Вести

December 15, 2021

Топ пет трендови на спортско обложување во 2021 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Спортското обложување продолжува да расте во популарност секој втор ден. Бројот на обложувачници кои се обложуваат на спорт во моментов е на највисоко ниво на сите времиња, а се очекува бројките да достигнат високи височини. Зголемената популарност на спортското обложување доведе до постојани надградби и иновации во индустријата.

Топ пет трендови на спортско обложување во 2021 година

Овие случувања се поттикнати од неколку трендови, од кои повеќето веројатно ќе траат подолго време. Како што рече, еве пет трендови на спортско обложување забележани во 2021 година.

Мобилно обложување

Мобилното обложување е најзастапен тренд во спортско обложување. Во моментов, статистиката покажува дека повеќе од половина од сите обложувачи кои се обложуваат онлајн ги користат своите паметни телефони или други мобилни уреди за обложување. Трендот е поттикнат од постојано зголемувањето на функциите за обложување на мобилни телефони и удобноста што доаѓа со обложувањето и следењето на облозите од каде било.

Микро обложување

Микро-обложувањето обично се нарекува обложување во игра. Повеќето обложувачи уживаат во микро-обложување поради возбудата што ја додава на играта. Играчите не се обложуваат само на тоа кој тим ќе победи. Наместо тоа, тие се обложуваат на кој било од деталите од играта во секое време од играта.

Шансите постојано се менуваат во текот на играта, придонесувајќи за скокот на адреналинот што го доживуваат обложувачите и правејќи ја играта многу поинтересна. Микрообложувањето е почеста кај обложувачите кои се удвојуваат како љубители на играта.

Пренос во живо

Се повеќе обложувалници сега нудат преноси во живо за големи спортски настани. Тоа им овозможува на обложувачите да ги гледаат настаните додека се случуваат, што додава возбуда на искуството со коцкање. Со трендовите за мобилно обложување, коцкарите исто така можат да фатат дел од акцијата од каде и да се.

Дополнително, обложувачите нудат и бројни опции за обложување во живо. Играчите уживаат во обложувањето во живо бидејќи можат да ја проучуваат играта пред да одлучат кој облог да го стават.

Раст на е-спортското обложување

Е-спортско обложување е исто така тренд кој се појавува, судејќи според зголемениот број на обложувачи кои ставаат облози на е-спорт настани. Се зголемува и бројот на настани за е-спорт, при што повеќето турнири и лиги стануваат се попопуларни.

Избувнувањето на коронавирусот во неодамнешното минато доведе до одложување или откажување на повеќето спортски лиги и турнири. Тоа е меѓу работите што го поттикнаа трендот на е-спортско обложување, бидејќи повеќето настани за е-спортови не беа засегнати.

Распространетост на бесплатни облози и бонуси

Бонусите и бесплатните облози се долго време постојан тренд во спортското обложување. Мнозинството спортски книги нудат дарежливи бонуси за да помогнат во одржувањето на своите клиенти и да привлечат нови. Трендот уште повеќе расте поради зголемената конкуренција меѓу обложувалниците.

Играчите исто така уживаат да добиваат бонуси бидејќи тоа им овозможува да испробаат нови стратегии за обложување. Сепак, барањата за обложување стануваат построги со зголемените промотивни награди.

Зголемена достапност на податоци за обложување

Друг растечки тренд е употребата на податоци за донесување одлуки за обложување. Повеќето обложувалници сега им презентираат на обложувачите многу податоци за достапните пазари за обложување. Исто така, се појавуваат бројни страници кои се посветени на обезбедување што е можно повеќе податоци. Обложувачите ги користат таквите податоци за да пласираат информирани облози. Примерите за достапни податоци вклучуваат очекувани метрики и следење на играчи.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести