Football Odds

Фудбалот, или познат како фудбал во Северна Америка, е најпопуларниот спорт на глобално ниво. Со оглед на тоа, фудбалот е најпопуларен и кога станува збор за спортско обложување. Меѓународните турнири како Светското првенство на ФИФА, Еврото, Копа Америка и Лигата на шампионите на УЕФА се меѓу најгледаните спортски настани во светот што ги прави многу атрактивни за спортско обложување.

Случајот е ист со англиската Премиер лига, германската Бундес лига, италијанската Серија А, шпанската Ла Лига и француската Лига 1 кои важат за најдобрите пет лиги во Европа.

Како да ги прочитате коефициентите за фудбалско обложување?

Како да ги прочитате коефициентите за фудбалско обложување?

Фудбалот е еден од ретките спортови каде што играта може да заврши без победник, освен ако не е нок-аут фаза на големи турнири како што е Светско првенство на ФИФА. Ова значи дека има три шанси за фудбалски натпревар - тим 1 победи, нерешено и тим 2 победи.

Фудбалските коефициенти се дадени за регуларното време на играта и во нок-аут турнирите како што е ФА Купот или фазата на елиминација на турнир како што е Светското првенство во ФИФА, исто така има коефициенти за победникот од играта кој ќе напредува. понатаму.

Како да ги прочитате коефициентите за фудбалско обложување?
Сè за фудбалските коефициенти, линиите за обложување и ширењето

Сè за фудбалските коефициенти, линиите за обложување и ширењето

Еден од основни правила на фудбалска игра е тоа што е поделен на две полувремиња од 45 минути. Тоа значи дека редовниот фудбалски натпревар трае 90 минути плус времето на прекин што го дава судијата кога е потребно.

Ако се работи за елиминациска фаза на турнир или нок-аут турнир и играта заврши нерешено, тогаш се играат две дополнителни времиња од 15 минути. Ако резултатот сепак е изедначен, тогаш пенал-рулетот го решава победникот на играта.

Фудбалски шанси

Фудбалските коефициенти се дадени за регулаторно време од 90 минути. За разлика од повеќето спортови, шансите за фудбалски парични линии се состојат од три опции - победи на тимот 1, нерешено и победи на тимот 2.

Ако еден од тимовите е очигледен фаворит, врз основа на квалитетот на тимот, предноста на домашниот терен, неодамнешната форма, извештајот за повреда и други фактори, шансите за победа на тој тим се многу помали од оние за другиот. Во овие случаи, шансите за реми се некаде помеѓу коефициентите за двата тима.

Во случаи кога тимовите се блиску со оглед на нивниот квалитет и други фактори, шансите за победа на секој тим се прилично блиски еден до друг. Кога е тоа случај, шансите за реми се поголеми од шансите за победа на која било екипа.

Сè за фудбалските коефициенти, линиите за обложување и ширењето
Фудбалот се шири

Фудбалот се шири

Со оглед на фактот дека фудбалот е игра со ниски резултати, обложувањето на фудбалски распони или хендикеп е помалку популарно од обложување со парична линија. Сепак, постојат опции за обложување со ширење кои најчесто се помеѓу 0,5 и 2,5.

Значи, ако сакате да се обложите на одреден тим да победи со -1,5, тоа значи дека за да го освоите тој облог, тимот што го поддржавте ќе треба да победи со најмалку два гола разлика. Ако сте ставиле облог на +1,5 за тим, тогаш тој тим треба да победи или да не загуби со повеќе од еден гол разлика за да може вашиот облог да биде победнички.

Во случај да сте се обложиле на -1 за некој тим и тој тим победи со точно еден гол разлика, тогаш вашиот облог се турка и ќе ви ги вратат парите што сте ги ставиле.

Познавањето на сите овие детали ќе ви даде повеќе опции за обложување и дефинитивно повеќе забава кога ја гледате играта.

Фудбалот се шири
Објаснети линиите за обложување фудбал

Објаснети линиите за обложување фудбал

Фудбалот е спорт во кој паричната линија или изборот на победникот во дадена игра е најпопуларна меѓу обложувачите.

Освен паричната линија, гол линијата или над/под, е следната најпопуларна меѓу обложувачите кои претпочитаат фудбалско обложување онлајн. Фудбалот е спорт со слаби резултати и затоа секој постигнат гол прави голема разлика.

Основната гол линија во фудбалот е поставена на 2,5 гола и играчите можат да ги одберат опциите над и под. Најдобрите фудбалски онлајн обложувалници нудат и многу различни линии за гол што изгледаат разумни. Затоа, можете да видите опции за која било маржа почнувајќи од 0,5 до 7,5.

Друг специфичен факт за фудбалско обложување кога станува збор за гол-линијата е дека фудбалското обложување онлајн нуди разновидни гол-линии што ви овозможуваат да ги предвидите и минималните и максималните постигнати голови на даден натпревар. Тие опции вклучуваат голови 0-1, 0-3, 0-4, 1-3, 2-3, 2-4, 2-5, 3-5, 3-6, 4-6 итн.

Познавањето на сите овие детали ќе ви даде шанса да ја изберете вашата најдобра опција, особено кога не можете да одлучите кој тим е поблиску до победата.

Објаснети линиите за обложување фудбал
Како да ги најдете најдобрите коефициенти за фудбалско обложување

Како да ги најдете најдобрите коефициенти за фудбалско обложување

Добрата работа ако претпочитате да се обложувате на фудбалски натпревари е фактот што има тони натпревари буквално секој ден. Фудбалската игра се игра ширум светот и има деноноќни закажани натпревари.

Ако се прашувате како да се обложувате на фудбал и како да го ставите вашиот облог на најдобрите можни линии за обложување фудбал, треба да ги споредите дадени коефициенти на линијата на која сакате да се обложувате.

Повеќето фудбалски обложувалници на интернет ја нудат речиси секоја лига во светот и кога ќе ги споредите коефициентите, прилично е важно да ги проверите коефициентите од обложувалниците од земјата во која се игра дадениот натпревар, особено ако се работи за натпреварување од пониско ниво.

Кога станува збор за фудбалот, локалните обложувалници обично знаат факти кои можат значително да влијаат на дадените коефициенти што не влијае веднаш на коефициентот на фудбалската онлајн спортска книшка. Важно е да се споредат коефициентите за одредена игра дадени од повеќе обложувалници бидејќи шансите може да бидат различни и ќе имате шанса да го изберете оној кој е најдобар за вас.

Како да ги најдете најдобрите коефициенти за фудбалско обложување
Најдобрите онлајн обложувалници за фудбалски коефициенти

Најдобрите онлајн обложувалници за фудбалски коефициенти

Буквално не постои онлајн обложувалница која не нуди фудбалски коефициенти и затоа треба да го изберете најдобриот за вас кој нуди најдобри коефициенти за фудбалско обложување. Споредувањето на коефициентите и линиите секако прави разлика во однос на веројатноста вашето обложување да биде победничко, како и износот на пари што ќе го добиете за вашата победа.

Силно се препорачува проверка на коефициентите за фудбалско обложување на 1xBet, Betwinner, 22bet, Gunsbet и други од најдобрите онлајн обложувалници.

Споредувањето на коефициентите дадени за опцијата на која сакате да се обложувате е од суштинско значење за ставање облог на највисоко можно. Друг важен детал на кој треба да обрнете внимание пред да го ставите вашиот облог е насоката во која се движат одредени коефициенти во одредена обложувалница.

Некои од фудбалските спортски книшки на интернет ќе ја означат насоката во која одат одредени фудбалски коефициенти со стрелка нагоре или надолу или со зелени и црвени бои со зелено што значи дека шансите се намалуваат, а црвеното значи дека се зголемуваат.

Кога ќе ги споредите шансите за победник во одредена игра, разликата можеби нема да биде доволно голема за да направи значителна разлика. Но, кога станува збор за над/под линиите, може да има шанси кои се многу различни.

Најдобрите онлајн обложувалници за фудбалски коефициенти
Совети и трикови за коефициенти за обложување во фудбал

Совети и трикови за коефициенти за обложување во фудбал

Шансите кои ги привлекуваат погледите на повеќето фудбалски обложувалници се ниски за фаворитите кои не се премногу ниски за играње. Повеќето од обложувачите ставаат облози со 3-8 натпревари со ниски коефициенти за фаворитите за победа.

Кога ќе започнете со спортско обложување, ова изгледа како победничка опција, но штом ќе ја испробате оваа стратегија, ќе сфатите дека не сите ниски шанси се всушност победничките.

Пребарувањето коефициенти не се ниски и тимот на кој сакате да се обложите сепак е веројатно подобриот. Веројатноста да се добие облогот или парлејот е речиси иста како и најниските коефициенти, но евентуалната победа би била поголема.

Ако сте обложувач кој сака да се обложува на аутсајдерите, тогаш споредувањето на фудбалските коефициенти е уште поважно. Има онлајн обложувалници чии шанси за победа на аутсајдерот се високи, но ограничени, а има и такви каде што шансите за победа на аутсајдерот се високи.

Споредувањето на овие коефициенти е многу препорачливо бидејќи прави голема разлика во потенцијалната сума за добивка.

Совети и трикови за коефициенти за обложување во фудбал