Bitcoin

Биткоин (₿) е дигитална криптовалута која е релативно нова технологија. Биткоинот брзо стана една од најпопуларните криптовалути прифатени на сајтовите за спортско обложување. Иако користењето на Биткоин е навистина погодно, трансакцијата може да биде малку побавна од некои други методи. Не мора да се грижите за тоа ниту една секунда, бидејќи играчите и обложувалниците се подготвени за краткото доцнење.

Bitcoin
Топ онлајн казина кои прифаќаат криптовалути - Биткоин

Топ онлајн казина кои прифаќаат криптовалути - Биткоин

Индустријата за онлајн коцкање го виде својот фер удел на иновации. Исто како што луѓето се навикнуваат на новите технологии како мобилните и обложувањата во живо, коцкање со криптовалути веќе е на насловните страници.

Денес обложувачите можат коцкајте на врвните обложувалници користејќи дигитални монети како Bitcoin (BTC). Значи, за оние кои сакаат да започнат со коцкање БТК, ова е најдобриот водич. Исто така, постојат неколку корисни предлози за најдобрите сајтови за коцкање Биткоин.

Топ онлајн казина кои прифаќаат криптовалути - Биткоин
Како да направите депозит со Биткоин

Како да направите депозит со Биткоин

Биткоинот е релативно нов метод за плаќање, лансирана во 2009 година. Но, и покрај тоа, оваа дигитална валута е вообичаена кај најдобрите спортски книги. Само посетете ја обложувалницата, одете во делот „плаќања“ и ќе го видите Bitcoin меѓу опциите.

Но, пред да се обложувате со БТК, неопходно е создавање паричник на Биткоин. Паричниците делуваат како банкарска сметка во светот на дигиталните плаќања. Ова е местото каде што клиентите купуваат и продаваат монети, па дури и плаќаат за услуги. Некои популарни биткоин паричници вклучуваат Coinbase, Exodus и Electrum. Играчите исто така можат да разменуваат валути на FIAT со Bitcoin користејќи стандардни е-паричници како Neteller и Skrill.

Од витално значење е да се забележи дека паричниците на Биткоин бараат од корисниците да завршат краток процес за верификација на лична карта пред да купат монети. Обично, тие бараат копија од лична карта/возачка дозвола издадена од владата и доказ за престој. Само следете ги едноставните инструкции за да го завршите за неколку минути. Потоа, користете ја поврзаната банкарска сметка или кредитна/дебитна картичка за да купите некои биткоини.

Како да направите депозит со Биткоин
Како да се коцкате онлајн со Биткоин

Како да се коцкате онлајн со Биткоин

Откако ќе внесете парички во паричникот, време е да ја финансирате сметката на книговодителите. Повторно, процесот е брз и јасен. Само отворете сметка за спортска книга и копирајте ја адресата на БТК. Сега одете во паричникот на БТК и префрлете неколку монети во спортската книшка со залепување на адресата на примачот.

Депозитите обично се инстант. Забележете исто така дека спортските книшки на Биткоин бараат минимални детали за регистрација. Ова значи дека играчите можат да останат анонимни дури и во земји каде што коцкањето е нелегално.

Во меѓу време, бонуси за депозит се доста чести меѓу Bitcoin спортски книги. Овие награди главно доаѓаат во форма на процент на усогласување за почетниот депозит. Целта е да се поттикнат обложувачите да се обложуваат почесто користејќи биткоини. И обложувалницата и играчот имаат голема корист од брзите и прекугранични плаќања со Bitcoin.

Како да се коцкате онлајн со Биткоин
Како да направите повлекување со Bitcoin

Како да направите повлекување со Bitcoin

Сега, ова е најсочниот дел од овој водич. Претпоставувајќи дека сте направиле пристојна победа по обложувањето со Биткоин. Во тој случај, ќе сакате да ги повлечете средствата што е можно поскоро. За да го направите тоа, прво мора да ги преместите монетите од кладилницата во паричникот. Едноставно најавете се во вашиот паричник и копирајте ја адресата.

