Новости

Избор на најдобрите страници за кошарка за обложување
2022-09-28

Избор на најдобрите страници за кошарка за обложување

Кошарката е само втора по фудбалот по популарност во светот. Спортот е основан во 1890-тите, што го прави релативно свеж во споредба со другите спортови. Има глобална привлечност, што се гледа од неговата конкурентност за време на Летните олимписки игри и сезоната во НБА.

Големото деби на TonyBet во Латвија по инвестиција од 1,5 милиони долари
2022-09-25

Големото деби на TonyBet во Латвија по инвестиција од 1,5 милиони долари

TonyBet веќе подолго време се обидува да ја потврди својата доминација во балтичкиот регион. За да го постигне тоа, операторот испумпа огромни 1,5 милиони долари за да започне со работа во Латвија. Летонските обложувачи ќе пристапат до операторот спортско обложување и онлајн казино услуги преку веб-страницата TonyBet.lv. 

Скришно ѕиркање во зафатениот Бетсон 2022 година
2022-09-21

Скришно ѕиркање во зафатениот Бетсон 2022 година

Основана во 1963 година, Бетсон е едно од најголемите имиња во индустријата за онлајн коцкање. Нејзиното постоење во срцето на забавата повеќе од пет децении е доказ дека оваа обложувалница постојано го испорачува на највисоко ниво.

Разбирање на почетната цена во спортското обложување
2022-09-14

Разбирање на почетната цена во спортското обложување

Многу луѓе сакаат спортско обложување, особено онлајн спортско обложување. Тоа е возбудливо, лесно и полно со забава. Исто така, овие луѓе кои се обложување на спорт може да станат многу побогати преку ноќ ако се обложуваат на профитабилни спортови со големи приноси. Добро е да научите неколку совети за спортско обложување пред да го направите тоа. Оваа статија се фокусира на почетната цена во спортското обложување. Потребно е да се погледне што е тоа, како се одлучува и кога да се земе, меѓу другите аспекти.

Како се споредуваат видео игрите и онлајн обложувањето
2022-09-07

Како се споредуваат видео игрите и онлајн обложувањето

Индустријата за игри е огромна. И етаблираните корпорации и стартапите сè повеќе покажуваат интерес за развој на игри. Општа опсервација е дека повеќето од големите момчиња во индустријата за забава и технологија сега се обидуваат да влезат на пазарот на игри. Неодамна, Нетфликс и Амазон ги објавија своите намери бидејќи почнаа да развиваат игри. Коцкањето преку Интернет е исто така уште еден аспект од индустријата за игри.

Најдобрите места за обложување за тенис
2022-08-31

Најдобрите места за обложување за тенис

Тенисот е исклучително популарен спорт, се наоѓа во првите 5 најпопуларни спортови во светот и вториот омилен спорт во ОК. Има долга историја на обложување на тенис, речиси исто колку и омилениот на сите времиња во коњските трки. Покрај тоа, има многу тениски лиги и грен слем натпревари низ целиот свет, кои нудат многу шанси за спортско обложување на речиси дневна основа.

Вилијам Хил го поттикнува ширењето на искра
2022-08-24

Вилијам Хил го поттикнува ширењето на искра

Иновативната бесплатна понуда за обложување на Вилијам Хил ги револуционизира стимулациите во спортското коцкање. За претстојните натпревари, клиентите на спортската книшка може да добијат бесплатен облог за едноставно следење на условите за бонусот. Непарливиот бесплатен облог е промотивна понуда за квалификувани сопственици на сметки, која нема готовинска вредност. Сепак, паричните добивки од бесплатниот облог се реални, па затоа и промоцијата привлекува големо внимание.

LOOT.BET Проширување на нови пазари
2022-08-17

LOOT.BET Проширување на нови пазари

LOOT.BET, веројатно, една од најдобрите страници за обложување еСпорт, се зголемува до поголеми височини откако React Gaming Group ја купи својата матична компанија, Livestream Gaming Inc. Само неколку месеци по купувањето на Livestream Gaming Inc ПЛЕН. БЕТматичната компанија на, React Gaming Group сака да се прошири на нови пазари.

Колку заработуваат професионалните коцкари?
2022-08-10

Колку заработуваат професионалните коцкари?

Спортските обложувалници сите си замислиле како би било да живеат од своето хоби. На некои им текнало да си заминат со огромна сума од 6 цифри, да потрошат цело богатство на луксузни брендови и да патуваат до нивните дестинации од соништата. Глетката на професионални обложувачи на ТВ изгледа возбудливо. 

Соодветен водич за обложување за почетници 2022 година
2022-08-03

Соодветен водич за обложување за почетници 2022 година

Обложувањето со совпаѓање, познато и како „лов на бонуси“, е уникатна форма на коцкање за обложувачите кои сакаат да донесат профит без ризик преку користење на понудите на нивните обложувалници. Како и другите напори за коцкање, како што се спортско обложување и играње онлајн казино игри, тоа подразбира искористување на најдобрите веб-страници за обложување достапни. Сепак, за разлика од мејнстрим обложувањето, коцкарите не се залагаат за среќа или искуство. Наместо тоа, им треба само следново за да добијат профит:

Избегнливи грешки што ги прават обложувачите
2022-07-27

Избегнливи грешки што ги прават обложувачите

Никој не ужива да прави грешки, особено кога тие го чинат пари. Грешките може да ги чинат играчите многу пари во возбудливиот свет на спортското обложување. Дури и најмалата грешка може да значи разлика помеѓу успешен ден и оној што го натера обложувачот да сака да плаче.

Научени лекции преку спортско обложување
2022-07-20

Научени лекции преку спортско обложување

Луѓето различно ги земаат непроценливите лекции, понекогаш кога најмалку го очекуваат тоа. За оние кои активно се обложувале на спорт, секогаш има многу да научат од спортското обложување.

Како да се справите со лошите трки во обложувањето
2022-07-13

Како да се справите со лошите трки во обложувањето

Секој со искуство во спортско обложување разбира дека лошите трки се редот на денот. Идеално, а лошо трчање е термин кој се користи во обложувачките кругови за да се дефинира серија на загуби што го тера обложувачот да изгуби значителен износ. Дури и про-обложувачите наидуваат на периоди кога се чини дека сè им пркоси на нивните очекувања. Сепак, способноста да се издигнат над лошите трки е она што ги поставува најдобрите обложувачи од останатите.

Номини по приклучувањето на пазарот на казино
2022-07-06

Номини по приклучувањето на пазарот на казино

Номини Казино е нова онлајн обложувалница. И покрај неодамнешното основање, онлајн казиното не доби ништо освен позитивни повратни информации од играчите. Тоа е угледна установа за коцкање управувана од 7StarsPartners. Операторот е млада и нова спортска книшка, но има голем избор на игри во своето гејмерско лоби. Тие ги вклучуваат сите популарни наслови на слот и игри со џекпот.

Новиот раб на обложување на Мелбет
2022-06-29

Новиот раб на обложување на Мелбет

Melbet е добро познат по своите извонредни услуги за спортско обложување. Играчите кои го користат провајдерот можат да учествуваат во различни спортски настани што се достапни. Од своето основање, платформата направи значителен развој за да обезбеди услуги од светска класа за своите корисници.

Играчите би можеле да се вратат на Campobet во 2022 година
2022-06-22

Играчите би можеле да се вратат на Campobet во 2022 година

Неколку експерти посочија дека повеќето спортски обложувачи можеби бараат да се свртат кон нови обложувалници оваа година. Campobet е еден сајт за онлајн обложување што ќе има корист од оваа динамика на индустријата.

Prev1 / 4Next