Играјте Esports Today - Освојте вистински пари

Еспортските обложувања се новото лудило за коцкање во градот. Секој ден се играат илјадници виртуелни натпревари, а обложувалниците нудат профитабилни коефициенти. Овие онлајн игри со повеќе играчи не се само забавни за играње, туку дефинитивно вреди да се гледаат. Знаеме дека не е секогаш лесно да се биде во тек со трендовите кои постојано се менуваат во светот на обложувањето.

Затоа, тука ќе ви помогнеме да се движите низ трендот на еСпорт обложување и да го поставите вашиот прв еСпорт облог. Исто така, има доволно информации за анализа на коефициентите и ставање облози на најдобрите места за еспорт обложување. Подгответе се за учење!

Како се споредуваат видео игрите и онлајн обложувањето
2023-11-07

Како се споредуваат видео игрите и онлајн обложувањето

Како ентузијаст за игри, дали некогаш сте се нашле растргнати помеѓу светот на видео игрите и онлајн обложувањето? Дали некогаш сте се запрашале како се споредуваат овие две популарни форми на забава? Видеоигрите го револуционизираа начинот на кој комуницираме со технологијата обезбедувајќи волшебни наративи и возбудлива игра. Од друга страна, онлајн обложувањето стана главен играч во индустријата за забава, нудејќи возбуда од ставање облози и потенцијал за профитабилни победи.

Twitch ги забранува преносите во живо од рекламни сајтови за обложување на кожата
2023-07-31

Twitch ги забранува преносите во живо од рекламни сајтови за обложување на кожата

Еспортското обложување стана масовен феномен меѓу традиционалните обожаватели на спортско обложување. Овој тип на обложување им овозможува на обложувачите да ги предвидат исходите од натпреварите на Esports како Valorant, CS:SO, Dota 2 и повеќе.

LOOT.BET Проширување на нови пазари
2022-08-17

LOOT.BET Проширување на нови пазари

LOOT.BET, веројатно, една од најдобрите страници за обложување еСпорт, се зголемува до поголеми височини откако React Gaming Group ја купи својата матична компанија, Livestream Gaming Inc. Само неколку месеци по купувањето на Livestream Gaming Inc ПЛЕН. БЕТматичната компанија на, React Gaming Group сака да се прошири на нови пазари.

Најочекуваните настани за е-спорт во 2022 година
2022-03-09

Најочекуваните настани за е-спорт во 2022 година

Обложувањето со еСпорт ја зацврсти својата позиција во спортското обложување онлајн во последните неколку години. Пандемијата на Ковид го поттикна растот, што ги прекина главните спортски настани, оставајќи ги обложувачите ограничени опции за обложување. Има бројни еСпортски настани закажани за почетокот на 2022 година, кои ќе презентираат бројни можности за професионално спортско обложување. Некои од најдобрите еСпорт настани за 2022 година на кои вреди да се внимава се нагласени подолу.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Што е обложување е-спорт?

Прво, што е обложување е-спорт? Па, е-спортот е секаков вид натпревар во видео игри што се игра помеѓу тимови или поединци. Главната разлика со традиционалните видео игри е тоа што играчите се натпреваруваат против себе во е-спортот наместо во компјутерскиот систем. Значи, во основа, нема значајна разлика помеѓу еспортското обложување и традиционалното обложување. Само што овој пат, уделот е на виртуелни натпревари како трки со автомобили, коњски трки, фудбал, PUBG итн.

Интересно е тоа што коцкањето со е-спорт ги следи своите корени уште од 40-тите години кога првата видео игра ја виде светлината. Подоцна во 50-тите, Тенис за двајца беше воведен како прва конкурентна виртуелна игра.

После тоа, работите продолжија да експлодираат за е-спортот, при што одличните играчи добија признание во 80-тите. Повеќе натпревари за е-спорт беа воведени по подемот на интернет технологијата и компјутерските игри во 90-тите, благодарение на игрите како Doom, StarCraft, Tetris итн. Денес, е-спортот е главен во индустријата за коцкање.

