Методи за депозит на Спортско Обложување

Во онлајн обложувањето, изборот на вистинската спортска книшка и истражувањето на шансите е од витално значење. Но, уште покритично е изборот на соодветен начин на плаќање. Сигурните начини на плаќање им овозможуваат на обложувачите брзо, лесно и безбедно да повлекуваат и депонираат средства.

За среќа, повеќето правни спортски книги се преплавени со различни банкарски методи за избор. Сепак, огромната количина на алтернативи може да биде огромна за зелените раце. Затоа, погледнете ги нашите оценети начини на плаќање за обложување подолу и пронајдете го оној кој најдобро одговара за вас.

Visa

Visa долго време е еден од најдобрите избори кога станува збор за платежни услуги насекаде низ светот. Тие им помагаат на милиони клиенти да обработуваат милијарди трансакции секоја година, бидејќи скоро сите веб-локации ја прифаќаат Visa како начин на плаќање - вклучувајќи ги и обложувачките сајтови.

Прикажи повеќе
MasterCard

Mastercard отсекогаш бил популарен избор кога станува збор за финансирање на сметки за обложување. Повеќето обложувалници имаат повеќе опции за депозит, но дебитните и кредитните картички се секогаш најпопуларни и најчесто прифатени - како Mastercard. Некои финансиски институции сè уште неправилно држат или забрануваат трансакции, така што опциите за резервна копија кога користите Mastercard секогаш е добро да ги имате за секој случај.

Прикажи повеќе
Bitcoin

Биткоин (₿) е дигитална криптовалута која е релативно нова технологија. Биткоинот брзо стана една од најпопуларните криптовалути прифатени на сајтовите за спортско обложување. Иако користењето на Биткоин е навистина погодно, трансакцијата може да биде малку побавна од некои други методи. Не мора да се грижите за тоа ниту една секунда, бидејќи играчите и обложувалниците се подготвени за краткото доцнење.

Прикажи повеќе
PayPal

Постоејќи повеќе од 20 години, Paypal е еден од - ако не и најпопуларните начини на плаќање за луѓето ширум светот. Овој електронски финансиски систем е едноставно и лесно за користење решение за секој кој сака безбеден и безбеден начин за депонирање, повлекување и пренос на пари онлајн. Денес, повеќе од 30 милиони трговци користат PayPal, а многу од нив се обложувалници. Оваа опција за плаќање е лесна за употреба, безбедна, а повеќето од казина и онлајн спортски обложувалници нудат PayPal како начин на депозит и повлекување.

Прикажи повеќе
Paysafe Card

Paysafecard отсекогаш била поврзана со онлајн обложувањето, а тоа е случај и денес. Обложувачите кои некогаш ставиле онлајн обложување веројатно веќе наишле на Paysafecard или ја користеле еднаш. Сите обложувачи, без разлика на стручноста или наклонетоста на играта, уживаа во анонимноста што ја овозможуваа при-пејд ваучерите.

Прикажи повеќе
Neteller

Neteller е начин на плаќање кој е многу популарен низ целиот свет. Овој начин на плаќање има голема доверба меѓу трговците и обложувачите и е компатибилен со повеќето обложувалници низ светот. Neteller е многу популарен меѓу онлајн казина и сајтовите за спортско обложување како метод за безбеден депозит, а многу коцкари ја користат оваа услуга за депонирање и повлекување на своите пари.

Прикажи повеќе
Skrill

Skrill е начин на плаќање кој е многу популарен меѓу обложувачите и обложувачките сајтови. Skrill е основана во 2001 година и оттогаш се зголемува во популарноста. Денес, многу веб-локации за онлајн обложување го прифаќаат Skrill, бидејќи е едно од врвните решенија за плаќање за обложување. При изборот на локација на која ќе се обложуваат, важно е обложувачите да изберат букмејкер што ќе ја прифати нивната претпочитана опција за плаќање.

