Dogecoin

Последните неколку години ги направија крипто плаќањата истакнати во онлајн обложувањето. Догекоинот, особено, брзо станува претпочитан начин на плаќање, при што повеќето обложувалници го додаваат на нивната листа на преферирани начини на плаќање. Со многу обложувалници кои прифаќаат Dogecoin, тој е достапен за сите заинтересирани да го користат овој начин на плаќање во нивните обложувачки експлоатации.

Интернет-локациите за обложување кои прифаќаат плаќања на Dogecoin забележаа огромно зголемување на нивната корисничка база, што најверојатно е поради практичноста што ја нуди овој начин на плаќање. Уште подобро, Dogecoin, како и повеќето криптовалути, останува безбеден и безбеден.

Dogecoin
За спортско обложување Dogecoin

За спортско обложување Dogecoin

Истакнувањето на Dogecoin во индустријата за обложување се зголемува во последниве години. Овој крипто метод за плаќање постои од 8 декември 2013 година. Со седиште во Сиетл, Вашингтон, Соединетите Американски Држави, Dogecoin е создаден од двајца софтверски инженери, Били Маркус и Џексон Палмер, со популарен мем во тоа време.

Иако првично беше создаден како пародија на мемето DOGE, Dogecoin полета многу по неговото создавање и оттогаш се етаблира меѓу обложувалниците. Дел од неговиот успех е закотвен на фактот дека користи технологија за шифрирање на блокчејн и ужива неограничено снабдување.

Откако беа сведоци на неверојатен бум во 2021 година, кога ја собраа најголемата популарност во крипто просторот, Соединетите држави се сметаат за најпро-догекоин нација на глобално ниво. Иако ужива значителна популарност во повеќето земји, според Индексот за усвојување на криптовалути на Finder, овој крипто начин на плаќање ужива во просек од 18,5% по земја.

За спортско обложување Dogecoin
Како да направите депозит со Dogecoin

Како да направите депозит со Dogecoin

Обложувалниците на Dogecoin им дозволуваат на обложувачите да ги финансираат своите сметки користејќи крипто обложување. Спортските обложувалници уживаат во ширината да депонираат онолку Dogecoins колку што сакаат, при што повеќето веб-локации за онлајн обложување немаат ограничување на бројот на монети што играчот може да ги депонира.

За да започнете, играчите треба да се регистрираат во казино dogecoin и да ја изберат оваа криптовалута како претпочитан начин на плаќање.

Dogecoin може да се користи во неколку крипто казина. Процесот на депозит за онлајн обложување со Dogecoin треба да биде релативно лесен, особено за секој со претходно искуство со користење на крипто.

Како да направите депозит со Dogecoin
Користење на Dogecoin во онлајн обложувалници

Користење на Dogecoin во онлајн обложувалници

Пред да уплати Dogecoin на која било платформа за обложување, играчот мора да ја има саканата количина на DOGE токени во својот паричник. Еве неколку чекори што треба да ги следите кога депонирате DOGE токени на сметка за спортско обложување.

 • Пријавете се во казино Dogecoin
 • Копирајте ја адресата дадена од обложувалницата
 • Одете во крипто-паричникот со DOGE монети, кликнете на функцијата за испраќање и залепете ја адресата копирана погоре
 • Внесете ја сумата за пренос
 • Потврдете ја трансакцијата

Играчите исто така можат да ги користат своите мобилни телефони за да го скенираат QR-кодот и да ја потврдат трансакцијата. Во двата случаи, процесот треба да трае не повеќе од 60 секунди. Сепак, има моменти кога трансакциите се побрзи или побавни, во зависност од сообраќајот на мрежата.

Користење на Dogecoin во онлајн обложувалници
Ограничувања на депозити на Dogecoin

Ограничувања на депозити на Dogecoin

Вреди да се напомене дека повеќето казина Dogecoin имаат релативно високи минимални лимити за депозит. Гледајќи ги горните граници, како што беше наведено претходно, повеќето обложувалници на dogecoin немаат максимален износ на депозит, што го прави особено интересен за високите ролери.

Додека повеќето онлајн сајтови за спортско обложување не нудат максимални ограничувања за депозити, секогаш е препорачливо да ги погледнете условите и условите за тоа како да депонирате со Dogecoin.

Ограничувања на депозити на Dogecoin
Како да направите повлекување со Dogecoin

Како да направите повлекување со Dogecoin

Играчите кои бараат начин да се обложуваат на нивните омилени спортски настани несомнено треба да размислат за користење dogecoins без да се грижат за високите такси за обработка и бавната обработка на повлекувањето. Dogecoin ветува супер-брзи повлекувања, нула или минимални такси за трансакции и врвни безбедносни карактеристики како повеќето казина.

Процесот на повлекување додека играте во казино Dogecoin треба да биде подеднакво разработен како и процесот на депонирање. Идеално, процесот на повлекување подразбира отстранување на средства од веб-локација за онлајн обложување на некој надворешен паричник, како што е адреса на тврд паричник, адреса за размена или мобилен паричник.