Како да се обложувате на е-спорт

Како што е речено, обложување на е-спорт е прилично слично на традиционалното обложување. Сепак, пазарите за обложување може да се разликуваат малку. На пример, играчите можат да влогираат во тимот или поединецот што ќе го изврши првото убиство во игри како League of Legends, PUBG или Counter Strike. Друг вообичаен пазар за обложување е-спорт е победникот на картата, каде што играчите уделуваат на тим или поединец кој освоил одредена карта.

Што се однесува до коефициентот за обложување, кај еспортот сè останува непроменето. Обложувалниците знаат дека е-спортот привлекува меѓународна публика. Како такви, тие ги користат американските, децималните и фракционите коефициенти. Значи, во зависност од тоа од каде се обложувате, прво научете како да ги читате коефициентите. За среќа, тоа е она што ќе го научите следно.

Како да ги прочитате шансите за обложување е-спорт

Еспорт коефициенти за обложување ја рефлектираат веројатноста за исход на натпреварот и што сака да победи обложувачот на секој пазар. Како и во традиционалното обложување, помалите коефициенти во еспортовите ги претставуваат фаворитите на натпреварот, а тимот со подолги коефициенти е аутсајдерот. Забележете, сепак, дека шансите може да измамат.

Значи, под претпоставка дека два тима за е-спорт имаат +200 и -200 коефициенти на Moneyline, соодветно. Во тој случај, тоа значи дека обложувачите можат да освојат 200 долари ако вложат 100 долари за аутсајдерот (+200 коефициент). Ова ја прави вкупната победа да биде 300 долари плус почетниот влог. Од друга страна, играчите можат да освојат 100 долари ако вложат 200 долари на жешкиот фаворит (-200 коефициент). Значи, повторно, вкупната добивка, доколку фаворизираниот тим победи, е 300 долари.

Во меѓувреме, децималните шанси се распространети во Европа, Азија и Африка. Всушност, ова се најлесните шанси за читање во светот на коцкањето. Еве, само помножете ги шансите со влогот за да ја одредите потенцијалната победа. Значи, да претпоставиме дека обложувачот поддржува тим со коефициент 4,2 и вложува 100 долари, тоа значи дека можната сума за победа е 420 долари.

И на крај, обложувачите во ОК и Ирска се прилично запознаени со фракционите коефициенти. Како и децималните коефициенти, овие шанси се едноставни за разбирање. На пример, кога поддржувате тим со коефициент 5/1 и вложувате 100 долари, потенцијалниот поврат е 500 долари (5x100 долари/). Само помножете ја горната цифра со влогот и потоа поделете го резултатот со помалиот број.

Најдобрите веб-страници за обложување еспортски

Работата е што обложувањето е-спорт е вообичаено во повеќето спортски книги. Сепак, некои обложувалници нудат многу повеќе пазари и подобри шанси од другите. Освен овие две, подолу се некои од работите што треба да ги земете предвид при изборот на обложувачница за е-спорт:

Разновидноста на играта: во еспортските обложувања, колку повеќе, толку подобро. Тоа е затоа што има многу натпревари за е-спорт, освен Counter Strike: Global Offensive и Dota 2. Иако овие две игри нудат повеќе пазари за обложување на повеќето сајтови за коцкање, некои оператори додаваат наслови како League of Legends, Fortnite, PUBG и многу повеќе.

Безбедност и безбедност: Секако, сите обложувачи сакаат да играат на коцкарница каде што нивните лични информации и средства се безбедни. Ако сте еден од нив, погрижете се правно тело да ја лиценцира страницата за обложување. Исто така, безбедната локација за обложување треба да користи SSL (Secure Socket Layer) шифрирање за да ги заштити податоците на играчот. За да го знаете ова, проверете дали URL-то на веб-локацијата има икона за катанец на почетокот.