Прикажи повеќе
Credit Cards

Кредитните компании користат цврсти безбедносни протоколи за трансфери насочени кон онлајн обложувалниците. Информациите за лична идентификација и банкарските детали се шифрирани со висококвалитетен SSL, така што ниту една трета страна или хакер не може да пристапи до нив. Повеќето кредитни компании издаваат картички преку Интернет, иако клиентите можат лично да поднесуваат апликации. Картичката треба да биде готова за неколку дена.

Прикажи повеќе

American Express

Топ 3 бонуси за добредојде за спортско обложување за плаќања со Visa/Mastercard
2023-08-02

Топ 3 бонуси за добредојде за спортско обложување за плаќања со Visa/Mastercard

Кога барате спортска книшка за да се придружите, од витално значење е да ги земете предвид опциите за плаќање и достапните понуди за добредојде. За среќа, повеќето обложувалници нудат плаќања со дебитна/кредитна картичка преку Mastercard или Visa. Уште подобро, ќе добиете бонус за спортска книга откако ќе вложите средства и, во некои случаи, ќе го направите вашиот прв вистински облог со пари.

Вилијам Хил забранува кредитна картичка во Ирска
2022-06-01

Вилијам Хил забранува кредитна картичка во Ирска

Во Ирска, употребата на кредитни картички во коцкањето не е прецизно забранета, но континуирано се обесхрабрува. Сепак, повеќе истражувања покажаа како неколку онлајн обложувалници продолжуваат да поддржуваат обложувања со кредитни картички преку нивните апликации. Некои од оние за кои се вели дека избегнуваат обложување со кредитни картички можат да го сторат тоа преку апликации како Revolut и Apple Pay.

Опции за плаќање достапни за обложувачите во 2022 година
2022-04-27

Опции за плаќање достапни за обложувачите во 2022 година

Онлајн банкарството претходно беше подложено на огромен скептицизам. Со случаите на кражба на податоци, измами и хакирање неконтролирано во онлајн просторот, сомнежот несомнено беше оправдан во тоа време. Во ретроспектива, феноменалниот напредок во решенијата за трансфер на пари брзо го редефинира трансферот на пари преку Интернет.

Кои се најбезбедните начини на плаќање за обложување?

Кои се најбезбедните начини на плаќање за обложување?

Најпопуларните методи вклучуваат кредитни/дебитни картички, банкарски трансфери и опции за е-паричник како PayPal Skrill, Neteller итн. Некои спортски книги дури им дозволуваат на обложувачите да финансираат и повлекуваат плаќања преку криптовалути како Bitcoin, Litecoin, Dogecoin и многу повеќе.

Но, пред да изберете методи за депонирање на обложувалниците, од витално значење е да се осигурате дека е заштитено со безбедносна брава, особено во случај на е-паричници. Во овој случај, методот на онлајн банкарство треба да биде шифриран SSL за да обезбеди деноноќна заштита на виталните финансиски податоци.

Исто така, безбеден начин на плаќање преку интернет обложување треба да биде лиценциран од реномирана финансиска институција. Следниот дел дискутира повеќе за овој концепт.

Кои се најбезбедните начини на плаќање за обложување?
Како да изберете банкарски метод за обложување

Како да изберете банкарски метод за обложување

Бидејќи онлајн обложувањето вклучува вистински пари, од суштинско значење е да се осигураме дека начинот на плаќање ги означува сите полиња за да уживате во непречено банкарско искуство. Подолу се дадени неколку идеи што треба да ги запомните при изборот на метод на банкарство за онлајн обложување:

Безбедност и сигурност: Сигурен начин на плаќање мора да биде лиценциран од правна финансиска институција за да го разгледа. На пример, PayPal и Skrill имаат лиценци од Одделот за финансиски услуги на државата Њујорк. Од друга страна, FCA (Управа за финансиско однесување) го регулира Neteller. Значи, трансакции само со лиценцирани и SSL-шифрирани платежни услуги.

