Вести

November 2, 2022

Unibet потпиша договор со Ајакс

Ethan Moore
WriterEthan MooreWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Unibet лансира во Холандија

Откако матичната фирма Kindred обезбеди лиценца за водење бизнис во Холандија во мај, Unibet започна во јули. Kindred престана да работи во Холандија пред да се отвори пазарот, придружувајќи се на неколку други оператори кои го сторија истото за да се усогласат со регулативите на холандската влада.

Unibet потпиша договор со Ајакс

Тоа беше неверојатно искуство, според Ленарт Кеселс, генерален менаџер на Kindred во Холандија, додека Unibet.nl се емитуваше во живо. Тој беше задоволен од составот бидејќи тие работеа напорно за да ја постигнат таа цел. Кеселс рече дека сега е дојдено време да ги обезбедуваат своите услуги на своите клиенти на холандски и дека се подготвени да им посакаат добредојде назад на нивната возбудлива нова веб-страница Unibet.nl.

Процес на проширување на букмејкерот во земјава

Од своја страна, извршниот директор на Kindred Group, Хенрик Тјернстром, рече дека со нетрпение очекуваат да водат бизнис во Холандија. Земјата има голем и значаен европски пазар со локална лиценца, а компанијата промовира локални програми за лиценца во последните десет години.

Така, тие беа воодушевени што нивната неодамна доделена лиценца во Холандија ќе им овозможи активно да поддржуваат фер и одржлива индустрија за игри.

Понатаму, на онлајн спортска книшка има за цел да ја продлабочи и прошири својата улога во холандското општество. Обложувалницата е желна да им обезбеди на холандските клиенти безбедно, сигурно и пријатно искуство со коцкање како дел од нивните долгорочни цели и стратегија.

Спонзорски договор со Ајакс

По враќањето на Unibet, холандскиот фудбалски гигант Ајакс склучи повеќегодишен договор со давателот на онлајн спортско обложување. Оваа зделка ќе овозможи обложувалницата да се придружи Партнерство со Ајакс група веднаш. 

Ајакс и Unibet ќе соработуваат на проекти поврзани со одговорно коцкање, ментално здравје и спречување на местење натпревари, покрај нивните деловни односи. Партнерството доаѓа откако Unibet доби дозвола да нуди онлајн игри во Холандија во јуни.

Комерцијалниот директор на Ајакс, Мено Гилен, ја изрази среќата на неговата компанија што ја пречека Unibet како нов партнер кој е глобално познат како пионер во областа на одговорното играње. Во нивната соработка, оваа област ќе добие посебно внимание. Со обезбедување на фановите производи со висок квалитет, Unibet се издвојува од конкуренцијата. Ајакс ќе помогне во ова преку заеднички проекти и содржини.

Посветеноста на Unibet за одговорно коцкање

Во холандската обложувачка индустрија, Unibet воведе свеж Unibet Програма за влијание. Оваа програма има за цел да ги заштити етичките и одговорни стандарди за коцкање, а истовремено да се бори против измамата и корупцијата во спортското обложување. Програмата е целосно фокусирана на иницијативи за финансирање кои ги концентрираат нивните напори за подобрување на одговорноста и безбедноста во индустријата за игри. Unibet се фокусираше на три столба за да ги исполни целите на програмата.

Овие столбови вклучуваат односи со Европската мрежа за фудбал за развој, хуманитарен натпревар со Телстар и Де Графшап и дополнително учество на аматерски спортови. Преку овој сојуз, Unibet е прогласен за официјален партнер за EFDN во нацијата и ќе види дека организацијата ги промовира најдобрите безбедни методи за коцкање.

Секако, не сите се задоволни од неодамнешното зголемување на присуството на Unibet во нацијата. Сепак, генералниот директор на Unibet Холандија, Ленарт Кеселс, ја изрази огромната гордост на неговата компанија, особено во соработката со Ајакс. Како дел од соработката, тие ќе го финансираат Unibet Impact. 

Уникатната програма наречена Unibet Impact е изградена на партнерства со општествени организации, професионални и аматерски спортски лиги, и тимови. Целта на Unibet Impact е да го направи холандското гејминг општество попријатно, истовремено промовирајќи побезбеден и поодговорен бизнис со онлајн игри.

Аматерски спорт и дополнителна видливост

Компанијата ќе финансира 50 тимови како дел од својата заложба за поддршка на аматерскиот спорт. Како дел од позитивното засилување на брендот на Unibet во Холандија, тимовите што ќе се пријават ќе добијат прилагодени кошули, чорапи, шорцеви и чанти за комплети. Над регулираниот пазар за игри во земјата, Unibet брзо расте. Мораше да замине порано бидејќи пазарот се регулираше, но се врати во јуни.

Unibet сака да се концентрира на одговорно играње во однос на менталното здравје, особено со Ајакс. Тие ќе ја истражат прецизната форма што ќе ја дадат на ова во претстојниот мандат, а исто така ќе земат поуки од иницијативите што веќе ги поддржаа ширум светот.

Kindred Group сака да учествува повеќе во националните спортови генерално. Во исто време, Unibet стапи во односи со партнери од Telstar и Graafschap за да се осигура дека може да ги исполни своите должности.

Сè за Unibet

Групацијата Kindred, една од најголемите јавно тргувани онлајн коцкарски компании во светот со девет брендови во своето портфолио, ја вклучува Unibet, основана во 1997 година. Корисниците можат да се обложуваат на различни спортски настани преку Unibet и да учествуваат во ексклузивни онлајн казино игри.

Веб-страницата им обезбедува на новите корисници бонус за добредојде на нивниот првичен депозит. Исто така, страницата соработува со неколку компании за онлајн плаќање. Затоа, Unibet обезбедува широк спектар на опции за депозит за нивните клиенти да ги користат при депозити и повлекување пари.

Visa, MasterCard, Neteller, банкарски трансфери, Skrill и PayPal се неколку од достапните опции за плаќање. Имено, платформата нуди околу 35 спортови, вклучувајќи крикет, бејзбол, коњски трки, хокеј на мраз, политика, UFC и зимски спортови.

Најнови вести

Како да се справите со лошите трки во обложувањето
2023-11-20

Како да се справите со лошите трки во обложувањето

Вести