Најдобри 10 American Express букмејкери за 2024

American Express, понекогаш наречен Amex, е еден од најдобрите избори на обложувачниците кога бараат начини за финансирање на нивните сметки на веб-страниците за обложување. Amex е меѓународно призната платежна услуга која им овозможува на обложувачите и обложувачите да ги финансираат своите сметки брзо, безбедно и помалку мака. Најпозната е по тоа што е првата компанија што користела „патнички чекови“, услуга која беше воведена пред повеќе од еден век.

Денес, American Express е една од 30-те компании за компоненти на Dow Jones Industrial Average, која секоја година обработува една четвртина од вкупниот износ на трансакции со кредитни картички во долари во САД.

Најдобри 10 American Express букмејкери за 2024
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Како да направите депозит со American Express

Како да направите депозит со American Express

Повеќето веб-локации за обложување што го носат логото на Amex се целосно лиценцирани да работат во бизнисот со онлајн игри. Ваквите страници најверојатно се во сопственост на познати матични компании и се надгледувани од чувари на онлајн обложување.

American Express не сака да се вклучи во трансакции со бескрупулозните бизниси, што ги штити и обложувачите.

Процесот на депонирање за неамериканските обложувалници на Amex е прилично јасен, бидејќи го следи нормалниот процес на депонирање за повеќето обложувалници.

Може да има такси и ограничувања врз основа на вклучената финансиска институција или обложувалницата, па затоа е најдобро потенцијалните обложувачи да направат некоја домашна задача пред да депонираат кај Amex. Веб-страниците за обложување обично нудат бонуси за прв депозит, така што таксите ќе изгледаат како компензирани трошоци.

Некои закони може да им отежнат на Американците да депонираат средства на обложувалниците преку American Express. За да го заобиколат ова, обложувачите кои користат American Express треба да најдат „посредник“, така да се каже, како е-паричници како што се Neteller или MyPaylinQ. За финансирање на овие е-паричници може да се користи Amex картичка, која пак може да се користи за финансирање на паричници за онлајн обложување.

Иако користењето посредник може да изгледа како проблем, тоа всушност може да биде корисно за обложувачите бидејќи може да биде дополнителен безбедносен слој.

Како да направите депозит со American Express
Како да направите повлекување со American Express

Како да направите повлекување со American Express

Малку е веројатно дека обложувачите ќе најдат сајтови за коцкање што ќе им овозможат да ги повлечат парите назад во Амекс, иако тоа е дозволено како метод на депозит. Имајќи го ова кажано, обложувачите можеби ќе треба да најдат алтернативни методи за повлекување на нивните средства или добивки назад во нивните џебови:

  • Еден начин за повлекување средства од обложувалници е со користење на е-паричници како што се Skrill или Neteller. Овие опции се најбрзи и најзгодни досега.

  • Посредникот може да биде подобар за обложувачот, бидејќи може да обезбеди уште еден слој на безбедност над безбедносните мерки на Amex и на местото за обложување.

  • Алтернативно, обложувачите исто така можат да се одлучат да направат повлекување преку банкарски трансфери. Повлекувањата направени преку овој метод обично се потребни два до пет дена за да се протуркаат. Може да потрае уште подолго поради тоа што викендите не се бројат како банкарски денови или одржување од финансиската институција или во случај на државни празници.

Што се однесува до таксите, технички, нема такси за повлекување со American Express бидејќи обложувачите воопшто не можат да се повлечат со Amex. Сепак, е-паричниците или банките може да имаат такси што ќе ги наметнат на своја сметка. Дури и обложувалниците може да имаат такси на нивна страна што ќе ги применат при повлекувања.

Ограничувањето за повлекување најверојатно ќе се разликува од обложувалница до локација за обложување, така што обложувачите мора да ја завршат својата домашна задача и да ја сфатат пред да направат повлекување за да избегнат забуна или прашања. Финансиските институции и е-паричниците исто така може да применуваат ограничувања, затоа проверете ги ситните букви.

Како да направите повлекување со American Express
Безбедност и безбедност во American Express

Безбедност и безбедност во American Express

Картичката American Express е шифрирана со личните податоци на корисникот што се користеле за регистрација на картичката.

Ова значи дека вашата физичка картичка има неколку безбедносни карактеристики, како што се технологија за чипови и идентификациски број на картичката.

Технологијата на чипови е подобрена верзија на магнетната лента на вашата картичка. Тој мал чип вграден во физичката пластична картичка создава шифрирана шифра за една употреба која веднаш ги потврдува сите потребни и доверливи детали, што им отежнува на криминалците да клонираат картичка.

Од друга страна, Идентификацискиот број на картичката (CID) е 4-цифрен код кој одобрува онлајн и други трансакции за кои не е потребна физичка картичка. Ова го отежнува пристапот на лажните поединци до вашата сметка дури и ако го добијат бројот на вашата кредитна картичка или личните податоци.