Времетраење на трансакцијата: Денес, депозитите на најдобрите онлајн спортски книги се скоро веднаш. Сепак, работите може да бидат поинакви кога се плаќа. Добар пример се кредитните/дебитните картички кои дозволуваат инстант депозити, но повлекувањата може да потраат до 5 работни дена. Исто така, банкарските трансфери може да потраат некое време за да се обработат плаќањата. Затоа, изберете го најбрзиот банкарски метод за да избегнете какви било фрустрации и одложувања.

Провизија за трансакција: Еве уште една област каде што банкарските трансфери и дебитните/кредитните картички заостануваат зад е-паричниците. Интернет-банкарските методи честопати земаат мала провизија за да ги олеснат трансферите, за разлика од банкарските трансфери кои наплаќаат големи такси. На пример, повеќето е-паричници нема да наплатат ништо за депонирање средства на сметка на букмејкерот. Запомнете, сепак, дека трошоците варираат, во зависност од банкарскиот метод.

Бонуси за плаќање: Повеќето спортски книги нудат бонуси овие денови. Уште подобро, обложувачите можат да добијат награда од обложувалницата за депонирање користејќи специфични методи. Затоа, мудро е да ја посетите страницата за депозит и да дознаете што се нуди. Сепак, не избирајте метод кој заработува бонус за депозит додека наплаќате големи такси за трансакција.

Поддршка: Понекогаш, спортски обложувач може успешно да ги обработи добивките, само за да заглави некаде во системот на начинот на плаќање. Ова може да се должи на нецелосна потврда за лична карта или други технички проблеми. Но, со одговорен тим за поддршка, овие прашања се решаваат брзо. Поддршката треба да биде достапна преку разговор во живо, иако е-пошта и телефонска поддршка ќе го направат тоа.

Достапност: Конечно, од витално значење е да се утврди дали начинот на плаќање е легално достапен во вашата земја пред да депонирате пари. За да го знаете ова, посетете ја страницата со условите за начинот на плаќање за да ги знаете сите земји што ги исполнуваат условите. Запомнете, некои дозволуваат само депозити во некои земји.

Како да изберете банкарски метод за обложување
Како да направите депозит

Како да направите депозит

Депонирањето пари во спортска книшка може да изгледа едноставно за почетник. Опциите како Neteller, PayPal, Paysafecard, Skrill и криптовалутите се вообичаени кај повеќето обложувалници.

Сепак, понекогаш депозитите може да се намалат. Уште полошо, повеќето нови играчи едноставно не знаат како да префрлат средства на нивните сметки за обложување. Но, не грижете се бидејќи сè е прилично едноставно со вистинскиот водич. Следете ги овие чекори:

Креирајте сметка за спортска обложувалница со пополнување на дадениот електронски формулар. Потребните информации може да вклучуваат име, адреса, телефонски број, е-пошта и други. Запомнете да не давате лажни детали, бидејќи тоа може да биде скапо при повлекување.

По успешното отворање на сметката, некои спортски книги може да бараат од обложувачите да ја активираат со внесување на код. Кодот обично се испраќа на дадената е-пошта или телефонски број.

Откако сметката е успешно поставена, посетете ја страницата за плаќање на спортската книшка, изберете безбеден начин на плаќање и поврзете банкарска сметка. Сега направете депозит. Во повеќето случаи, бонус за добредојде веднаш ќе се кредитира на сметката за обложување заедно со депонираните пари.

Дали букмејкерот може да одбие кредитна картичка? Да, иако тоа не е целосно виновен играчот или обложувалницата. Во некои земји, коцкањето со кредитни картички е нелегално.

Добар пример е во ОК, каде UKGC го забрани коцкањето со кредитни картички минатата година. Иако причините за тоа се нејасни, повеќето лиценцирани обложувалници немаат друга опција освен да се усогласат. Но, она што не го знаат е дека банкарството со е-паричници е уште многу побрзо.

