Awards Betting

Обложувањето со наградни шоуа е еден од најпопуларните начини за обложување онлајн. Забавната индустрија има плејада на наградни емисии забавно емитување или стриминг речиси секој месец. Холивуд е засилен да ги слави добитниците на награди од прославите на Оскарите и Греми наградите. Дури и помалку познати, но популарни програми, како што се Златните глобуси и наградите за избор на гледачи добија меѓународно внимание.

Со познати личности подготвени за црвениот тепих при рака, наградните шоуа го привлекуваат интересот и учеството на гледачите во форма на обложување за тоа кој ќе ги освои посакуваните награди. Неколку обложувалници се појавуваат на интернет за да се грижат за потрошувачите кои се обложуваат на победниците.

Најдобрите страници за обложување со награди

Најдобрите страници за обложување со награди

За оние кои често се обложуваат онлајн, обложувањето на награди им дава на потрошувачите начин да уживаат во богатото и познато искуство од далечина. Со обложување на предвидените резултати, ентузијастите на наградните шоуа ја споделуваат возбудата преку онлајн обложувач.

Unibet

Најдобрите наградни шоу платформи за обложување, како Unibet, нудат поволни шанси. Учесниците ги користат истите правила што ги нудат спортските книги други видови на онлајн избори за обложување. Главната разлика помеѓу спортско натпреварување и наградно шоу е дека победниците обично се познати актери, актерки, режисери итн. Победниците исто така се избираат со гласање наместо да го победат натпреварувачот. За висококвалитетни онлајн спортски книги, онлајн можностите за обложување на наградни шоуа е еден начин да се привлечат нови клиенти.

Како и секој натпревар, наградното шоу ќе има домаќин на натпреварувачи кои се номинирани. Конечниот победник се избира од групата на номинирани. Слично на шампионскиот турнир, обложувањето на наградни шоуа се фокусира на уметници, филмаџии и музичари. Бидејќи меѓународно признатите награди се одржуваат секоја година, онлајн спортските книги нудат шанси за тоа кој ќе победи. Најдобрите страници за обложување на награди одржуваат информации за програмата за награди за да му помогнат на обложувачот да донесе паметна одлука за обложување. Всушност, обложувањето на шоу за награди може да потрае исто толку истражување како и обложувањето на спортски турнир.

Најдобрите страници за обложување со награди
Совети и трикови за обложување на награди

Совети и трикови за обложување на награди

Како спортско обложување, обложувањето на шоуто за награди бара одредено знаење. Еве неколку совети што треба да ги земете предвид кога обложувате онлајн:

Блискоста дава предност

Обложување на позната категорија. На програмите за музички награди, најдобрата песна за годината ќе вклучува листа на меѓународни фаворити. Пред да се обложи, обложувачот треба да се увери дека е свесен за различните номинирани, популарноста на песната и потеклото на оние кои гласаат. Ако одредена пејачка била многупати префрлена, гласачите може да им коментираат на новинарите за кандидатот што заслужува награда. Да се биде во тек со вестите од музичката индустрија може да обезбеди увид во исходот од наградите во одредени категории.

Разберете ги границите за обложување

Обложувач може да ги ограничи минималните и максималните депозити или повлекувања. Важно е внимателно да ги прочитате одредбите и условите пред да депонирате пари на сметката на веб-локацијата за онлајн обложување. Лесно е да се фатите во забавата и човек да се обложи долго откако треба да се откаже. Останете во рамките на буџетот со застанување на лично претходно поставени максимални нивоа на трошење.

Споредете ги шансите

Шансите варираат помеѓу онлајн обложувалници. Од витално значење е да се направи споредба за да се види која страница може да понуди најповолни шанси. Угледните страници ќе понудат пристојни шанси. Сепак, проверете ги најпопуларните страници за обложување преку Интернет за да видите која дава најдобра вредност. Подобрите шанси се претвораат во повеќе пари по изборот на добитникот на наградата.

Совети и трикови за обложување на награди
На кои награди можете да се обложувате?

На кои награди можете да се обложувате?

Што се однесува до опциите за обложување на награди, листата е обемна. Од филм, музика и телевизија до хуманитарни и спортови, категориите на годишните наградни шоуа се движат низ опсегот. Всушност, програмите за награди имаат толку многу категории, само најпопуларните награди се истакнати на публиката што гледа. Сепак, спортските книги ги пренесуваат настаните и ги следат победниците. Церемониите за доделување награди од висок профил, како што е доделувањето на Оскарите, ги дистрибуираат посакуваните Оскарите во многу категории. Ентузијастите на наградите можат да се обложуваат на следните категории:

Директен победник

Најдобра слика е посакуваната награда што повеќето продуценти сонуваат да ја добијат. Всушност, иако избраната група ќе го вежба говорот за прифаќање, само еден победник ќе го даде во просторија на холивудската елита. За обложувачите, изборот на победникот претходно ја отвора вратата за добивање значителен износ на добивки, во зависност од коефициентот.

Најдобар актер ги слави претставите за годината. Од драма до комедија, потребни се актерски вештини на високо ниво и популарност меѓу гласачите за да си заминат со крајната награда. Добитниците на награди најверојатно ќе добијат наплив на нови можности во Холивуд и значително зголемување на платата. За оние кои се обложуваат на точниот победник, постои возбуда да се биде точен и убави пари за да се обложуваат повторно или да се оддалечи победникот.

На кои награди можете да се обложувате?
Најдобри награди за обложување

Најдобри награди за обложување

Албум на годината за наградите Греми им доделува признание на уметниците, текстописците, продуцентите, инженерите и миксерите на избраниот победник. Обложувачите се обложуваат на тоа кој ќе победи врз основа на шансите. Веројатноста за победа зависи од успехот на албумот, како и од популарноста кај гласачите на Академијата, кои го одредуваат конечниот победник. Кандидатите продуцираат успешна песна во рамките на временската рамка за подобност. Продуцентите на песната мора да ја објават комерцијално. Откако ќе го објави продуцентот, тој може да ја поднесе песната за Греми разгледување.

Академијата прифаќа повеќе од 20.000 поднесувања годишно. Сепак, постои приватна комисија за Греми, која го прегледува и прилагодува гласањето, доколку е потребно. Приватноста на гласањето и приватната комисија за прилагодување го отежнуваат погодувањето кој ќе победи. Ниту еден најпродаван албум не гарантира победа. Бон Џови има продадено 34,5 милиони албуми и повеќе од 10 милиони синглови, но освоил само еден сингл Греми до 2020 година. Кени Џи има продадено 48 милиони албуми и има една победа на Греми. Џеј Зи има продадено 27,5 милиони албуми и повеќе од 17 милиони дигитални синглови до 2020 година. Добитник е на 22 Греми награди и има 77 номинации.

Најдобри награди за обложување
Како да се обложите на награди

Како да се обложите на награди

Спортските книги ширум светот нудат можности за обложување на награди. Само одредени држави во доделувањето на дозволи во САД покажуваат обложување, а лиценцираните казина мора да добијат лиценца која се однесува конкретно за обложување на награди. На пример, обложувањето на резултатите од церемонијата на награди е легално во Њу Џерси. Сепак, неколку држави ја забрануваат оваа практика.

Ставањето облог на победник на наградното шоу е слично на обложувањето на спорт. Едноставно лоцирајте ја категоријата за обложување награди во делот за спортска книга на казиното. Изберете го веројатниот победник во категоријата по избор. Изберете ја сумата за обложување, врз основа на расположливите средства на сметката за спортска книшка. Обложувањето на спорт е различно од обложувањето на наградно шоу во обложувањето на тој коцкар за историските перформанси на спортскиот натпреварувач и веројатноста тој или таа да настапи на сличен начин. Победниците на наградите се одредуваат со гласање, за што е речиси невозможно да се одреди исходот.

Сепак, инсајдерите во индустријата и оние кои внимателно го набљудуваат пејзажот на наградите може да забележат знаци што се кажуваат, кои се скриени од повеќето. Исто така, се случуваат протекувања и често има написи во весници кои предвидуваат кои се веројатните добитници на наградите. На крајот, коцкарот мора да се потпре на неговите црева и шансите, кои се точни само половина од времето.

Коефициенти за обложување на награди

Ако коцкар се потпира на коефициенти за обложување, тој мора да се обложи знаејќи дека најверојатно ќе победи само 50 проценти од времето. Како и спортското обложување, шансите варираат кога се обложувате за резултатите од церемонијата на доделување. Коцкар може директно да се обложи на неговиот избор за да ја освои наградата. Спортската книшка ќе нуди шанси и мала исплата кога филмот, песната или изведувачот најверојатно ќе победи. Постојат, исто така, опции за реквизит-обложување. Варијациите за обложување може да вклучуваат кој со кого ќе оди на црвениот тепих или кој уметник може да доживее непријатен момент.

Како да се обложите на награди