни загуби.

Нема многу од овие промоции за враќање на готовина во стилот на казино достапни на спортските книги. Најголемите сајтови за спортско обложување, од друга страна, имаат специфични шеми за месечна созревање за нивната клиентела која многу троши. Значи, ако го поставите вашиот фер дел од облози, обложувалниците може да ве контактираат наскоро за да ви ја дадат оваа единствена промоција.

Дневно/неделно/месечно враќање на готовина преку Интернет за коцкање
Промоции за обложување без ризик

Промоции за обложување без ризик

Облозите без ризик се пресврт на стандардните бесплатни промоции за враќање на готовина. Тие обично се дизајнирани со нови клиенти на ум, но тие се исто така исклучително профитабилни за искусниот обложувач. Новите обложувачи, на пример, кои депонираат и обложуваат одредена минимална сума може да ги добијат своите влогови назад доколку нивните облози промашат. Сепак, како и кај другите промоции, обложувачите мора да исполнат одредени барања и услови пред да можат да ги искористат предностите на поттикот на новиот клиент.

Најсуштинскиот услов е условот за обложување, кој одредува колку пати треба да ги коцкате износите на бонус пред да можете да ги повлечете вашите профити како вистински пари.

Како што може да очекувате, колку се помали барањата за обложување, толку е подобра промоцијата за враќање на готовина. Износот на враќање на готовина што го добивате често се одредува според условите и условите за обложување бонус. Сепак, тие често се споменуваат со ситни букви, затоа погрижете се секогаш темелно да ги читате условите за бонус.

Промоции за обложување без ризик
Досадно извлечете готовина

Досадно извлечете готовина

Друг возбудлив тип на бонус за враќање на готовина е она што се нарекува „Осигурување за извлекување“, во кое на играчот кој се обложува на точниот резултат се враќа ако играта заврши со нерешено без резултат.

Оваа промоција важи само за обложување пред натпревар и не важи за обложување во живо. Тоа е враќање на готовина како зделка за обложување во готовина, што значи дека можете да ги користите вашите пари само за ставање нови облози и не можете да ги повлечете. Значи, ако ставите 50 долари на тимот А за да го победите тимот Б со резултат 3-1 и резултатот е 0-0, ќе ви се припише еден бесплатен облог од 50 долари.

Досадно извлечете готовина
Одговорно коцкање

Одговорно коцкање

Коцкањето е пријатен извор на забава, но од витално значење е да се смета како купување билет за кино. Возбудливо е во текот на целото искуство, а ако успеете да освоите нешто дополнително, тоа е уште подобро. Поентата, сепак, е да уживате во искуството.

Од клучно значење е да креирате и да се придржувате до буџетот за коцкање кој ви овозможува да ги покриете вашите редовни трошоци додека исто така ви дозволува да се коцкате. Поставете временско ограничување за вашето спортско обложување и одвојте време за други активности.

Мора да избегнувате повеќе да ставате облози со надеж дека ќе ги надоместите изгубените средства. Ова е бркање загуби и може да доведе до проблем со коцкање. Запомнете дека сè е поврзано со шансата и среќата, и никакво суеверие не може да го промени исходот. Кога обложувањето повеќе не е пријатно и не е повеќе во ваше управување, време е да преземете акција за да му ставите крај. Признавањето дека имате проблем е првиот чекор кон закрепнување.

Мора да зависите од некој со кој се чувствувате лесно да комуницирате и кој може да ви понуди помош и поддршка. Деинсталирајте какви било апликации за коцкање, блокирајте ги веб-локациите за коцкање и отстранете се од форумите за совети каде што се плашите дека може да се повтори.

Одговорно коцкање