Reload бонус

Бонусите за повторно вчитување се начин спортските книги да ги одржат своите клиенти среќни и ангажирани. Кога играчот ќе депонира средства на нивната сметка, спортската книшка може да ги награди со бонус над нивниот депозит. Ова може да биде во форма на бесплатни облози, бонуси за повторно вчитување или дури и враќање на готовина.

Па, зошто сајтовите за спортско обложување нудат бонуси за повторно вчитување? Постојат многу причини зошто има бонуси за спортско обложување. Прво, повторно вчитајте бонусите ги одржуваат играчите ангажирани со страницата. Тие обезбедуваат поттик за играчите да се вратат и повторно да се обложуваат, што е важно за спортските книги бидејќи тие се потпираат на повторување.

Reload бонус

Второ, бонусите за повторно вчитување помагаат да се привлечат нови клиенти. Спортските книги можат да ги користат овие бонуси како начин да ги привлечат потенцијалните клиенти да се пријават кај нив. Конечно, бонусите за повторно вчитување се начин спортските книги да покажат благодарност кон нивните сегашни клиенти.

Ако играчите претходно депонирале средства на сметка и продолжат да се обложуваат на страницата, тие често ќе добиваат бонуси за повторно вчитување како награда за лојалноста. Значи, ако некој обложувач бара начин да добие дополнителна вредност на своите облози, може да ги искористи бонусите за повторно вчитување што ги нудат спортските книги.

Section icon
Како да го користите бонусот за повторно вчитување

Како да го користите бонусот за повторно вчитување

Бонусот за повторно вчитување на спортското обложување не се нуди залудно. Тие се наменети да ги користат нивните клиенти. Добрата работа за бонусите за повторно вчитување е тоа што тие можат да се користат на различни начини. За почеток, бонусите за повторно вчитување се совршени за обложувачите кои сакаат да се обложуваат на повеќе игри или настани одеднаш. Со користење на бонус за повторно вчитување, овие играчи можат да ја зголемат својата моќ на обложување и да добијат поголема вредност за нивните пари.

Дополнително, бонусите за повторно вчитување може да се користат за да им помогнат на обложувачите да ги покријат загубите од претходните облози. Ако имаа лош резултат на нивните последни облози, тогаш бонусот за повторно вчитување може да помогне да се ублажи ударот.

Конечно, бонусите за повторно вчитување може да се зачуваат и да се користат како дополнителни средства за облози со високи влогови. Притоа, сепак, обложувачите мора да знаат дали бонусот има временско ограничување и какви било други ограничувања што може да се применат. Значи, ако обложувачот сака да го засили своето обложување, треба да размисли за користење на бонусите.

Како функционира бонусот за повторно вчитување

Има повеќе од еден начин на кој бонусот за повторно вчитување може да им користи на обложувачите, но сите тие се вртат околу истиот концепт: обложувач прави депозит, а обложувалницата им враќа процент од тој депозит како бонус.

Бонусите делуваат како дополнителни средства над она што беше првично депонирано. Ова значи дека повторното вчитување им овозможува на играчите да ги удвојат своите потенцијални добивки, а исто така им овозможуваат да ги вратат сите претходно изгубени средства користејќи го самиот бонус за повторно вчитување.

Како што беше споменато претходно, бонусите за повторно вчитување може да бидат во форма на бесплатни облози, враќање на готовина или дури и зголемени шанси за одредени облози. Тие не се само за нови клиенти; постоечките клиенти кои претходно депонирале средства на нивните сметки, исто така, ги исполнуваат условите за овие бонуси.

Како да го користите бонусот за повторно вчитување
Работи на кои треба да внимавате во бонус за повторно вчитување

Работи на кои треба да внимавате во бонус за повторно вчитување

На спортско обложување светот е полн со бонуси за повторно вчитување, а нови се појавуваат навидум секој ден. Постојат бонуси за повторно вчитување за одредени спортови, бонуси за повторно вчитување со одредени ограничувања поврзани со нив, бонуси за повторно вчитување кои се применуваат само пред да се одржи одреден настан.

Колку и да ова изгледа како одлична вест за коцкарите кои сакаат да го извлечат максимумот од нивното обложувачко искуство, исто така може да биде огромно ако не знаат што сакаат. Па, како обложувачите се уверуваат дека ќе го изберат бонусот за повторно вчитување што им одговара најдобро? Еве неколку работи што треба да се земат предвид.

Бонус ограничувања

Првото нешто што играчите треба да го земат предвид при изборот на бонус за повторно вчитување е дали има или не ограничувања за него. Многу понуди за повторно вчитување имаат барања што мора да се исполнат пред да поминат средствата. Ова ги вклучува минималните износи на депозит, барањата за превртување (депонираниот износ плус добивки) итн.

