Вести

December 29, 2021

Новите технологии го обликуваат светот на онлајн обложувањето

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Не е тајна дека онлајн коцкањето стана глобален феномен, а со порастот на новите технологии, онлајн обложувањето продолжува да се подобрува. Во текот на последните неколку години, спортските книги нудат подобар софтвер, подобрени безбедносни мерки и компулсивни опции за обложување, благодарение на доаѓањето на новите технологии. Еве еден поглед на шест возбудливи иновации кои го обликуваат светот на онлајн обложувањето.

Новите технологии го обликуваат светот на онлајн обложувањето

Биткоин Во онлајн обложувањето, Биткоинот е новото црно. Во последниве години оваа криптовалута доби многу место во онлајн спортските книги, особено оние кои работат на меѓународно ниво каде традиционалните банкарски методи не се секогаш достапни за играчите од одредени региони.

Сè што е потребно за да се користат биткоини на онлајн-локациите за коцкање е адреса на биткоин паричник, која лесно може да се добие на интернет. Ова го прави универзален начин на плаќање за онлајн обложување, бидејќи нема потреба играчите да носат готовина или картички кога се обложуваат онлајн.

Чет-ботови

Chatbots се онлајн програми дизајнирани да симулираат човечки разговор. Тие можат да одговараат на прашања, да обезбедат корисничка поддршка, па дури и да служат како онлајн асистенти за онлајн обложувачите. Можеби нема целосно да ги заменат агентите за обложување во живо, но секако помагаат да се намали притисокот врз овие вработени со тоа што се грижи за едноставни прашања кои не бараат човечка интервенција - ослободувајќи го нивното време за покомплицирани прашања.

Социјално обложување

Социјалното онлајн обложување станува сè попопуларно со онлајн спортските книшки кои нудат наменски сметки за социјално вмрежување на платформи како Фејсбук, Твитер и Инстаграм каде што играчите можат да ги споделат своите облози, да разговараат за стратегии, па дури и да објавуваат фотографии од добитните тикети за да ги следат перформансите еден на друг на интернет. коцкање светот.

Виртуелна реалност

Онлајн спортската книшка на иднината е подготвена за мобилни телефони и виртуелна реалност (VR) со слушалки за VR кои им нудат на играчите шанса уште повеќе да се доближат до нивните омилени игри. Виртуелната реалност веќе се проби во онлајн казината, а сега е само прашање на време кога ќе стане поприсутна и во онлајн спортските книги.

Зголемена реалност

Зголемената реалност (AR) е систем за преклопување на податоци што им овозможува на онлајн обложувачите да се префрлаат помеѓу онлајн и офлајн обложување во зависност од нивната погодност. Тоа значи дека нема да мора да избираат помеѓу онлајн спортски книги со AR технологија или оние без неа, бидејќи и двата вида онлајн продавници се достапни.

Она што го прави он-лајн обложувањето со проширена реалност толку ветувачко е тоа што може да им даде на онлајн обложувачите подобро разбирање на играта што ја гледаат, веднаш спојувајќи ги информациите за навиките и перформансите на играчите за онлајн спортски книги.

Мобилно обложување

Индустријата за онлајн коцкање расте од сила во последниве години, а значаен фактор зад овој раст е бројот на онлајн обложувачи кои сега се обложуваат на своите мобилни телефони или таблети.

Постојат онлајн спортски книги кои прифаќаат само депозити преку паметни телефони, апликации за обложување за уреди со Android, како и оние кои се компатибилни со iOS. Ова им олеснува од кога било на обложувачите да се вклучат во акција додека се во движење.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести