Вести

February 12, 2024

Супер Боул 58: Обложување, реклами и возбуда

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Вовед

Кога станува збор за спорт и забава, Super Bowl е најголемиот настан во годината. Не само што содржи возбудлив натпревар помеѓу Канзас Сити Чифс и Сан Франциско 49ерс, туку нуди и нефудбалска забава како националната химна и шоуто на полувремето. Дополнително, милиони луѓе ширум светот со нетрпение ги очекуваат рекламите исполнети со ѕвезди што се емитуваат за време на играта.

Супер Боул 58: Обложување, реклами и возбуда

Бовада: Лидерот на пазарот во спортско обложување

Ако сакате да ставате облози на Супер Боул 58 и други НФЛ игри, Бовада е платформата што се користи. Со оценка за преглед од 4,6/5 и широк опсег на опции, Bovada е лидер на пазарот во спортско обложување. Од плејофот на НФЛ до редовната сезона во НХЛ, Бовада нуди конкурентни коефициенти и различни опции за обложување.

Супер Боул Комерцијален реквизит коефициенти

Покрај обложувањето на самата игра, обложувачите во НФЛ можат да се обложуваат и на реклами за Супер Боул. Betting News собра некои од овогодинешните коефициенти на Super Bowl 58 за комерцијални реквизити, давајќи им можност на фановите да се вклучат во рекламите на уникатен начин. Еве некои од најистакнатите реквизит шанси:

 1. Која реклама за Супер Боул ќе се игра прва?
  • BMW (-110) наспроти Coors Light (-130)
  • Иконскиот актер Кристофер Вокен треба да глуми во реклама на BMW.
 2. Која реклама за Супер Боул ќе игра прва?
  • Booking.com (-120) наспроти Хелманс (-120)
  • Mayo Cat, заедно со стипсата во Saturday Night Live, Кејт Мекинон, заземаат централно место во следната реклама на Hellman.
 3. Која реклама за Супер Боул ќе се игра прва?
  • Drumstick (+100) наспроти Uber Eats (-140)
  • Дејвид и Викторија Бекам се потсмеваат себеси во рекламата на Uber Eats Super Bowl.
 4. Која реклама за Супер Боул ќе игра прва?
  • Нерди (-120) против Орео (-120)
  • Орео ќе ја емитува својата прва реклама за Супер Боул по 11 години, со Крис Кенер во главната улога.
 5. Која реклама за Супер Боул ќе се игра прва?
  • Попајс (-120) против Гулаб (-120)
  • Овогодинешната реклама на Попајс треба да ја глуми актерот/комичарот Кен Џеонг.

Спортски бонус на BetDSI

Пред да се нурнете во рекламите за Super Bowl 58, вреди да ја погледнете промоцијата на спортски бонус на BetDSI. Со користење на промотивниот код „SPORT100“ при уплата, BetDSI ќе одговара на 100% од тој депозит до $1.000. Оваа промоција им овозможува на обложувачите да ги максимизираат своите облози во текот на постсезоната 2023-24 НФЛ.

Заклучок

Без разлика дали сте заинтересирани да ставате облози на играта или да се вклучите во рекламите, Super Bowl 58 нуди многу возбуда. Bovada обезбедува сигурна платформа за спортско обложување, додека комерцијалните шанси за Super Bowl додаваат дополнителен слој на забава во доживувањето на гледањето. Не ја пропуштајте можноста да го искористите максимумот од овогодинешните прослави на Super Bowl!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести