Телевизија

Многу луѓе уживаат во возбудувањата на спортското обложување онлајн. Но, обложувањето не е само нешто што се нуди за спорт или казино игри. Облозите за новина продолжија да се зголемуваат во популарност. Еден од тие новитети доаѓа од обложувањето на ТВ емисии. Обложувањето на ТВ емисии го презема возбудливиот процес на реалити телевизијата и додава некои влогови во него. Играчите можат да се обложуваат на натпреварувачи на реалити телевизија, победници и кои може да бидат елиминирани секоја недела.

Од наследни класици како Survivor до натпревари во пеење како American Idol и The Voice, играчите имаат секаков избор за тоа каде и како да се обложуваат на ТВ емисии. Оваа статија ги прикажува сите главни точки за обложување на ТВ-шоу. Дознајте повеќе за тоа зошто ова може да биде толку забавна и возбудлива опција за онлајн обложување.

Телевизија
Awards Betting

Обложувањето со наградни шоуа е еден од најпопуларните начини за обложување онлајн. Забавната индустрија има плејада на наградни емисии забавно емитување или стриминг речиси секој месец. Холивуд е засилен да ги слави добитниците на награди од прославите на Оскарите и Греми наградите. Дури и помалку познати, но популарни програми, како што се Златните глобуси и наградите за избор на гледачи добија меѓународно внимание. 

Прикажи повеќе..
Обложување на ТВ емисии

Фановите на телевизија ширум светот наидоа на нов начин да уживаат во домашната забава. Телевизиското обложување е растечки тренд. Со речиси 550 програми произведени во САД и илјадници развиени глобално. Оригиналните емисии допираат до милиони корисници на интернет секоја година. Без разлика дали се обложуваат за тоа кој ќе победи Survivor или избирање на победникот на Voice, телевизијата за реалност одигра клучна улога во проширувањето на телевизиското обложување. 

Прикажи повеќе..
Реалити шоуа

Во минатото, повеќето обложувалници би се фокусирале на спортско обложување. Сепак, има атрактивни нови специјализирани пазари за проверка. Многу мејнстрим обложувалници сега обезбедуваат обложување на реални шоуа за нивните обложувачници. Жанрот на реалноста телевизија беше во фокусот на бројни веб-страници за коцкање. Овие емисии се конкурентни по природа. Тие обично се спротивставуваат на група натпреварувачи еден против друг додека еден не биде крунисан за победник. 

Прикажи повеќе..
Филмско обложување

Филмските ентузијасти учествуваат во нова форма на дигитална забава. Обложувањето на филмови расте во популарност во забавната индустрија. Со повеќе од 2500 филмови произведени ширум светот секоја година, има многу опции за обложување на филмови и опции за обложување на реалити телевизија. Без разлика дали се обложуваат на тоа кој лик на Марвел може да умре, или кој филм може да добие Оскар, фановите се обложуваат на резултатите од популарните филмови. 

Прикажи повеќе..
Како можам да се обложувам на ТВ емисии?

Како можам да се обложувам на ТВ емисии?

Овој тип на обложување често се нарекува забавно обложување. Идејата е едноставна: ваквите натпревари секоја недела избираат победници и губитници. Па, зошто играчите не би сакале да играат шут и потенцијално да победат врз основа на нивните избори?

Обложувањето на забава и ТВ веќе ужива голема популарност во Европа. Оваа популарност продолжи да се шири низ езерцето во САД и остатокот од светот. Ентузијазмот дојде делумно благодарение на легализацијата на рекреативното обложување во 2018 година. Но, многу играчи сè уште не се сигурни како функционираат обложувањата на ТВ емисии - или работи како што се шансите за обложување на ТВ реалити.

Основите за тоа како да се обложувате на ТВ емисии следат слична формула како и другите видови обложување.

 1. Изберете го ТВ-шоуто на кое ќе се обложувате. Ова ќе зависи од тековните емисии во етер и од она што е достапно на мобилните апликации за обложување и онлајн казино сајтовите.
 2. Дознајте како функционира обложувањето за одредено шоу. На пример, реалното шоу за елиминација како Танц со ѕвездите често дозволува обложување за оние кои може да бидат исфрлени секоја недела. Облозите, исто така, може да се земаат за победниците од недела во недела.
 3. Ставете облог и забавувајте се. Облозите за новина даваат интересен и возбудлив нов поглед на традиционалното обложување. Играчите ја сакаат сета нова забава што ја имаат на обложувањето на ТВ емисии.
Како можам да се обложувам на ТВ емисии?
Како да се обложувате на реални ТВ-шоуа

Како да се обложувате на реални ТВ-шоуа

Облозите доаѓаат во неколку различни форми. Вообичаено, вака функционира:

Нормални облози

Нормалните облози го следат типичното обложување во кое играчите може да ги видат спортови и се бори.

 • Кој ќе победи во шоуто во целина?
 • Кои тимови или играчи ќе се пласираат во следната рунда?
 • Какви резултати ќе добијат играчите на игри или натпревари?
 • Кои играчи ќе испаднат?

Облози за предлог

Покрај вообичаените избори, обложувањето со реалити ТВ нуди и широк опсег на пропозициски облози кои се разликуваат врз основа на форматот на шоуто. Ова е забавен начин на игра што некои играчи никогаш не го виделе.

Еве неколку примери на пропозициски облози:

 • Колку дена ќе издржи натпреварувачот во предизвик за издржливост?
 • Кој го добива предизвикот за имунитет на Survivor или Big Brother?

Овие пропозициски облози може доста драстично да се разликуваат едни од други. Повторно, како изгледаат овие облози зависи од реалното шоу за кое станува збор. Што се однесува до коефициентите за обложување на ТВ емисии, тие исто така ќе варираат во зависност од шоуто, темата и дали се работи за нормален или пропозициски облог.

За играчите кои бараат нешто малку поинакво, пропозициското обложување обезбедува одличен начин за играње.

Како да се обложувате на реални ТВ-шоуа
Како да се обложувате на други ТВ емисии

Како да се обложувате на други ТВ емисии

Покрај традиционалните реални шоуа, конкурентните реални шоуа како The Voice исто така создаваат интересни можности за обложување. Некои делови од овие натпревари за таленти се напишани или претходно снимени. Во други случаи гласањето и резултатите се објавуваат во живо во етерот.

Вообичаено, овие претстави имаат изведувачи да се натпреваруваат пред судиите во процес на претходна проверка за да го најдат најдобриот потенцијал. Натпреварувачите потоа ја подготвуваат својата рутина за поформален натпревар еден против друг. Многу од овие емисии, исто така, вклучуваат гласање на гледачите за да одлучат кој напредува и кој ќе биде елиминиран. Победниците и губитниците излегуваат врз основа на поддршката од фановите, популарноста и особено нивните настапи за време на шоуто.

Достапни се неколку опции за ставање облози:

 • Неделни победници и губитници: Натпреварувачите полека се елиминираат секоја недела додека не се утврди конечниот победник. Играчите можат да се обложуваат во текот на овој процес со коефициенти за старт од долги шут или селекции од недела во недела.
 • Резултати на судијата: Некои натпревари имаат и судиски резултати врз основа на перформансите на натпреварувачот. Играчите можат да се обложуваат за тоа како тие мислат дека овие резултати може да се појават - и колку добро ќе има натпреварувачот.
 • Шансите за гласање на публиката: Гласањето на публиката обезбедува дополнителен слој на сложеност на шансите за обложување на реално ТВ. Некои сајтови за спортско обложување им дозволуваат на играчите да се обложуваат на тоа кои натпреварувачи ќе го добијат народното гласање. Другите опции вклучуваат колку гласови добиваат, колку гласови има еден конкурент над друг и многу повеќе.

Единствениот дел од тоа како играчите се обложуваат на конкурентна реалност телевизија се разликите помеѓу секое шоу. Како резултат на тоа, играчите можат да најдат секакви начини за обложување на ТВ емисии и потенцијално да победат.

Како да се обложувате на други ТВ емисии
Најдобри ТВ емисии за обложување

Најдобри ТВ емисии за обложување

Што го прави едно шоу подобро за обложување од друго? Одговорот овде се сведува на преференциите на играчите. Одредени ТВ емисии имаат различни услови за победа. Тие исто така имаат различни процеси за победници, губитници и елиминации.

