Големото деби на TonyBet во Латвија по инвестиција од 1,5 милиони долари

Новости

2022-09-25

TonyBet веќе подолго време се обидува да ја потврди својата доминација во балтичкиот регион. За да го постигне тоа, операторот испумпа огромни 1,5 милиони долари за да започне со работа во Латвија. Летонските обложувачи ќе пристапат до операторот спортско обложување и онлајн казино услуги преку веб-страницата TonyBet.lv. 

Големото деби на TonyBet во Латвија по инвестиција од 1,5 милиони долари

На веб-локацијата за коцкање лиценцата беше издадена по ригорозно проверување и одобрување од страна на IAUI (надзор за лотарии и коцкање) на Република Латвија. За да добие дозвола од телото, операторот мора да има најмалку 1,4 милиони евра акционерски капитал, а сите игри мора да бидат сертифицирани за eCOGRA. 

Операторот мора да има и позитивна репутација и криминално досие. Значи, слободно може да се каже дека латвиските онлајн обложувачи се во сигурни раце со TonyBet.lv. 

TonyBet да понуди иновативни технолошки решенија

Најновиот развој ќе видиме Летонски онлајн обложувачи уживајте во најновите технолошки решенија создадени од SoftLabs, меѓународна компанија со специјалисти во Рига. 

TonyBet Латвија ќе понуди целосен опсег на производи за забава, вклучувајќи онлајн казино, казино во живо, спортски книги и предвидувања за спортски игри. TonyBet.lv, исто така, ќе се фокусира на нудење конкурентни фудбалски шанси, особено сега кога Светско првенство во ФИФА 2022 година брзо се приближува. 

TonyBet има меѓународна репутација за промовирање одговорно однесување на коцкање преку Интернет, и тие се обидуваат да ја задржат традицијата во Латвија. Онлајн патроните може да очекуваат да се коцкаат во безбедна, сигурна и транспарентна средина. Интересно е што компанијата веќе е членка на Летонската интерактивна асоцијација за коцкање. Ова тело презентира колективно мислење за коцкање до владата на Летонија. 

TonyBet ќе се соочи со силна конкуренција во Латвија

Валтерс Розманис, лидер на TonyBet во Латвија, рече дека очекуваат остра конкуренција на летонскиот пазар. Сепак, тој беше уверен дека сè уште има доволно простор да се смести силен интернационален играч со низа производи за коцкање, првенствено фокусирани на фудбалот. Тој откри дека TonyBet веќе преговара со водечките латвиски фудбалски организации за да започне соработка.

Извршниот директор на TonyBet Group, Викторс Троицинс, рече дека моменталниот фокус на операторот е на зацврстување на неговиот статус во Балтичките држави, Велика Британија и Шпанија. Тој, исто така, ја потврди посветеноста на TonyBet за заштита на латвиските играчи од онлајн ризици. За да се постигне ова, извршниот директор рече дека TonyBet ќе го ангажира Neccton, иновативно дигитално решение кое промовира заштита на клиентите. 

Освен што е лиценциран во Естонија, TonyBet е легален и на строго регулираниот пазар за коцкање во ОК од 2014 година. На онлајн спортска книшка cum онлајн казиното е во напредна фаза на лансирање во Онтарио штом ќе добијат поддршка од iGambling Онтарио и Комисијата за алкохол и игри на Онтарио. 

TonyBet е партнер на iSoftBet за да го прошири своето влијание во Европа

Изгледа дека TonyBet објави немилосрден напад врз Европски пазар за коцкање. На 12 септември, компанијата со седиште во Естонија објави ново партнерство со iSoftBet, водечки снабдувач на содржини на онлајн казино. 

Договорот предвидува дека целиот каталог за игри на iSoftBet, вклучувајќи ги и неодамнешните хитови како што се сериите Gold Digger и Ocean Hunter, ќе се емитува во казиното TonyBet. Игрите ќе бидат достапни во Шпанија, Латвија, Португалија и Холандија „прилично наскоро“

Договорот со TonyBet е последниот од ваков вид за iSoftBet, откако меѓународната компанија за игри склучи повеќе договори во последните месеци. Тие вклучуваат договори за игри со Lowen Play, Alphabet и Eyas Gaming. 

Ларс Колинд, раководител за развој на бизнисот на iSoftBet, коментира дека партнерството со TonyBet е возбудлив развој за iSoftBet бидејќи тие сакаат да го прошират досегот на нивната индустрија во Европа. Колинд ги забележа операциите на TonyBet во бројни витални јурисдикции, каде што се надеваат дека ќе ги обезбедат своите игри. 

Од друга страна, менаџерот за клучни сметки на TonyBet, Дејвис Скуит, рече дека додатокот на iSoftBet ја носи многу потребната разновидност на содржини. Тој рече дека онлајн казиното е возбудено што им нуди на играчите водечки слотови на Megaways и иновативните наслови „Држете и освојувајте“ од iSoftBet. Тоа е несомнено победничка ситуација за двете страни.

Најнови вести

Кој ќе стане славните на бејзбол салата во 2023 година?
2022-11-30

Кој ќе стане славните на бејзбол салата во 2023 година?

Новости