Најдобрите кладилници прифаќаат Debit Card

Дебитните картички се популарни начини на плаќање за спортско обложување, онлајн игри и сајтови за покер. Коцкарите ги претпочитаат поради нивните силни безбедносни стандарди, инстант пристап и брзи брзини на трансакции.

Но, пред да изберете дебитна картичка за депонирање или повлекување, клучно е да потврдите дали давателот на картичката го дозволува тоа. Најчесто користени дебитни картички во индустријата за коцкање се MasterCard и Visa.

Другите вклучуваат Union Pay (кинески), Girocard (германски), RuPay (индиски/азиски) и Interac (канадски) итн. Изборот варира во зависност од земјата на живеење на играчот. Дебитните картички значително се разликуваат по банкарски провизии, лимити на трансакции и брзина на обработка.

Ethan Moore
WriterEthan MooreWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Како да направите депозит со дебитна картичка

Како да направите депозит со дебитна картичка

Дебитна картичка обично е поврзана со банкарска сметка, што овозможува и онлајн и офлајн плаќања. Со дебитна картичка, коцкарот може да ги користи само парите што ги има во својата банка, за разлика од кредитната картичка која користи позајмени пари.

При користење на припејд дебитна картичка, достапна е само одредена сума за обложување, а корисникот не може да претерува. Ова е корисно за играчите кои практикуваат одговорно коцкање бидејќи трансакциите се евидентираат на различен извод од банка.

Како да направите депозит со дебитна картичка
Како да направите директен депозит со дебитна картичка

Како да направите директен депозит со дебитна картичка

Најважните аспекти на дебитната картичка се името на сопственикот на картичката, бројот на картичката, CVV или кодот за потврда на картичката (троцифрен безбедносен код) и датумот на истекување. Откако играчот ќе се најави на обложувалница, ги следи овие едноставни упатства.

  1. Одете во картичката банкарство/паричник/благајна и кликнете на кратенката за депозит
  2. Изберете дебитна картичка како метод на депозит
  3. Изберете банка
  4. Внесете го износот што треба да го ставите во банкротот. Играчот треба да го пополни бројот на картичката, името, CVV и датумот на истекување за прв пат.
  5. Следете ги упатствата од банката за да ја потврдите трансакцијата и идентитетот на корисникот

Депозитите на дебитните картички се скоро моментални, а потребна е помалку од една минута за да се одрази и на страницата на операторот за игри и на банкарската сметка на корисникот.

Како да направите директен депозит со дебитна картичка
Дневен лимит за депозити за дебитни картички

Дневен лимит за депозити за дебитни картички

Точните ограничувања ги одредува издавачот на картичката, земјата на живеење и специфичната локација за коцкање на која се пријавил корисникот. Минималниот депозит за Visa картичка се движи од 10 до 20 долари.

Максималниот депозит по трансакција може да биде помеѓу 500 и 2000 УСД. Сајтот за обложување исто така ќе има свои граници. Депонирањето преку Visa дебитни и припејд картички обично е бесплатно. Некои оператори за игри може да наплатат надомест кој е еквивалентен на 2% - 3% од вкупниот износ на депозит.

Дневен лимит за депозити за дебитни картички
Може ли да депонирам со мобилен телефон?

Може ли да депонирам со мобилен телефон?

Благодарение на технологијата за дигитални паричник, дебитните картички им ги олеснуваат работите на обложувачите да ги финансираат своите влогови преку паметни телефони. Сè додека информациите за нивната кредитна картичка се во апликацијата за паричник, тие можат да ги користат за да вршат плаќања без да ги внесуваат деталите за картичката.

Може ли да депонирам со мобилен телефон?
Како да направите повлекување со дебитна картичка

Како да направите повлекување со дебитна картичка

Типично повлекување ги следи овие чекори:

  1. Одете на страницата за банкарство/плаќање/паричник на страницата за обложување
  2. Кликнете на табулаторот за повлекување
  3. Од листата на банкарски методи, изберете плаќање со дебитна картичка
  4. Изберете го издавачот на дебитна картичка
  5. Внесете колку да уплатите и потврдете

Повлекувањето на дебитни картички трае малку подолго од депозитите. Сепак, повеќето од нив се завршени во рок од три до пет работни дена. Ретко, платформите за обложување наплаќаат такси за повлекување на дебитни картички.

Операторите препорачуваат играчите да добиваат плата користејќи ја истата дебитна картичка што ја користеле како метод за депонирање на повеќето веб-локации за игри. Ова ги штити клиентите од потенцијално перење пари.

Давателот на обложување ги поставува максималниот и минималниот износ за повлекување. На многу локации за коцкање, клиентот треба да обезбеди доказ за идентитетот и адресата пред да го направи своето прво повлекување.

Од нив се бара и да достават копија од двете страни на Visa картичката неколку недели пред да се повлечат. Операторот ќе ја потврди картичката за да ги забрза трансакциите.

Како да направите повлекување со дебитна картичка
Може ли да се повлечам на мобилен?

Може ли да се повлечам на мобилен?

Во мобилните игри, исплатите се оптимизирани и за мобилни апликации. Играчите пристапуваат до игрите преку паметни телефони и уживаат во беспрекорни трансакции без разлика каде се наоѓаат.

Може ли да се повлечам на мобилен?

Најнови вести

Кампањи за добредојде за спортско обложување за дебитни и кредитни картички во мај 2023 година
2023-05-09

Кампањи за добредојде за спортско обложување за дебитни и кредитни картички во мај 2023 година

Мај е обично напорен месец од спортски аспект, со повеќето европски натпревари на врвот на сезоната. Во исто време, обложувалниците нудат примамливи шанси на бескрајни пазари и настани. Значи, ако доцна се придружувате за да започнете да се обложувате на спорт, овој напис ќе ви ја олесни мисијата за лов на бонуси. Ќе ги научите првите три бонуси за добредојде за депозити со кредитна/дебитна картичка во мај 2023 година.