Еве неколку специфики за подобро да разберете што значи ова.

 • The Voice: Кој е победничкиот натпреварувач секоја недела? Кои судии или тренери се победници за дадена недела? Кој натпреварувач оди дома во оваа епизода?
 • America's Got Talent: Кој ќе помине на првата почетна аудиција? Кој ќе ја помине оценката на судијата? Кој натпреварувач ќе добие Golden Buzzer за да го зачува својот чин?
 • Танц со ѕвездите: Кој ќе биде победник секоја недела? Кој натпреварувач ќе биде изгласан во дадена недела? Каква е кариерата на победникот (како спортист или актер)?
 • Дипломецот: Кој натпреварувач ќе биде испратен дома следниот? Кој ја добива „Конечната роза“ на крајот од сезоната? Каква боја вратоврска ќе носи ергенот за запросувањето?
 • Американски идол: Кој натпреварувач ќе победи во целото шоу? Кој ќе победи во перформансите за одредена недела? Кои натпреварувачи ќе бидат испратени дома за време на епизодата? Колку гласови ќе се дадат за натпреварувач?

Овие емисии често вклучуваат многу креативни можности за обложување за играчите. Проверете и видете кои се точните услови за обложување за секое шоу за да го пронајдете вистинското шоу за да ставите облог.

Најдобри ТВ емисии за обложување
Шансите за обложување на ТВ емисии

Шансите за обложување на ТВ емисии

телевизиска емисија коефициенти за обложување зависат од конкретното шоу и каде сегашниот пласман ги пласира натпреварувачите. Размислете за овие шанси како фудбалски плеј-оф или турнири во кошарка. Секоја недела, одреден број на натпреварувачи се елиминирани. Нормално, ова влијае на шансите на оние што останале.

На пример, реално шоу започнува со 16 натпреварувачи. Раното обложување би ставило многу поголеми шанси за кој било од тие 16 натпреварувачи.

Како што продолжува шоуто, играчите се елиминирани. Ова влијае на шансите врз основа на тоа кој останува и нивниот моментален статус во шоуто. Исто како и спортското обложување, конкуренцијата станува пожестока додека луѓето се елиминираат. Штом шоуто ќе се сведе на само двајца натпреварувачи, шансите за новина стануваат уште поконкурентни.

Некои играчи го возат бранот од самиот почеток на шоуто до неговото завршување. Други можеби ќе сакаат да се одлучат неделно и да се обложуваат на конкурентите. Разликите секоја недела го одржуваат обложувањето свежо и возбудливо за играчите. Онлајн обложувалници сите ќе носат различни шанси за реалните ТВ емисии. Клучот е да се најдат опциите кои нудат најдобри шанси за игрите на кои играчите сакаат да се обложуваат.

Шансите за обложување на ТВ емисии
Совети и трикови за обложување на ТВ емисии

Совети и трикови за обложување на ТВ емисии

Барате совети за обложување на реално ТВ шоу? Користете ги овие општи упатства за да ги најдете совршените опции за обложување.

Играчите треба да се обложуваат на претстави што ги знаат и уживаат.

Зошто играчот би се обложил на шоу што навистина не го следи или разбира? Наместо тоа, играчите треба да се фокусираат на емисиите што всушност ги гледаат. Ова ќе го направи гледањето и обложувањето уште позабавно и повозбудливо.

Знајте ги шансите пред да го ставите облогот.

Овој совет работи практично за сите видови обложување. Прво, научете и разберете ги шансите за обложување со реално ТВ. Потоа, изберете само опции кои нудат фер шанси и потенцијални добивки.

Разберете ги правилата за забавно обложување.

Како и изборот на емисии во кои играчите веќе уживаат, тие исто така треба да разберат како функционира обложувањето пред да играат.

На пример, некои емисии може да приспособат како играчите се елиминираат или како се табелираат бодовите и резултатите на судијата. Шансите често се менуваат на неколку начини и во текот на натпреварот. Познавањето на овие правила е клучно за успешно обложување.

Совети и трикови за обложување на ТВ емисии