Вести

August 24, 2022

Вилијам Хил го поттикнува ширењето на искра

Ethan Moore
WriterEthan MooreWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Иновативната бесплатна понуда за обложување на Вилијам Хил ги револуционизира стимулациите во спортското коцкање. За претстојните натпревари, клиентите на спортската книшка може да добијат бесплатен облог за едноставно следење на условите за бонусот. Непарливиот бесплатен облог е промотивна понуда за квалификувани сопственици на сметки, која нема готовинска вредност. Сепак, паричните добивки од бесплатниот облог се реални, па затоа и промоцијата привлекува големо внимание.

Вилијам Хил го поттикнува ширењето на искра

Со повеќе од 2 милиони клиенти од најмалку 85 земји, Вилијам Хил не покажува знаци на забавување на пазарот за онлајн спортско обложување. Иако брендот нема потреба да нуди профитабилни бонуси, неговите тековни промоции служат за одржување на постојната база на клиенти и привлекување нови коцкари.

Истакнати под менито за поставки на сметката на веб-локацијата на компанијата, бесплатните облози се добри само за подобни спортски облози. Брендот ги зголемува стимулациите во САД, пазар кој расте откако Врховниот суд на земјата го легализираше спортското обложување во 2018 година. Ајде да истражиме како експлозивниот раст на Вилијам Хил влијае на пазарот за спортско обложување од милијарди долари.

Историја на Вилијам Хил

Вилијам Хил ужива во значителен дел од пазарот за спортско обложување. Со приходи кои надминуваат 1,3 милијарди долари годишно на пазар вреден повеќе од 9 милијарди долари, компанијата е главен играч во онлајн спортско обложување. Лансиран во 1934 година, Вилијам Хил се менуваше неколку пати. Во 1971 година, Sears Holding ја купи компанијата. Во тоа време, обложувалницата беше одговорна за најмалку 10 проценти од добивката на Sears. Сепак, Sears го продаде бизнисот до 1988 година.

До 2018 година, онлајн експанзијата го поттикна експоненцијалниот раст на компанијата како една од најдобрите онлајн обложувалници. Во 2020 година, Caesars Entertainment ја презеде контролата врз тогашната јавна компанија за 2,9 милијарди евра само за да ја земе приватно во 2021 година. Во септември 2021 година, Цезар го продаде европскиот дел од бизнисот на 888 за 3 милијарди долари, а преостанатиот бизнис за 2,2 милијарди долари во 2022. Партнерството од 2021 година со Relax Gaming го прошири портфолиото за игри на Вилијам Хил со додавање на 2000 казино игри на апликацијата и веб-страницата на брендот.

Правни прашања и забрани

Речиси една деценија, Џорџ Хауарт, дејствуваше како парламентарен советник на компанијата која примаше исплата во износ од 30.000 фунти. За време на таа временска рамка, Хауарт поднесе буџетски ставки за построго оданочување на берзите за обложување. Тој подоцна ја напушти улогата на пратеник во Собранието по скандалот со трошоци, во кој одредени членови беа обвинети за широка злоупотреба на надоместоците и трошоците.

До 2008 година, Управата за стандарди за рекламирање на ОК го обвини Вилијам Хил за „социјално неодговорно“ рекламирање. Следната година, ASA забрани дополнително рекламирање дистрибуирано од компанијата поради тоа што содржи погрешни информации, кои ја нарушуваат „вистинитоста“

ОК против Меѓународниот

И покрај некои од предизвиците со кои се соочи компанијата во текот на својата историја, Вилијам Хил е подготвен за експлозивен раст поради својот иновативен каталог на дигитални игри, привлечните стимулации и експанзивната база на клиенти. Нудејќи шанси за натпревари, натпревари и турнири низ целиот свет, спортската книга се грижи за ентузијастите за спортско обложување.

Веб-страницата која е лесна за навигација прикажува популарни натпревари и врвни облози за коцкари кои одлучуваат на кој натпревар да стават облог. Организирајќи ги сите натпревари според спортот, веб-страницата овозможува гледање на играње акција за обложување во живо во реално време.

Како еден од првите што истражуваше во спортското коцкање преку мобилната апликација, Вилијам Хил еволуираше во една од најпрометните мобилни платформи на пазарот. По долгогодишно префинетост, апликацијата ги отсликува интернет понудите на брендот, кои се глобално популарни.

Спорт за обложување

Клиентите можат да користат само бесплатни облози за подобни спортско обложување, а спортската книшка има многу спортови за избор. Со повеќе од 30 спортови на менито, играчите доживуваат различни опции за обложување. Почнувајќи од крикет до базен, Вилијам Хил нуди шанси за традиционални и ниски спортови.
Спортските опции може да варираат од земја до земја, според локалните закони поврзани со коцкањето. Еве неколку популарни спортови што може да ги очекуваат клиентите на Вилијам Хил.

еСпортови

Експлодирајќи во популарност, се очекува е-спортот да достигне пазарна вредност од повеќе од 6 милијарди долари до 2027 година. За коцкарите, овој зрел пазар нуди илјадници конкурентни можности за обложување месечно од целиот свет. Спортската книшка привлекува еСпортови ентузијасти нудејќи шанси за популарни меѓународни и регионални натпревари.

Фудбал

Како еден од најпопуларните спортови во светот, фудбалот ги привлекува навивачите да се обложуваат на омилените тимови, играчи и резултати. Зајакнувајќи го ангажманот со конкуренцијата и натпреварувачите, фудбалското спортско обложување на Вилијам Хил стана главен дел од светската култура.

Бокс

Во натпреварите на цврстина и духовитост, боксерските натпревари прикажуваат вешти натпреварувачи во жестоки натпревари за да се види кој ќе владее како победник. Од закачки до тешка тежина, Вилијам Хил нуди пристап до гледање натпревари во реално време и обложување за тоа кој може да победи. Според експертите, повеќе од 45 проценти од спортското обложување се случува на интернет. 

За љубителите на боксот и другите спортови, лесен пристап до можностите за обложување е и удобен и опасен. Истражувањата сугерираат дека пресекот на обложувањето и технологијата може да ги зголеми инцидентите на зависност од коцкање на глобално ниво.

Најнови вести

Како да се справите со лошите трки во обложувањето
2023-11-20

Како да се справите со лошите трки во обложувањето

Вести