Како да направите депозит
Како да се коцкате онлајн со PayPal

Како да се коцкате онлајн со PayPal

Кога станува збор за најдобрите опции за плаќање преку онлајн обложување, малкумина можат да се совпаднат со PayPal во однос на популарноста. Тоа е затоа што онлајн обложувањето со PayPal овозможува инстант депозити и повлекувања, во зависност од операторот со спортска книшка.

Исто така, PayPal е веројатно најбезбедниот метод за онлајн банкарство таму. Компанијата ја користи многу важната енкрипција SSL (Secure Socket Layer) за да ги заштити корисничките информации и средства од онлајн измамници. Не е ни чудо што PayPal се здружува само со сигурни онлајн обложувалници.

Како што рече, најлесниот начин да се финансира сметка за спортско обложување преку PayPal е со користење на постоечко салдо. Но, ако нема, продолжете со финансирање на сметката со кликнување на Паричник > Трансфер на пари, а потоа додајте пари на салдото на PayPal преку банкарска сметка.

Корисниците можат дури и да го финансираат своето салдо на PayPal преку друга сметка на PayPal. Во секој случај, износот ќе се одрази веднаш.

Забележете, сепак, дека PayPal наплатува надомест од 2,9% за депонирање пари со помош на дебитна/кредитна картичка. Исто така, онлајн обложувањето со PayPal не е подобно во повеќето држави во САД. Плус, некои обложувалници ги исклучуваат депозитите на PayPal од бонус промоции.

Сега тоа е уште една солидна причина внимателно да ја прочитате страницата со услови за бонус за добредојде пред да депонирате нешто.

Како да се коцкате онлајн со PayPal
Како да направите повлекување

Како да направите повлекување

Кога станува збор за правење безбедни наплати, сите легални спортски книги функционираат слично.

Накратко, тоа значи дека сите обложувачи мора да поминат низ процес KYC (Знајте го вашиот клиент) пред да ги направат своите први повлекувања. Сепак, не грижете се, бидејќи овој процес е прилично јасен и брз.

Спортската книшка ќе бара витални документи како документ за лична карта/пасош издаден од владата и неодамнешна сметка за комунални услуги или копија од извод од банка. Во случај на сметка за комунални услуги, документот мора јасно да го наведе името на обложувачот и домашната адреса.

Исто така, повеќето спортски книги ќе бараат сметка за комунални услуги не постара од шест месеци од бараниот датум. И уште нешто, некои може да закажат видео разговор за да утврдат дека обложувачот е вистинскиот сопственик на сметката.

Откако обложувалницата ќе ги прифати документите и ќе ја потврди личната карта на обложувачот, повлекувањата сега може брзо да се обработат. Забележете, сепак, дека некои обложувалници може да бараат од обложувачите да го користат истиот банкарски метод за да вршат депозити и повлекувања.

Исто така, времетраењето на трансакцијата и надоместоците се разликуваат, во зависност од местото на обложување и начинот на плаќање.

Како да направите повлекување
Најдобрите банкарски опции за онлајн обложување

Најдобрите банкарски опции за онлајн обложување

Под претпоставка дека штотуку сте отвориле сметка во обложувалницата и сте подготвени да уплатите. Иако ова звучи прилично едноставно, изборот на најдобриот начин на плаќање може да биде изненадувачки предизвик. За среќа, нема недостаток на банкарски методи кај најдобрите спортски книги во 2022 година.

Затоа, ако сте во таква ситуација, не грижете се бидејќи експертите на BettingRanker ве опфатија. Оваа страница ги наведува најпопуларните и најсигурни банкарски методи за секој онлајн обложувач таму.

Но, пред да бидат оценети и одобрени на оваа страница, експертите трошат време на секој метод на банкарско обложување преку Интернет. Исто така, тие собираат што е можно повеќе информации за искуството на играчите.