American Express исто така користи модел за откривање измами со овозможено машинско учење кој може да следи над трилиони трансакции во реално време и да открие измама во рок од милисекунди кога Amex картичката се користи насекаде во светот.

Оваа технологија против измама која ја проверува секоја поединечна трансакција со илјадници точки на податоци. SafeKey на Amex ја проверува секоја трансакција што ја прават обложувачите и тие ќе испратат е-пошта, СМС или известување за да го проверат вашиот идентитет.

Безбедност и безбедност во American Express
Опции за поддршка на клиентите на American Express

Опции за поддршка на клиентите на American Express

Со разновидни компании и реномирани како American Express, секогаш ќе се појавуваат некои прашања или грижи. Кога ќе се случи, корисниците ќе сакаат да побараат појаснувања или помош. За среќа, Американ Експрес е повеќе од опремен да се справи со секоја ситуација на која клиентите може да се сретнат.

Ако корисниците имаат загриженост, тие можат да се упатат на глобалната веб-страница American Express. Има копче за помош на горната десна страна. Ова ќе ги доведе до Поддршка за корисници, каде што ќе бидат пречекани со многу организирана и сеопфатна страница со Често поставувани прашања.

Овие организирани јазичиња можат да одговорат на прашања кои се движат од заборавени лозинки до замена на картичката и отворање спор до бесплатни кредитни резултати и извештаи. Ако корисниците не можат да го најдат својот проблем во картичките, можат да ја напишат својата загриженост во даденото поле за пребарување.

Ако навистина имаат проблеми, Amex им нуди на клиентите опција за ко-прелистување, каде што на обучен и доверлив агент ќе му се даде овластување за прегледување и пристап до нивната тековна веб-активност. Ова им овозможува на агентите на Amex да ги водат клиентите потемелно и правилно.

American Express, исто така, има и телефонска линија за глобална помош, телефонска линија за премиум глобална помош и итна помош што им овозможува на клиентите пристап до врвна поддршка за корисници 24/7, каде и да се наоѓаат во светот.

Опции за поддршка на клиентите на American Express
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Дали American Express им дозволува на корисниците да депонираат пари на веб-страниците за онлајн обложување?

Да, многу веб-локации за обложување кои го носат логото на Amex дозволуваат депозити. Овие страници обично се лиценцирани и се во сопственост на реномирани матични компании.

Дали американските обложувачи на Amex можат директно да депонираат средства на обложувалниците?

Поради некои закони, на Американците може да им биде тешко директно да депонираат средства на обложувалниците преку American Express. Наместо тоа, тие често користат посредници како е-паричници како што се Neteller или MyPaylinQ.

Дали има такси поврзани со депонирање средства на обложувалници користејќи Amex?

Може да важат такси и ограничувања врз основа на финансиската институција или страницата за обложување. Обложувачите треба да истражуваат претходно. Сепак, многу обложувалници нудат бонуси за прв депозит што може да ги надомести овие такси.

Дали е можно да се повлечат добивките директно на картичката American Express од обложувалниците?

Тоа е многу малку веројатно, бидејќи повеќето сајтови за коцкање не поддржуваат повлекување на Amex картички, дури и ако ги прифаќаат за депозити.

Кои се алтернативните методи за повлекување средства од обложувалниците?

Обложувачите можат да користат е-паричници како Skrill или Neteller, или да се одлучат за банкарски трансфери, што може да потрае од два до пет работни дена.

Дали има безбедносни карактеристики вградени во картичката American Express?

Да, Amex картичките имаат чип технологија која создава шифрирана шифра за една употреба за трансакции, што го прави предизвик за криминалците да клонираат картичка. Дополнително, има идентификациски број на картичка (CID) за онлајн трансакции за да се подобри безбедноста.

Како American Express ги штити своите корисници од измамнички активности?

American Express користи модел за откривање измами овозможен со машинско учење кој следи трилиони трансакции во реално време и може да открие измама во рок од милисекунди.

Како можат корисниците на Amex да пристапат до поддршката на клиентите за нивните грижи?

Корисниците можат да ја посетат глобалната веб-страница на American Express и да се движат до делот за поддршка на клиентите. Тие можат да ги истражуваат ЧПП, да го користат полето за пребарување или да се одлучат за функцијата Co-Browse каде што им помага агент на Amex.

Која е функцијата за ко-прелистување на Amex?

Co-Browse му овозможува на обучен агент на American Express да ја прегледува и пристапува тековната веб-активност на корисникот, доколку има овластување. На овој начин, агентите можат поефикасно да ги водат клиентите.

Дали American Express нуди деноноќна корисничка поддршка?

Да, American Express обезбедува 24/7 корисничка поддршка преку нивната телефонска линија за Global Assist, Premium Global Assist Hotline и Итна помош, обезбедувајќи клиентите да добиваат помош во секое време и каде било.