Casumo додава спортско обложување во своето портфолио

Новости

2022-04-06

Ова е одличен потег сега кога има множество коцкари кои се во казино игри и спортско обложување. За такви играчи, префрлањето помеѓу казина и онлајн обложувалниците може да биде незгодно. Но, сега се е под еден покрив. Интересно, обложувалницата ги покрива сите спортови, плус додатоците.

Casumo додава спортско обложување во своето портфолио

Основан во 2012 година, Casumo е најпознат по своите фантастични игри во казино, но со вклучување на спортска книшка, компанијата се надева дека ќе ги привлече сите обложувачи кои порано играјте казино игри во Касумо и упатете се кон други брендови во потрага по услуги за спортско обложување. Освен тоа, компанијата од Малта се надева дека ќе привлече нови играчи.

Од воведувањето на спортското обложување онлајн, Casumo е сведок на зголемување на бројот на играчи на страницата. Ова се должи на внимателното разгледување на потребите на играчите од страна на операторот. Според сите индикации, Касумо ќе биде казиното и спортската книга што ќе се победи оваа година. Подолу се некои од причините зад успехот на Касумо во индустријата за онлајн спортско обложување?

Сеопфатно спортско покривање

Најголемата сила на Casumo е сеопфатното спортско покривање. Компанијата се труди да им понуди на играчите пазари за обложување на сите спортови. Ова е за разлика од многу други обложувалници кои имаат само пазари за популарни спортови или турнири од врвни нивоа.

Сите пазари за спортско обложување

Касумо има пазари за сите врвни фудбалски лиги на глобално ниво за да се грижи за зголемениот број на ентузијасти за фудбалско обложување. Играчите можат да се обложуваат на натпревари во Премиер лигата на Баркли, шпанската Ла Лига, италијанската Серија А, Големата фудбалска лига (МЛС), германската Бундес лига и други фудбалски асоцијации.`Исто така, има пазари за меѓународни фудбалски натпревари. Покрај фудбалот, обложувачите можат да се обложуваат на кошарка, американски фудбал, хокеј, моторспорт, голф, тенис, ММА и многу повеќе.

Виртуелен спорт и еСпорт

Покрај редовните спортови, Casumo има виртуелни спортови, кои во основа се компјутерски генерирани настани. Некои од најдобрите виртуелни спортови што треба да се испробаат во 2022 година вклучуваат Greyhounds, виртуелен фудбал, коњски трки и Формула 1.

Интересно, Casumo е исто така еСпорт-обложувалница со многу игри за еСпорт за обложување. Во моментов, играчите можат да се обложуваат на игри како што се Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Tom Clancy's Rainbow Six Siege, Dota 2 и Call of Duty. Добрата работа за Casumo е што ги покрива сите натпреварувачки еСпорт турнири, така што играчите имаат пазари за обложување во текот на целата година.

Фантастични бонуси и промоции

За да остане пред конкуренцијата, Casumo има фантастична маркетинг стратегија - стимулации. Има многу промоции и за новите и за постоечките обложувачници.

Новите играчи можат да бараат бонус за депозит што одговара на нивниот депозит за време на првиот, вториот и третиот депозит. Во моментов, обложувалницата има 100% бонус за депозит, така што ако обложувачот депонира вкупно 300 долари во првите три депозити, тој добива 600 долари. Покрај бонусот за добредојде, ентузијастите за обложување имаат и бонуси за повторно вчитување што треба да ги бараат во одредени денови.

Нормално, коцкарите сакаат бонуси и токму тоа го нуди Casumo спортските книги. Бонусите значајно придонесоа за процутот на оваа обложувалница.

Флексибилни банкарски опции

Casumo, исто така, се потпира на своите флексибилни банкарски опции за да го насочи брендот понатаму. Коцкарите секогаш бараат места за обложување со флексибилни методи за депозит и повлекување. Casumo bookie соработува со сите популарни начини на плаќање преку Интернет. Депозитите и повлекувањата може да се направат преку Visa, Interac, Mastercard, Paysafecard, ecoPayz, MuchBetter, Neteller, Skrill, Apple Pay итн.

Покрај искористувањето на десетици начини на плаќање, обложувачите го сакаат Casumo затоа што трансакциите се обработуваат брзо. За разлика од многу оператори таму, оваа обложувалница ја водат доверливи оператори кои се трудат да им платат на сите играчи се додека ги исполниле условите за обложување доколку ги има. Што повеќе? Casumo е обезбеден со користење на најновата шифрирање од воена класа, така што безбедноста е цврста.

Одлично корисничко искуство

Casumo исто така го користи своето одлично корисничко искуство за да се наметне како една од најдобрите страници за обложување во 2022 година. Процесот на регистрација е краток и прилично јасен, додека интерфејсот на страницата е многу интуитивен. На овој начин, дури и за неискусните обложувачи е лесно да започнат и да обложуваат. Ако играчите се заглавени, тие секогаш можат да се повикаат на водичите за обложување и ЧПП или да контактираат со поддршката за корисници преку разговор во живо.

Навистина, има многу што Casumo прави за да се осигура дека е чекор понапред од конкуренцијата. Од изгледот на работите, сите напори на компанијата се исплатат сега кога денес, брендот е едно од најбараните казина со спортски книги.

Во другите вести, Casumo го зеде одговорното коцкање едно ниво повисоко со партнерство со Neccton за да ја подобри заштитата на играчите. Ова е нешто добро за играчите кои се зависни од обложување или не можат да се обложуваат одговорно. Casumo ќе го употреби Neccton's Mentor, решение засновано на вештачка интелигенција дизајнирано да го анализира однесувањето на играчите и да ги идентификува особините на компулсивните коцкари.

Најнови вести

Големото деби на TonyBet во Латвија по инвестиција од 1,5 милиони долари
2022-09-25

Големото деби на TonyBet во Латвија по инвестиција од 1,5 милиони долари

Новости