Biathlon Odds

Иако сè уште е спорт на кој се обложуваат само мал број играчи, биатлонот всушност се покажа како одличен во практиката за натрупување добитни тикети, со бројни различни можности за заработка. Како и секој поединечен спорт, избирате спортист на кој се обложувате и тој или таа станува вашиот омилен додека трката не заврши.

Токму затоа носиме детална анализа на се што е поврзано со обложување на едно од најпознатите атрактивни натпревари на сите Зимски олимписки игри, за да им биде полесно на играчите да состават ветувачки билет.

Сè за шансите за биатлон, линиите за обложување и ширењето

Сè за шансите за биатлон, линиите за обложување и ширењето

Иако неодамна и е познат на пошироката јавност, биатлонот се појавил во Норвешка уште во 18 век, а во северните делови на Европа со векови бил важен дел од обуката на војниците. Потребни се две работи од натпреварувачите: мастеринг на патеката за скијање што е можно побрзо и прецизно гаѓање на стрелиштето.

Постојат пет типа на трки. Во класичната индивидуална трка мажите трчаат 20 километри, а жените 15 километри. Има и достижна трка, спринт, масовен старт и штафетна трка.

Поединецот се разликува од другите по тоа што за секое промашување се додава цела минута на конечниот резултат, додека во другите трки биатлонците го плаќаат неуспехот на стрелиштето со казнени рунди што треба да ги скијаат.

Во поединечни и масовни натпревари шутирате четири пати, двапати во стоечка, двапати во лежечка положба, додека на другите стрелате по еднаш во секоја позиција. Целта е оддалечена 50 метри, а двојно повеќе кога лежите.

Сè за шансите за биатлон, линиите за обложување и ширењето
Коефициенти за парична линија за биатлон и како да се обложувате на биатлон

Коефициенти за парична линија за биатлон и како да се обложувате на биатлон

Како и во секоја друга форма на трки, основната обложување во биатлон обложување онлајн е да се погоди кој ќе постигне најдобро време на трката, односно првиот што ќе ја помине целта. Во биатлон, можете да добиете навистина огромни шанси за поединечни натпреварувачи, особено ако тие не се прв или втор фаворит на трката.

Станува збор за неизвесен спорт каде сè се менува во секунда, бидејќи дури и паѓање на снег и можни се разни проблеми на стрелиштето, поради што се препорачува да се игра на повеќе од еден потенцијален победник за да се максимизираат шансите за победа. .

Шансите за штафета во биатлон

Во биатлон, спортистите се натпреваруваат не само поединечно, туку и како тим. Постојат машки и женски штафети, како и мешани штафети. Тоа е многу популарен тип на натпреварување меѓу обложувачите, бидејќи појасно е кои се фаворити, а кои аутсајдери, со оглед на тоа што велесилите како Норвешка, Германија, Русија и Франција имаат поширок кадар и полесно се стигнува до високи позиции.

Затоа многу луѓе претпочитаат да го погодуваат пласманот на штафетата, како и дуелите на поединечните репрезентации, врз основа на моменталната форма на најголемите ѕвезди на секоја екипа.

Коефициенти за парична линија за биатлон и како да се обложувате на биатлон
Објаснети линиите за обложување во биатлон

Објаснети линиите за обложување во биатлон

Покрај основна парична линија, има многу други опции на кои можете да ги вложите вашите облози.

Дуел во биатлон

Во повеќето случаи, ова е најдобриот облог што можете да го ставите на вашиот тикет. Станува збор за погодување кој од двајцата понудени натпреварувачи ќе постигне подобар пласман во трката. Дури и ако вашиот фаворит заврши на 15-тото место, ако другиот заврши зад него, вашиот облог победи.

Букмејкерите се обидуваат да понудат биатлонци со еднакви способности, но тие често грешат, па најлесниот начин за победа во биатлон лежи токму во демнењето на вакви погрешно пласирани дуели во кои шансите за еден натпреварувач се многу поголеми отколку што треба.

Пласман меѓу првите 3

Биатлонот е спорт во кој многумина можат да постигнат високо место, во зависност од моменталната форма, карактеристиките на патеката и стрелиштето и временските услови.

Затоа е многу подобро да се обложи на пласман на натпреварувачот на подиумот, а не на чиста победа, бидејќи коефициентот е сепак голем, од 2,50 до повеќе кога се плаќа за место меѓу првите 3, и шансите дека успешно ќе предвидите таков облог се многу повисоки.

Објаснети линиите за обложување во биатлон
Како да ги најдете најдобрите шанси за обложување во биатлон

Како да ги најдете најдобрите шанси за обложување во биатлон

Кога станува збор за онлајн обложување во биатлон, опциите се поограничени во споредба со други спортови. Биатлонот сè уште го бара своето место меѓу врвните спортови и постојано ја гради својата репутација.

Спремните да се вклучат во шансите за обложување во биатлон ќе бараат од вас да ги барате најдобрите можни опции и да ги следите подобрувањата што ги прави секој онлајн обложувач за биатлон.

Иако има ограничени опции за обложување на овој спорт, правење истражување и споредувајќи ги шансите сè уште е задолжително ако сте навистина сериозни во обидот да постигнете победнички облог. Бидејќи биатлонот е ограничен на пазарите на обложувалниците, разликите помеѓу дадените коефициенти се поверојатни.

Обложувањето на индивидуални перформанси од спортисти кои во основа се натпреваруваат во две вештини истовремено бара многу среќа, но штом ќе го постигнете вистинскиот избор, ќе направи голема разлика ако претходно сте ги избрале највисоките можни коефициенти за конкретниот облог.

Како и да е, како што расте спортот, така ќе растат и обложувачките линии и обложувалниците кои обезбедуваат линии за биатлон.

Како да ги најдете најдобрите шанси за обложување во биатлон
Најдобрите онлајн обложувалници за шансите за биатлон

Најдобрите онлајн обложувалници за шансите за биатлон

Како што веќе забележавме, биатлонот е динамичен спорт во кој сè се менува во секунда, што го прави идеален за обложување во живо, бидејќи тоа значи дека шансите се зголемуваат на некој што не успеал по првиот удар и има многу добри шанси за постигнувајќи висок пласман до крајот на настанот.

Биатлонот е повеќе маратон отколку трка, бидејќи предвременото водство или бавниот старт не мора да значи ништо. Постојат две посебни компоненти кои се подеднакво важни за конечниот пласман.

За жал, обложувањето во живо на овој возбудлив зимски спорт е навистина ретко во понудата на онлајн обложувалниците, а кога ќе се појави, опциите за депонирање билети се прилично слаби. Само кај Зимски олимписки игри дали ќе добиете повеќе можности за обложување во живо, но далеку е од бројни други спортови каде речиси целиот фокус на приредувачите на игрите на среќа е на обложувањата во живо.

За среќа, некои од најдобрите онлајн обложувалници како што се Melbet, 10bet и 22bet кои имаат редовно биатлон во нивната понуда, па обложувачите на кои овој спорт им е интересен може да си ја пробаат среќата.

Најдобрите онлајн обложувалници за шансите за биатлон
Совети и трикови за шансите за обложување во биатлон

Совети и трикови за шансите за обложување во биатлон

Оние кои се занимаваат со биатлон навистина имаат можност да го претворат своето спортско знаење во профит, бидејќи обложувалниците го потценуваат овој зимски спорт и понекогаш даваат одлични коефициенти на облози чиј исход е доста веројатен.

Секој што сака да профитира со обложување на биатлон, секако мора да ја следи формата на натпреварувачите, но и да ги познава карактеристиките на поединечните скијачки центри и резултатите од минатото. Одлично е што има неколку трки на иста патека во ист викенд, што ви дава можност да се запознаете со односот на силите меѓу биатлонците.

Без разлика дали користите апликации за обложување во биатлон или играте на вашиот компјутер, ние дефинитивно препорачуваме обложување на дуел помеѓу двајца натпреварувачи, како најлесен начин за победа. Можете да играте два или дури три такви дуели на ист тикет, со вкупен коефициент помеѓу 2 и 3.

Ако мислите дека некој е во фантастична форма, додадете го на тоа повремениот облог за победникот на трката или пласманот во првите 3. Имаат смисла и облозите за севкупниот победник на Светскиот куп, бидејќи е полесно да се погоди отколку една трка.

Совети и трикови за шансите за обложување во биатлон