Скришно ѕиркање во зафатениот Бетсон 2022 година

Новости

2022-09-21

Основана во 1963 година, Бетсон е едно од најголемите имиња во индустријата за онлајн коцкање. Нејзиното постоење во срцето на забавата повеќе од пет децении е доказ дека оваа обложувалница постојано го испорачува на највисоко ниво.

Скришно ѕиркање во зафатениот Бетсон 2022 година

Првично казино кое главно се занимаваше со игри со слотови, Бетсон се впушти во спортско обложување онлајн само во 2005 година. И во моментов, спортското обложување го надмина одделот за казино, станувајќи главна специјалност на Бетсон. Овде, онлајн спортските обложувалници се опслужени со илјадници пазари за обложување и дарежливи стимулации за играње.

Во последно време, Бетсон ги објави своите намери колку што прерасна во глобален сајт за онлајн обложување. Ако неодамнешните партнерства во спортската индустрија се нешто што може да се случи, Бетсон има намера да ја зацврсти својата позиција меѓу најдобрите платформи за спортско обложување во светот.

Само во 2022 година, овој обложувач склучува огромни зделки со клучните играчи во индустријата за спортско обложување. Еве неколку од неодамнешните зделки на Бетсон.

Бетсон беше именуван за официјален спонзор на Коло Коло во 2022 година

Коло Коло, највисокиот тим на Чиле, неодамна склучи договор со Бетсон како негов официјален спонзор. Овој потег придонесе Betsson да го унапреди своето проширување на пазарот за спортско обложување во Јужна Америка, што е во согласност со нивната бренд стратегија за партнерство со локални и меѓународни спортски тела.

Пред една година, во 2021 година, Бетсон беше доста зафатен во Латинска Америка, каде што обложувалницата стана официјален спонзор на Лига 1 во Перу и на чилеанскиот Campeonato de Ascenso. Со нивната поддршка за јужноамериканскиот фудбал проширена до Коло Коло, позицијата на Бетсон на меѓународно ниво е подготвена да се зголеми.

Бетсон стана официјален партнер на женската CONMEBOL Копа Америка 2022 година

Почнувајќи од 8-ми до 30-ти јуни, женската CONMEBOL Copa America што се одржува во Колумбија, ќе го има Betsson како свој официјален партнер. Ова дополнително ја нагласува намерата на Бетсон да ја зацврсти својата база во Јужна Америка, која е инспирирана од понудите на компанијата во регионот.

Овој потег доаѓа по спонзорирањето на машкиот CONMEBOL Copa América 2021. Како ексклузивен партнер на женската CONMEBOL Copa America 2022, Betsson ја покажа својата намера да гарантира безбедно и забавно обложувачко искуство за своите клиенти, особено оние од Јужна Америка.

Betsson соработува со AC Millan's Regional

По успешната сезона, 2021-2022 година, каде што АЦ Милан беше крунисан за шампион во Серија А, Бетсон склучи договор со италијанскиот фудбалски гигант со кој клубот ќе стане нивни официјален партнер за Латинска Америка. Ова ново партнерство го консолидира своето присуство во Латинска Америка, каде што клубот ужива огромен број следбеници.

Како дел од договорот, Бетсон сега ќе ужива во ексклузивноста на користењето IP на AC Millan во регионот, заедно со одредено брендирање на веб-страницата и стадионот на AC Millan. Оваа добра работа во врска со оваа зделка е што не само што им служи на интересите на главните играчи, во овој случај, Бетсон и Ак Милан, туку и ќе ги натера навивачите од регионот да се чувствуваат поблиски со тимот.

Бетсон станува официјален спонзор за ЕКО

Овогодинешниот митинг ЕКО Акрополис ќе се одржи од 8 до 11 септември на Олимпискиот стадион во Грција. Илјадници гледачи ќе бидат сведоци на овој настан. За време на водечкиот настан, организиран од заменик министерот за спорт, официјално беше објавено дека Бетсон ќе биде спонзор на релито ЕКО втора година.

Овој потег имаше за цел да ја зголеми популарноста на Бетсон во Грција. Сепак, вреди да се напомене и дека Бетсон исто така ја искористи како можност да и врати на земјата, имајќи предвид дека обложувалницата е лиценцирана и во Грција.

Betsson партнери со GoldenRace

ГолденРејс потпиша договор со Бетсон. Овој договор ќе овозможи Betsson да стекне ексклузивни права за обезбедување игри GoldenRace. Како такви, грчките играчи сега можат да уживаат во виртуелните спортови на GoldenRace. Ова партнерство доаѓа во навремен момент кога спортските обложувалници во земјава бараат нови начини за обложување на профитабилни спортови.

Во нивната посветеност да им понуди свежа содржина на онлајн спортските обложувачници, ова партнерство е подготвено да внесе свеж воздух во огромните понуди на Бетсон. Како резултат на тоа, и Бетсон и ГолденРејс ќе направат огромни чекори на грчкиот пазар за онлајн спортско обложување, каде што компаниите работат со голем успех.

Зошто Бетсон?

Повеќето спортски обложувачи денес ја сметаат онлајн обложувалницата со многу искуство побезбедна од новите стартапи. Како таков, со оглед на тоа што Бетсон е во индустријата за коцкање повеќе од половина век, оваа обложувалница несомнено е опција за секој обложувач.

Повеќето обложувачи денес сакаат да се приклучат на еден онлајн сајт за спортско обложување кој е лиценциран и регулиран. А Betsson е добро регулиран обложувач, со лиценци од Органот за игри на среќа на Малта и Комисијата за игри на Обединетото Кралство, меѓу другите веродостојни јурисдикции. Ова значи дека играчите се уверени во фер коцкање и врвни

Генерално, Бетсон е една од ретките добро водени онлајн обложувалници што се покажа како исклучително популарна. Со огромна колекција на игри и пазари за обложување, конкурентни шанси и професионална услуга за клиенти, не е изненадување што им нуди на играчите пријатно искуство.

Најнови вести

Кој ќе стане славните на бејзбол салата во 2023 година?
2022-11-30

Кој ќе стане славните на бејзбол салата во 2023 година?

Новости