  • Безбедни и брзи исплати: Кога се приклучувате на светот на еспортското обложување, првобитната идеја е да се оствари профит и да се искешира што е можно поскоро. Значи, најдобрите обложувалници мора да обработуваат депозити и повлекувања доволно брзо. Сепак, невообичаено е да се најдат инстант повлекувања.
  • Обложување во живо: Обложувањето во живо или во игра мора да се рангира високо на вашата листа за проверка ако сакате врвно искуство за обложување е-спорт. Обично, професионалните турнири во живо имаат возбудлива акција и драма со високи октани. Значи, користете ги вашите аналитички вештини за да направите убиство.
  • Поддршка на клиентите: Дали страницата за обложување е-спорт нуди поддршка за разговор во живо? Ако не, дали се тие лесно достапни преку телефон, е-пошта или социјални медиуми? Плус, каква е нивната репутација меѓу играчите? Одговорете на овие прашања пред да изберете место за обложување.

Како функционираат бонусите за обложување еспортски?

Како традиционалните бонуси за онлајн обложување, бонусите за еспортски обложување се награди што им се даваат на обложувачите од спортската книшка. Вообичаено, обложувалницата ќе доделува бонуси на новите играчи кои успешно креираат сметка. Покрај тоа, лојалните играчи добиваат и многу бонуси откако ќе ги исполнат специфичните услови.

Тоа, рече, новите играчи можеби ќе треба да депонираат минимален износ за да ја побараат наградата за бонусот. Но, тоа не е секогаш точно, бидејќи некои обложувалници веднаш ќе го активираат бонусот без да бараат депозит.

Во секој случај, внимателно прочитајте ги условите за бонус за е-спорт пред да го побарате. Исто така, на некои обложувалници можеби ќе им треба на играчите да внесат бонус код за да го активираат.

Што се однесува до лојалните играчи, обложувалницата може да понуди повремени бонуси за депозит и враќање на готовина. Со други зборови, прво мора да направите нешто за да го добиете овој бонус. На пример, создавачот на коефициенти може да одлучи да врати одреден процент од вкупниот неделен или месечен износ на облогот.

Сè на сè, бонусите за обложување е-спорт се корисни и за играчот и за операторот. Со гужва простор за онлајн обложување, обложувалниците секако ќе се задоволат со атрактивна понуда за добредојде. Што се однесува до играчот, шансата да се добие гратис од обично скржавите обложувалници е добредојден додаток.

Совети и трикови за еспортско обложување

За почетник, обложувањето на е-спорт на почетокот може да изгледа застрашувачки. Па, тоа е веројатно точно, со оглед на тоа што обложувањето е-спорт бара одредена посветеност и напорна работа за да се намали.

Имајќи го кажано тоа, ќе се подготвите за неуспех ако не знаете ништо за врвните е-спортски игри. Затоа, направете ваша работа да истражувате нешто за StarCraft, League of Legends, Dota 2 и други наслови. Ако е можно, прво играјте ги игрите пред да се обложите на игра.

Откако ќе се запознаете со игрите, продолжете да креирате буџет за коцкање. Создавањето буџет за коцкање е испробана и проверена техника која ги задржува обложувачите да се коцкаат подолго без да претераат. Препорачливо е да се подели банкротот на помали единици за да се избегне сето тоа да се разнесе на еден облог за е-спорт. Запомнете, ништо не е загарантирано во индустријата за коцкање

И на крај и уште поважно, не се обложувајте со емоции. Наместо тоа, научете да ја темпирате играта и кога да фрлите пешкир. Во повеќето случаи, обложувањето е за среќа. Затоа, некои денови може да бидат добри или лоши од другите. Едноставно кажано, не бркајте загуби или не го вложувајте целиот плен со надеж дека ќе го испратите кладилникот кај чистачите.

Одговорно коцкање

За да се биде успешен коцкар, прифаќањето на одговорното коцкање не е опција. Тоа значи дека преземањето целосна контрола врз вашите обложувачки сесии е задолжително.

Како што беше кажано погоре, буџетот за обложување и тајмингот на вашата игра ќе одат на долг пат кон регулирање на вашето време во спортската книшка. Исто така, знајте кога да се откажете или да побарате помош ако сметате дека зависноста од коцкање ве фаќа. И пред се обложувањето третирајте го како занимална активност, а не како професија.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)