The Oscars

Ако уживате во обложување на забавни настани, Оскарите се без конкуренција. За среќа, постојат различни веб-локации за обложување Оскари на интернет кои обезбедуваат широк опсег на пазари, од „Најдобар филм“ до забавни реквизити за хипотетички мешања на коверти и музика што ги нарушува говорите на победниците.

Неодамнешната легализација на спортското обложување низ целата земја го промени обложувањето во Америка. Секоја недела, се чини, нова држава ги легализира спортските обложувалници или партнерите за спортска книга со ново место или професионален клуб. Популарноста на овој пазар се прошири на обложувањето воопшто, со значајни настани како што се Оскарите или Оскарите, кои привлекуваат многу внимание од обложувачката заедница.

The Oscars
Што е Оскарите?

Што е Оскарите?

Оскарите се најпосакуваната награда во Холивуд и најпрекрасната ноќ во годината. Тоа е важен годишен настан што се емитува во живо. Оскарите го зазедоа местото на спортските настани на телевизиските состаноци во општество во кое доминира стриминг во наше слободно време.

Филмските фестивали, од друга страна, не се за секого. Многу луѓе ќе бидат принудени да ги гледаат Оскарите со некој значаен или член на семејството. Таму Оскарите сајтовите за обложување ни се добро. Со внесување на некоја акција во настаните на вечерта, може да ја трансформирате од малку неинтересна афера во игра 7 од финалето во однос на интензитетот.

Што е Оскарите?
Зошто Оскарите се популарни за обложување?

Зошто Оскарите се популарни за обложување?

За оние кои не се свесни, Оскарите се годишна церемонија на доделување награди што ги препознава најдобрите технички и креативни достигнувања во филмот. Нашироко се смета за најпрестижниот настан на награди и разлика во забавниот бизнис, а обложувањето на Оскарите никогаш не било поедноставно.

Во денешно време, секаков вид натпревар инспирира бескраен тек на бесни дебати и расправии на интернет. Секој има мислење што се чувствува поттикнат да го изразат. Во меѓувреме, се чини дека никој не е многу заинтересиран да слушне алтернативни мислења или прогнози кои се во спротивност со нивните.

Без оглед на прашањето, ќе најдете луѓе кои злобно се расправаат околу тоа на интернет. Честопати, нема ништо што може да се каже или направи за да се стави крај на кавгата. Меѓутоа, кога станува збор за номинациите за Оскар, постои безбеден метод за подигнување на дебатата без да се генерираат премногу тешкотии. Наместо да се расправате со „критичарите“, обложувајте се на една од нашите врвни обложувалници за Оскари и споделете го вашиот тикет со остатокот од светот. Ставете ги парите таму каде што е вашата уста и покажете ја вашата поддршка за претпочитаниот кандидат.

Кога ќе победите, ќе доживеете одреден степен на задоволство што Оскарите никогаш претходно не можеа да го испорачаат. Вие не само што ќе заработите вистински пари, туку ќе имате и докази за вашите предвидувања, давајќи ви максимални права за фалење. Знаевте што ќе се случи, и на тоа се обложивте со вашите тешко заработени пари.

Оваа последна придобивка е особено привлечна ако го ставите облогот за да решите онлајн расправија. Сега можете да споделите скриншот од вашиот добитен тикет и соодветното плаќање преку интернет. Можете дури и да ги означите оние што се сомневаат во вашата објава за добра мерка. Без оглед на тоа како ќе одберете да славите, вашиот готовински тек ќе расте.

Зошто Оскарите се популарни за обложување?
Како да се обложите на Оскарите

Како да се обложите на Оскарите

Обложувањето за забава, вклучително и обложувањето на Оскарите, сè уште е во повој. Таквите пазари не се достапни на сите онлајн спортски книги. Повеќето препорачани страници не само што воспоставуваат линии за обложување за наградите на Академијата, туку го покриваат и најширокиот избор на облози за Оскар. Зборуваме за сè, од тоа кој ќе ги освои вашите омилени категории до реквизити за облози на кандидати кои се сопнуваат и паѓаат на патот до платформата.

Не само што најдобрите обложувалници за Оскар обезбедуваат широк опсег на облози, туку и шансите се конкурентни. Успехот во коцкањето се одредува со комбинација на вештина и среќа, при што обложувањето за спорт и забава бара повеќе знаење од традиционалните казино игри. Меѓутоа, за да откриете каква било позитивна вредност додека се обложувате на Оскарите, мора да имате разумни линии за коцкање.

Како да се обложите на Оскарите
Дали онлајн обложувањето на Оскарите е легално?

Дали онлајн обложувањето на Оскарите е легално?

Да, може легално да се обложите на наградите на Академијата со посета на која било врвна страница за спортско обложување на интернет. Само Њу Џерси овозможува обложување на Оскарите со седиште во САД ако живеете во Соединетите држави и сакате да се коцкате само дома со државно регулиран оператор, меѓутоа, повеќето големи офшор обложувалници обезбедуваат акција во повеќето категории.

Сепак, Вашингтон ги забранува сите форми на интернет коцкање. Сепак, се чини дека нивните ограничувања остануваат непроверени, и не е пријавен случај жител на WA да биде уапсен или дури и казнет за коцкање на Интернет. Сепак, мора да ги следите сите локални ограничувања за игри, како и федералните барања за коцкање во САД.

Дали онлајн обложувањето на Оскарите е легално?
Најдобри коефициенти за обложување на Оскарите

Најдобри коефициенти за обложување на Оскарите

Обложувањето на Оскарите е едноставно, и ако веќе имате членство во која било лиценцирана офшор спортска книшка, може да се обложувате на настанот како и секој друг. Ако веќе немате сметка на доверлива веб-локација за онлајн обложување, ќе треба да се придружите и да направите депозит пред да можете да се коцкате.

Оскарите ќе доделат 24 категории; некои спортски книги може да понудат коефициенти за обложување на сите 24, но речиси е сигурно дека учесничките спортски книги ќе обезбедат линии за „Големите шест“, кои вклучуваат најдобар филм, најдобар режисер, најдобар актер, најдобра актерка, најдобра споредна машка улога и најдобра споредна женска улога. Пред, за време и по церемонијата, категориите „Големи шест“ имаат најголем медиумски интерес и наслови. Комитетот дури ќе доделува медали за други категории за време на паузите за реклами или додека телевизиските камери се расејуваат, зголемувајќи ја изложеноста на овие шест.

Сите облози за Оскари се облози на пари или директно "кој ќе победи?" облози. Овие облози немаат варијабилност и не ги земаат предвид околностите, ривалството или кој било друг надворешен извор. Ова е најосновниот вид на обложување, во кој играчот едноставно избира линија - во овој пример, актер, актерка, режисер, режисер, филм или што и да е поврзано со забавната индустрија - и се обложува дека ќе добие Оскар во одредена категорија.

Омилените се претставени со „-“ на предната страна на нивната вредност, додека аутсајдерите се означени со „+“; кога нема облог со вредност „-“, актерот, актерката или филмската линија со број најблиску до +100 е фаворит за Оскар во таа категорија.

Значи, ако шансите за најдобар актер се +150, +200, +280, +300 и +600, +150 е проектираниот победник; ако шансите се -130, +300, +300, +450 и +800, -130 е огромен фаворит и би било тешко да се победи.

Шансите за обложување за номинираните за Оскар се пресметуваат со испитување на многу критериуми за изведба, како што се перформансите на благајните, резултатите од фестивалот и општиот одговор од критичарите и јавноста. Не постои совршена формула која правилно ќе ги предвиди фаворитите и аутсајдерите секоја година, но шансите обично се разумен показател за силата на филмот, актерката, режисерката итн. на Оскарите.

Вознемирувањата се случуваат често на Оскарите, исто како и во атлетиката, така што предвидувањето кога и каде ќе се случат е како обложувачите можат да ја најдат најголемата вредност додека остануваат строго обложувачи на пари.

Најдобри коефициенти за обложување на Оскарите
Совети за обложување Оскари

Совети за обложување Оскари

За разлика од спортското обложување, вашата најдобра претпоставка за тоа кој ќе излезе на врвот на Оскарите не се заснова на претходни достигнувања и не постои солиден метод за предвидување кој филм или изведувач ќе има корист од „зумирањето на Оскарите“ што почнува да кружи околу еден месец пред настанот.

Внимавањето на веб-страниците за забава и трговските списанија ќе ви овозможи да направите образовани претпоставки за тоа кои ќе бидат номинираните за наградата Оскар. Можете дури и да сакате да гледате неколку филмови номинирани за Оскар ако имате можност, но ова веројатно нема да ви понуди релевантни информации за вашите облози.

Обложувалниците сакаат рано да ги објавуваат шансите за обложување на наградите Оскар за да предизвикаат јавен интерес. Сепак, првите групи на коефициенти не мора да изгледаат исто додека да пристигне неделата на Оскар. Во неделите пред шоуто, обложувалниците ќе ги менуваат своите шанси за да останат во тек со обложувачките трендови и прогнози.

Шансите за фаворити за обложување брзо ќе се намалат. Затоа, ако сакате да се обложите на еден од фаворитите, треба да го направите тоа порано отколку подоцна. Ќе добиете многу поголема вредност за вашите пари ако се обложите на фаворит во јануари, наместо на денот пред доделувањето на Оскарите.

Совети за обложување Оскари
Одговорно коцкање

Одговорно коцкање

За да избегнете губење значителна сума одеднаш, треба внимателно да управувате со вашите ресурси. Запомнете, никогаш не треба да коцкате повеќе средства отколку што сте подготвени да изгубите. За да спречите трошење на сите ваши пари одеднаш, поделете ги средствата. Ако доживувате негативна серија, не се обидувајте да го надоместите со зголемување на големината на вашиот облог. Мора или да поставите ограничување за тоа колку пари можете да депонирате секој месец или ограничување за тоа колку пари можете да изгубите во една игра.

Мора да бидете способни да ги контролирате вашите емоции и да сфатите кога да се предадете. Кога сте вознемирени, повеќе сте склони да донесувате непромислени одлуки, што е катастрофално кога станува збор за коцкањето. Одржувајте чиста глава во секое време и темелно размислете за вашиот следен потег.

Ако работите излегуваат од контрола и се сомневате дека создавате зависност, размислете за самоисклучување. Самоисклучувањето им помага на лицата кои се борат со проблеми со коцкањето да направат пауза и да ги насочат својот живот и пари на друго место. Може повторно да ве поврзе со понатамошни програми на заедницата за да ви помогне во справувањето со проблемот со коцкањето, како и да ви ја понуди потребната помош ако не ви е јасно како да управувате со следните чекори во вашето закрепнување.

Одговорно коцкање