Тимот се состои од искусни спортски коцкари кои точно знаат што да бараат во начинот на плаќање на обложување. Тие работат неуморно за да ви дадат најсеопфатни прегледи за опциите за плаќање на обложување.

Најдобрите банкарски опции за онлајн обложување
Како ги разгледуваме опциите за плаќање

Како ги разгледуваме опциите за плаќање

Без да губите многу време, подолу се дадени неколку полиња за избор што мора да ги означи начинот на плаќање пред да се разгледа за преглед во BettingRanker:

  • Пристапност: Сите банкарски опции разгледани на оваа страница се достапни во повеќето јурисдикции за спортско обложување. Исто така, се земаат предвид и други технички детали како што се прифатената валута и функционалните јазици.
  • Безбедност: Безбедноста на парите е од најголема важност за секој сериозен спортски обложувач. Како такви, сите прегледани банкарски методи овде имаат SSL (Secure Socket Layer) сертификати и лиценцирање од правни финансиски органи.
  • Популарност меѓу провајдерите: За да ја одвои пченицата од плевата, тимот се труди рачно да ги избере најкористените опции на повеќето веб-локации за онлајн обложување. Како што можеби веќе знаете, најпопуларните банкарски опции се исто така најсигурни и најприфатливи.
  • Поддршка на клиентите: Ако се појави проблем, опцијата за плаќање мора да може да го реши што е можно побрзо. Затоа, тимот ги разгледа факторите како реакцијата на поддршката, јазикот, механизмите и задоволството на обложувалниците.
  • Брзина на трансакција: Сите обложувачи се среќни кога нивните добивки се исплатат што е можно поскоро. Исто така, депозитите треба веднаш да се одразат на сметката на обложувачот откако ќе се кредитираат. Поради овие причини, тимот ги прегледува само најбрзите и најсигурните опции за плаќање. Нема потреба да користите банкарски метод на кој му треба повеќе од една недела за да се исплати.
  • Провизија за трансакција: Се брои секој цент што го зема банкарскиот метод од повлекувањата и депозитите на играчите. Значи, осигурајте се дека банкарскиот метод што ќе го изберете ги обработува плаќањата по пристапни стапки исто како онаа наведена овде.
  • Онлајн прегледи: Покрај тоа што прави сопствена длабинска анализа, тимот ги разгледува и прегледите на корисниците. Само преку прегледи на корисниците, обложувачите можат да ги знаат најбезбедните и најефикасните начини на плаќање на обложување.
Како ги разгледуваме опциите за плаќање
Одговорно коцкање

Одговорно коцкање

Коцкањето треба да биде забавно и затоа е најважно да играте одговорно. Но, тоа е полесно да се каже отколку да се направи.

Повеќето обложувачници често се зафаќаат со забавната страна на нештата што ги забораваат своите општествени обврски. Затоа, избегнувајте го ова со одвојување време и пари за обложување.

Банката за коцкање може да се подели на дневни, неделни или месечни лимити. Се разбира, ова треба да се пари што ви е удобно да ги изгубите и без кои можете да живеете. Накратко, не се обложувајте ако имате сметки за куќа, медицинско осигурување и други витални финансиски обврски.

Дополнително, не продолжувајте со коцкањето дури и кога боговите на обложувањето не ви се наклонети. Всушност, ова правило ги пресекува добрите или лошите денови. Паметните играчи знаат дека коцкањето е прашање на среќа, без разлика на коцкарските вештини при рака.

За да избегнат губење на целата сума во еден облог, овие играчи ги намалија загубите по неколку лоши резултати. Исто така, некои ќе престанат да играат откако ќе соберат одреден процент од нивната банка. Ова е единствениот начин да продолжите да победувате на обложувалницата. Затоа, играјте безбедно и забавувајте се.

Одговорно коцкање