Бонус вредност

Понудениот бонус за повторно вчитување треба да биде пропорционален на износот на депозитот. Повторното вчитување од 100 долари на депозит од 50 долари е многу подобро од оној што вреди 30 долари на депозит од 200 долари. На овој начин, играчите можат да ги максимизираат своите добивки и да добијат повеќе удари за својот долар.

Временска рамка

Бонусите за повторно вчитување може да бидат достапни само за одреден временски период. Колку подолго време, толку подобро, бидејќи тоа им дава доволно време на играчите да ја искористат понудата.

Работи на кои треба да внимавате во бонус за повторно вчитување
Разбирање на одредбите и условите за бонус за повторно вчитување

Разбирање на одредбите и условите за бонус за повторно вчитување

Секој бонус во спортското обложување доаѓа со свои правила и услови, а бонусот за повторно вчитување не се разликува. Играчите секогаш треба да ги читаат одредбите и условите за бонусот за повторно вчитување пред да одлучат дали да ја искористат или не понудата за повторно вчитување. На пример, некои спортски книги може да даваат само бонуси за повторно вчитување на депозити над одредена сума, да речеме, 50 долари.

Играчите, исто така, треба да бидат свесни за датумите на истекување на бонусот за повторно вчитување. Бонусите за повторно вчитување, како што се понудите за добредојде, обично истекуваат во одредена временска рамка откако ќе бидат доделени. Значи, ако обложувачот го добил бонусот на својата сметка, но не го искористи во одредено време, најверојатно ќе го изгуби бонусот.

Барања за обложување

Друга клучна работа што треба да ја разберат обложувачите се барањата за обложување поврзани со бонусите за повторно вчитување. Условите за обложување се збир на услови што обложувачите мора да ги исполнат пред да можат да ја искажат добивката од нивниот бонус за повторно вчитување. Општо земено, колку е поголем износот на бонусот за повторно вчитување, толку построги се барањата за обложување.

Така, бонусите за повторно вчитување им нудат на играчите алтернативен начин да добијат вредност на нивните облози, но обложувачите треба да бидат свесни за тоа во што влегуваат пред да поднесат барање. Одредбите и условите поврзани со повторното вчитување може многу да варираат помеѓу спортските книги, така што обложувачите мора да одвојат време за да ги разберат.

Разбирање на одредбите и условите за бонус за повторно вчитување
Кои спортови нудат бонус за повторно вчитување?

Кои спортови нудат бонус за повторно вчитување?

Постојат десетици најдобри места за обложување со бонус за повторно вчитување. Значи, ако некој обложувач го бара овој бонус, не треба да се бори да го најде, иако бонусот може да варира од една до друга спортска книшка во однос на вредноста, барањата за обложување итн. Тоа, рече, некои од најчестите спортови кои понудените бонуси за повторно вчитување вклучуваат фудбал, кошарка, коњски трки, тенис, бокс, ММА и многу повеќе.

Фудбал

Фудбалот е несомнено најпопуларниот спорт во светот. Тоа е местото каде обложувачите најмногу се обложуваат и добиваат најголема вредност. Всушност, ниту една обложувачка страница не би опстанала без да се обложуваат на фудбал.

Од англиската Премиер лига и Ла Лига до Бундеслигата и Серија А, има бонуси за повторно вчитување за обложувачите кои можат да ги искористат на стотици фудбалски натпревари на различни турнири. Така, повторно вчитајте ги бонусите фудбалско обложување се честа појава.

За да го најдат најдобриот бонус за повторно вчитување во фудбалот, обложувачите треба да ги споредат бонусите што ги нудат различни спортски книги. На пример, некои спортски книги може да понудат бонус за повторно вчитување од 50% за депозити до 200 американски долари, додека други може да понудат 100% за депозити до 500 долари. Значи, важно е обложувачите да го направат своето истражување и да ги најдат најдобрите обложувалници со бонус за повторно вчитување што им одговара.

Дополнително, обложувачите треба да знаат на кои фудбалски натпревари можат да се обложуваат со бонусот. Бонусот за повторно вчитување може да важи за одредена лига или куп, па затоа е важно да знаете кои натпревари се вклучени.

Кошарка

Како фудбалот, кошарка е еден од најпопуларните спортови во светот. Играчите можат да најдат бонуси за повторно вчитување за големи турнири како што се турнирите во НБА и НЦАА, како и помали лиги ширум светот.

Бонусите за повторно вчитување на кошарката може да варираат од една до друга спортска книшка. Сепак, обложувачите треба да очекуваат понуди кои вклучуваат бесплатни облози и враќање на готовина за загуби однапред. На пример, некои бонуси за повторно вчитување нудат бонуси за повторно вчитување, како што се 100% до 50 долари. Значи, ако обложувачот изгуби пари на своите облози и повторно ги вчита средствата на сметката за спортска книшка, тој ќе добие дополнителни 50 долари бесплатен облог што може да се искористи за идни облози.