После тоа, одете во касата на спортската книшка и одберете да се повлечете преку Bitcoin. Ќе видите поле за залепување на адресата на паричникот и внесување на износот за повлекување. Повлекувањата главно траат околу 30 минути до 1 час.

Откако монетите ќе бидат депонирани во паричникот на БТК, ќе треба да ги повлечете во валутата FIAT. Ова може да биде или USD или EUR, во зависност од вашата јурисдикција. Ќе започнете со конвертирање на Биткоин во избраната валута пред да го уплатите преку поврзана банкарска сметка. За жал, повеќето Bitcoin паричници не поддржуваат повлекувања преку кредитни/дебитни картички.

Забелешка: При повлекување на Биткоин од кладилник во паричник, се применува такса за олеснување. Но, од посветлата страна, надоместокот е многу помал од она што го наплаќаат стандардните начини на плаќање.

Како да направите повлекување со Bitcoin
Безбедност и безбедност во Bitcoin

Безбедност и безбедност во Bitcoin

Значи, дали обложувањето со Биткоин е безбедно и сигурно? Јавна тајна е дека трансакциите со Биткоин се анонимни. Како што беше кажано претходно, обложувалниците на Биткоин не бараат витални финансиски информации како што се матичен број и детали за банкарска сметка.

Значи, освен ако јавно не ја откриете вашата Bitcoin адреса, никој, вклучително и најнапредните хакери, не може да ги следи вашите средства. Ова е дефинитивно извонредна технологија за оние кои сакаат да ги чуваат во тајност своите активности за коцкање преку Интернет.

Но, само затоа што трансакциите со Биткоин се анонимни, тоа не значи дека треба да играте насекаде. Со едноставни зборови, безбедноста на вашите дигитални монети е исто така ваша одговорност.

Работата е секогаш да играте во лиценциран и регулиран обложувач, како оние наведени овде. Уверете се дека спортската книшка е лиценцирана од легално локално или меѓународно чувар. Сè на сè, коцкарите на Биткоин немаат од што да се плашат сè додека се обложуваат на одобрена веб-страница.

Нешто за нестабилноста на Биткоин

Едно нешто на кое трговците и играчите на Биткоин мора да внимаваат е нестабилноста. На секој долгорочен коцкар ќе му биде предизвик да практикува управување со субсидирам со нестабилната природа на биткоинот. На пример, во 2021 година, Биткоин регистрира екстремни флуктуации.

Назад во април, БТК леташе високо, тргувајќи се по 64.000 долари по монета. Еден месец подоцна, се тргуваше под 30.000 долари пред да се врати на почетната стапка во октомври. Затоа, не купувајте камион со надеж дека ќе убиете.

Безбедност и безбедност во Bitcoin
Опции за поддршка на клиентите на Bitcoin

Опции за поддршка на клиентите на Bitcoin

Играчите често се соочуваат со сложени предизвици кога прават трансакции со БТК. Ова може да бидат прашања за такси за трансакции, веб-локации за фишинг, погрешни плаќања и така натаму. Со оглед на сите овие предизвици, вообичаено е да се запрашаме дали Bitcoin нуди поддршка за клиентите.

За жал, Биткоин не обезбедува централизирано сервисно биро каде обложувачите се јавуваат и зборуваат за поддршка. Ова е многу очекувано од анонимен начин на плаќање.

Но, сепак, играчите можат да разговараат со нивните даватели на паричник Bitcoin за какви било прашања што можеби ги имаат. Повеќето од нив ќе одговорат на прашања во врска со рударството БТК, девизните курсеви, следењето на плаќањата и многу повеќе.

Покрај тоа, играчите можат да се приклучат на многуте онлајн заедници на Bitcoin и да добијат искуство од прва рака од други корисници. Одличен пример е BitcoinTalk, каде што корисниците на Bitcoin се собираат за да разговараат за рударството и иновациите во индустријата.

Опции за поддршка на клиентите на Bitcoin