Вести

December 7, 2022

PalmSlots воведува нови фудбалски промоции

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Како новото Лигата на шампионите на УЕФА сезоната започнува, брзорастечкиот провајдер за спортско обложување Palmslots објави пакет промоции за ентузијасти за обложување. Провајдерот на онлајн обложување ќе понуди бонус од 50% како бесплатни облози за сите депозити до 50 евра (50 долари). Во време кога американскиот долар се менува со соодветна стапка во однос на еврото, веста е уште подобра за обложувачите кои ја користат американската валута.

PalmSlots воведува нови фудбалски промоции

Наречена „Започнете ја сезоната со силен почеток“, промоцијата е достапна за сите играчи што прават депозити на сметките на Palmslots помеѓу 1-ви и 9-ти септември 2022 година. Ова ја прави идеална за користење во текот на првиот круг од групните фази на елитниот европски фудбал конкуренција.

Како да го барате и користите бонусот

Оваа промоција е отворена за сите луѓе кои имаат право да играат на Palmslots (18 години во повеќето јурисдикции). Бонусот се заработува со внесување на a бонус код по уплатата. Кодот за бонусот се генерира автоматски штом обложувачот ќе депонира на нивната сметка во казино. Ако тоа не се случи, играчот треба да контактира со поддршката пред да го искористи депозитот за да направи било каков облог.

Минималниот депозит за да се квалификувате за бонусот е 20 долари. Бонусот може да го побара само еднаш поединечен играч. Сепак, играчите треба да бидат свесни за условите за бонусот. Бесплатниот облог може да се користи само како целина. Затоа, бонусот од 30 долари не може да се подели на два облози од 15 долари или три облози.

Бесплатниот облог не може да се комбинира со облог со вистински пари. Исто така, може да се користи само на натпревари со коефициент помеѓу 1,8 и 3,8. Сите облози мора да се стават пред натпреварот (нема облози во игра). Вака поставените облози не се квалификуваат за наплата, а ниту бонусот не може да се замени за вистински пари. Двонасочните пазари се ограничени кога се користи најновата понуда.

Играчите со задоволство ќе научат дека секоја добивка од облогот за бонус може веднаш да се повлече без дополнителни барања за обложување.

Што значи промоцијата за палмслотови и обложувачници

Според изворот на давателот на обложување, промоцијата е спроведена за да го направи почетокот на Лигата на шампионите уште повозбудлив. Тие велат дека ги задржуваат износите на бонус во разумни граници бидејќи продолжуваат да се залагаат за здраво коцкање. Раководството на Палмслот отсекогаш инсистирало на тоа дека обложувањето треба да се гледа како активност за одмор, а не како потфат што генерира приход.

За компанија која долго време е позната по игрите во казино, овој нов бонус е уште еден обид да се пласира себеси како давател на спортско обложување. Веќе, нивниот спортски каталог за боцкање е преполн со различни дисциплини, вклучувајќи рагби, пикадо, бејзбол, одбојка, кошарка, снукер и е-спорт, брзорастечка сензација.

Голема е и шансата да се тестираат реакциите на навивачите како подготовка за претстојниот Светско првенство на ФИФА, уште една шанса да им понудиме пазари за обложување на фудбалските ентузијасти.

За обложувачите, ова е уште една шанса да ја направат возбудливата фаза од спортот уште повозбудлива. Тоа е само зачинот што им е потребен за дуелите како Динамо Загреб против Челзи, Севиља против Сити, Селтик против Реал Мадрид, ПСЖ против Јувентус, Интер против Баерн Минхен и други кои се најдоа во првиот круг од нова сезона.

Чип од континуиран блок

Иако новата промоција е добредојдено изненадување за многу обложувачи, редовните обложувачи на Palmslots нема да бидат премногу изненадени. Компанијата, во текот на 2022 година, покажа доследен распоред на промоции прилагодени за спортските ентузијасти. Има 100% бонус за добредојде, месечен бонус од 50 долари и случаен бесплатен облог од 25 долари што може да се добие во секое време.

Како и многу даватели на онлајн обложување, Палмслот може да ги одржува овие промоции поради големиот број обложувачи кои играат од оддалечени локации секој час од денот. Компанијата беше поздравена од многу обложувачи и реномирани рецензенти на обложувалници за пријателските услови поврзани со неговите промоции. 

Одлична веб-страница и многу пазари за обложување, поддржани од нејзината репутација како веб-страница за казино, му овозможија да направи брзи чекори на пазарот за спортско обложување.

Платформа на иднината

PalmSlots менаџментот ја изрази својата цел да создаде платформа за идно обложување. Вклучувањето на е-спорт и виртуелно обложување се витални совети кон оваа цел. Голем плус е и динамична страница која секогаш се менува за да ги прими иновациите и да ја отстрани неефикасноста.

Сопственост и управувана од NewEra BV, платформата има силна правна и финансиска поддршка. Има лиценци за Курасао од Курасао, светски познат регулатор. Достапно е и од повеќето локации ширум светот, што оди дотаму што прифаќа локални валути на некои локации. Широкиот опсег на прифатени начини на плаќање го прави удобна платформа за обложување за секој обложувач.

Добро е да го задржите овде за најновите вести за спортско обложување од овој и од други провајдери.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести