Лиценци

Alderney Gambling Control Commission

Комисијата за контрола на коцкањето во Алдерни (AGCC) е независно тело кое го регулира онлајн коцкањето во Алдерни. Тој е одговорен за обезбедување дека сите коцкање се спроведуваат праведно и чесно, и дека играчите се заштитени.

Прикажи повеќе
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)