Трки со коњи

Трките со коњи се еден од најстарите спортови во светот. И иако не е толку популарен како фудбалот и кошарката, спортот сепак има огромен број следбеници, без разлика дали се навивачи или обложувачи. Затоа повеќето спортски книги им дозволуваат на своите клиенти да се обложуваат на овој спорт.

Бонусот за повторно вчитување за коњски трки може да се разликува кај секоја спортска книшка, но обично нуди процентуален натпревар на износот на депозитот. На пример, некои бонуси за повторно вчитување може да понудат совпаѓање од 50% на депозити до 500 долари. Значи, ако обложувачот депонира 1000 долари на својата сметка, ќе добие дополнителни 500 долари во бесплатни облози за да ги искористи за идните облози. Дополнителниот банкрол го става обложувачот во позиција да се обложува подолго.

Тенис

Тенисот е уште еден спорт кој бележи пораст на популарноста во последниве години. Ова најверојатно се должи на ѕвездите како Роџер Федерер и Надал кои доминираат во играта. Тенис турнирите редовно се емитуваат на телевизија и привлекуваат огромен интерес за обложување.

Бонусите за повторно вчитување за тенис може да се најдат во повеќето спортски книги. Бонусот може да биде процентуален натпревар на износот на депозитот или може да дојде во форма на бесплатни облози. Значи, без разлика дали обложувачот сака да се обложи на Австралија Опен или Вимблдон, најверојатно ќе најде бонус за повторно вчитување за да го искористи.

Бокс и ММА

Расте интересот за бокс и ММА обложување, а популарноста на двата спорта е во пораст. И додека повторното вчитување за овие два спорта можеби не е толку вообичаено како другите бонуси за повторно вчитување понудени од онлајн спортските книги, обложувачите сè уште можат да најдат понуди за повторно вчитување на повеќето обложувалници.

На пример, некои спортски книги може да понудат повторно вчитување, како што се 100% до 200 долари за бокс и ММА. Значи, ако обложувач депонира 200 долари на својата сметка, ќе добие дополнителни 200 долари, што значи дека ќе има 400 долари за обложување.

Како и со другите понуди за повторно вчитување на спортските книги, обложувачите мора да знаат кои натпревари се вклучени во бонусот за повторно вчитување. Некои спортски книги може да вклучуваат само борби од одредена промоција, како што се UFC или Bellator. Значи, треба да се истражува пред да се депонираат средства на нивната сметка.

Покрај горенаведените спортови, други спортови кои нудат бонуси за повторно полнење вклучуваат рагби, крикет и голф. Значи, без разлика на кој спорт е заинтересиран да обложува обложувачот, веројатно е достапен бонус за повторно вчитување.

И, обложувачите треба да бидат свесни дека иако бонусите за повторно вчитување може да варираат меѓу спортските книшки и од еден спорт до друг, основите на бонусите остануваат исти: обложувачите мора да депонираат за да го добијат бонусот и важат барањата за обложување.

Кои спортови нудат бонус за повторно вчитување?
Одговорно коцкање

Одговорно коцкање

Обложувањето може да биде многу пријатно, но обложувачите мора да запомнат дека тоа е исто така форма на коцкање и може да предизвика многу зависност. Значи, обложувачите треба да играат во рамките на нивните можности и никогаш да не се обложуваат повеќе отколку што можат да си дозволат да загубат. Играчите кои се чувствуваат како да се борат со обложувачките навики треба да побараат стручна помош.

Постојат многу организации кои можат да помогнат со зависноста од коцкање. Но, дали работите треба да стигнат до ова ниво? Не. Ако обложувачите можат да вклучат одговорно обложување во нивните рутини, тие можат да избегнат да развијат зависност од коцкање. Некои совети за одговорно обложување го вклучуваат следново:

Поставување граници

Ако обложувачот планирал да користи, на пример, 100 долари за обложување дневно, тој треба да се држи до таа сума, без оглед на тоа колку добро се обложува. И иако ова може да биде тежок принцип за следење, се исплати. Сè што му треба е дисциплина.

Правење паузи

Ако обложувачот се чувствува преморен или под стрес поради обложување, можеби е време да се одмори. Ова може да значи прекин на обложувањето за еден ден, недела или месец.

Самоисклучување

Ако обложувачот се чувствува како да се бори со своето обложување, може да се исклучи себеси од обложување.

Отпуштање на загубите

Ако обложувачот изгубил на еден облог, тоа не значи дека треба да продолжи да ги брка своите загуби додека не го врати она што веќе го изгубил. За многу луѓе, ова води само до бркање уште повеќе загуби и може да доведе до катастрофални последици за обложувачот.

Одговорно коцкање