Еве неколку чекори што треба да ги следите при повлекување на Dogecoins од спортска книшка:

 • Додека сте на страницата за казино dogecoin, одете до паричникот и кликнете на копчето „Повлечете“
 • Изберете го паричникот Dogecoin наведен во полето „повлекување од“
 • Изберете веќе постоечка адреса или додајте нова адреса за повлекување. Вреди да се напомене дека корисниците мора да се погрижат да се повлечат на точната адреса за да избегнат губење на средства.
 • Внесете го износот за повлекување
 • Кликнете на иконата за повлекување преглед
 • По успешното прегледување, на екранот ќе се појави известување за потврда, што ќе му овозможи на корисникот да го заврши процесот на повлекување со кликнување на иконата „повлекување“.

Дополнително, повеќето сајтови за спортско обложување имаат детални упатства за тоа како да се спроведат повлекувања, обезбедувајќи играчите да останат добро водени низ секој чекор. И во случај на какви било прашања, секогаш има претставник на клиентите кој ќе го води играчот.

Ограничувања за повлекување и време на обработка

Значајна придобивка од играњето во онлајн обложувалница Dogecoin е тоа што обично нема ограничувања за повлекување. Ова значи дека играчите можат да повлечат која било сума што сакаат без да се грижат за ограничувањата. Покрај тоа, повеќето онлајн казина Dogecoin нудат „инстант“ повлекувања, кои траат 24 часа или помалку и често за неколку минути, во зависност од T&C на обложувачницата.

Како да направите повлекување со Dogecoin
Добрите и лошите страни со Dogecoin

Добрите и лошите страни со Dogecoin

Како и повеќето начини на плаќање, Dogecoin има добар дел од погодоци и промашувања. Но, како што се очекуваше, добрите многу ги надминуваат лошите страни, што ги убедува повеќето корисници да се коцкаат со монетите на DOGE денес. Еве преглед на некои од добрите и лошите страни на Dogecoin во спортското обложување.

Добрите

 • Нуди брзи и лесни трансакции
 • Обезбедува неограничени повлекувања
 • Нуди максимално безбедни и високо безбедни трансакции, исто како и со другите крипто начини на плаќање
 • Dogecoin нуди услуга за поддршка на клиентите 24/7, обично достапна преку разговор во живо.

Конс

 • Што се однесува до недостатоците на онлајн спортското обложување Dogecoin, практично нема никакви. Но, како и кај повеќето криптовалути, единствениот вистински предизвик е вредностите да продолжат да флуктуираат.
Добрите и лошите страни со Dogecoin
Процес на отворање сметка на Dogecoin

Процес на отворање сметка на Dogecoin

Dogecoin сметка или паричник е во суштина дигитален простор каде што на корисниците им е дозволено да складираат, примаат или испраќаат Dogecoins. За да отворите сметка на Dogecoin, корисниците треба да ги следат следните чекори.

 • Чекор 1: Изберете паричник dogecoin. Овде корисникот или играчот има две опции, MultiDoge или Dogecoin јадро.
 • Чекор 2: Без оглед на опцијата избрана во чекор 1, преземете ја и инсталирајте ја апликацијата Dogecoin на вашиот уред. Корисниците на компјутер, исто така, можат да го завршат процесот од официјалната веб-страница на Dogecoin.
 • Чекор 3: Отворете ја апликацијата за паричник Dogecoin и потврдете ја вашата адреса на dogecoin.
 • Чекор 4: Набавете некои dogecoins

Овие три чекори треба да бидат доволни за да се заврши процесот на отворање сметка. По успешен процес на отворање, паричникот треба да биде лесен за употреба, имајќи предвид дека веќе е обезбеден со блокчејн технологијата

Финансирањето на сметката на Dogecoin е обично клучно. Додека играчите можат да набавуваат DOGE монети од други корисници, повеќето претпочитаат да ги купуваат со фиат валути. Корисниците можат да купат Doge користејќи дебитни и кредитни картички поврзани со нивната локална банкарска сметка. Исто така, вреди да се напомене дека на корисниците на Dogecoin не им е нужно потребна банкарска сметка за да ги купат овие монети.

Ограничувања за отворање сметка на Dogecoin

Нема значајни ограничувања со Dogecoins. Сепак, според политиката од 2017 година, сите корисници на крипто мора да имаат 18 години или постари за да пристапат до услугите на Coinbase.

Процес на отворање сметка на Dogecoin
Опции за поддршка на корисници на Dogecoin

Опции за поддршка на корисници на Dogecoin

Dogecoin нуди одлична поддршка за клиентите, како и повеќето казина кои дозволуваат плаќања Dogecoin. Освен што имаат снаодлив дел за ЧПП, тие исто така имаат и оптимален оддел за поддршка на клиентите. Ако играчот се соочи со каков било проблем додека игра на обложувалница Dogecoin, тука се главните опции за клиенти што ги нуди Dogecoin.

 • Разговор во живо
 • Е-пошта info@dogecoin.com
 • Телефонски број +46 72 909 02 27

Вреди да се напомене дека корисниците на Dogecoin можат да имаат одговор на речиси сите прашања во делот ЧПП. Сепак, трите опции за поддршка ни се корисни во понудата на навремени резолуции.

Опции за поддршка на корисници на Dogecoin