Вести

March 2, 2022

Најкул зимски спортови за обложување

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Спортовите што се играат на снег или мраз се нарекуваат зимски спортови. За разлика од летните спортови, зимските спортови имаат пократка сезона која трае од ноември до февруари. Некои настани, како што се Зимските олимписки игри, се закажани на секои четири години. Олимписките зимски игри ги претставуваат највозбудливите можности за онлајн спортско обложување. Сепак, неколку годишни и двегодишни зимски спортови се достапни за обложување.

Најкул зимски спортови за обложување

Традиционално, овие игри се изведуваат во природно ладни области, но вештачкиот мраз сега им овозможува да се играат на различни места и подолг период. Повеќето од нив се варијации на скијање, санкање, хокеј на мраз и лизгање. Тие можат да бидат конкурентни или неконкурентни, и од клучно значење е да научите како функционира секој пред да изберете една од најдобрите спортски книги. Еве еден поглед на различните дисциплини на зимата спорт во обложувалниците на интернет.

Обложување во хокеј на мраз

Летните олимписки игри во 1920 година го одбележаа олимпиското деби на Хокеј на мраз. Во 1924 година, спортот стана дел од Зимската олимписка програма. Со 12 машки и 10 женски тимови кои учествуваат во Пекинг 2022 година, спортот продолжува да биде главен дел од календарот за зимски спортови. Златен медал обично се доделува на САД, Канада, Финска, Русија или Шведска. Најмногу обложувани на пазарите за хокеј на мраз во обложувалниците подразбираат победник на натпреварот, директен победник, продолженија и над/под/.

Ски скокање

Зимските спортови не се комплетни без иконите во ски-скокови. Натпреварот вклучува натпреварувачи кои летаат по нагорнина пред да бидат пуштени по друга скијачка рампа каде што се обидуваат да поминат најдолго можно растојание. Во моментов, светскиот рекорд е 246 метри.

Ски скоковите започнуваат со 50 спортисти кои мора да завршат две рунди. Финалниот круг е резервиран за само 30 натпреварувачи. Во последните два круга, победникот се избира врз основа на највисокиот кумулативен резултат. Повеќето спортски книги нудат спортско обложување во ски скокови преку Интернет, така што коцкарите нема да имаат никаков проблем да го најдат.

Алпско скијање

Таа е една од најпопуларните опции за онлајн обложување за зимски спортови. Тоа подразбира лизгање надолу по снежните падини со голема брзина со скијање со фиксна потпетица, притоа избегнувајќи пречки низ кривулестите патеки. Зимската спортска сезона има неколку опции за алпско скијање како што се спуст, слалом, велеслалом и скијање супервелеслалом. Вообичаените облози вклучуваат финиш во првите три, глава до глава и директен победник. Оние кои сакаат да се обложуваат на оваа игра ќе ги најдат овие дисциплини во спортските книшки прикажани на оваа страница.

Крос-кантри скијање

Скијањето крос-кантри, исто така наречено XC, започна во 1977 година. Повеќе од 41.000 спортисти се натпреваруваат секоја година. Со огромен број индивидуални и тимски дисциплини, тој е идеален избор за искусни коцкари. Натпреварувачите треба да се туркаат напред низ чекори или со скијачки столбови. Норвешка доминираше во последно време откако ги освои највисоките медали на последните три натпревари во скијање. Меѓу најдобрите пет спортисти на Олимпијадата во Пјонгчанг 2018 година, многумина дојдоа од Норвешка. Не е изненадување што шансите за обложување на Зимските олимписки игри се чини дека ги фаворизираат норвешките обложувачи.

Многу навивачи се обложуваат на екипниот спринт класичен, штафетен, машки 15 км класичен, женски 10 км класичен и слободен стил. Како и алпското скијање, скијањето крос нуди облози како што се победнички маргини, победник пред пост, глава до глава и првите три финиширања.

Биатлон

На биатлон комбинира пукање со пушка и скијање во крос-кантри, што го прави позабавен за гледање и обложување. Шансите за биатлон имаат позначајни маргини од оние на другите зимски спортови. Сезоната за зимски спортови претставува неверојатно високи шанси на одредени пазари за обложување.

Уметничко лизгање

Уметничкото лизгање е за возбудливи дејства како што се вртење, скокање, чекорење и вртење на површини покриени со мраз. Повеќето од опциите за обложување стануваат достапни во зима. Уметничкото лизгање е особено популарно во Русија, Канада, САД и регионот на Скандинавија. Фановите кои сакаат да се обложуваат на овој зимски спорт можат да ги предвидат вкупните облози за бодови, лизгачите кои ќе стигнат до подиумот и директниот победник.

Брзо лизгање

На Зимските олимписки игри има 14 настани во брзо лизгање. Тие вклучуваат еден круг, освен трките на 500 метри кои траат два круга. Вкупниот победник се одредува според нивните рекорди за време и брзина. Холандија во моментов е најдобра во брзо лизгање со освоени 121 медали, од кои 42 златни. Онлајн спортските книги обезбедуваат шанси за директни победници и за машки и за женски тимови.

Наоѓање на најдобрата онлајн обложувалница за зимски спортови

Секој што сака да се обложи на зимски спортови нека ги искористи онлајн сајтови за спортско обложување. Лесно е да се вовлечете во зимските спортски возбудувања, со повеќе обложувалници кои прикажуваат профитабилни исплати и примамливи шанси. Од Зимски олимписки игри, Светски зимски игри, европски зимски игри до Зимска универзијада, не е лесно да се избере пазар за обложување. Поради неконтролираните случаи на онлајн измами, клучно е да се изберат места за обложување за зимски спортови со строги безбедносни мерки.

Лиценцирањето се покажа како најсигурната карактеристика на онлајн спортската книшка. Коцкањето на нелиценцирани сајтови е најлесниот начин да станете жртва на интернет измама. Бонусите и промоциите придонесуваат за забавата. Играчите никогаш не треба да заборават дека нивната среќа зависи и од условите и условите поврзани со нивните претпочитани платформи. Пред да се обложите на која било игра, вреди да ги проверите ситните букви.

Тајната за постигнување значајна награда е да се идентификува обложувач со натпросечни шанси. Изборот на широк спектар на пазари за обложување оди долг пат. Добрата зимска спортска книшка има многу варијации на секој спорт и значителни стапки на исплата.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести