Најдобри 10 AstroPay букмејкери за 2024

AstroPay е онлајн припејд картичка која им овозможува на играчите да вршат плаќања и повлекувања користејќи бројни методи. Овие методи вклучуваат Visa, MasterCard и Google pay, дел од над 200 поддржани методи. Има преку 200 регистрирани корисници и канцеларии во ОК и Јужна Америка.

AstroPay е прифатен од многу сајтови за спортско обложување од различни региони бидејќи е едноставен и лесен за користење. Играчите можат да ги надополнуваат своите сметки за обложување користејќи ги виртуелните припејд картички понудени од поддржувачките оператори. На овој начин, играчите можат да ги добиваат своите добивки без проблеми како чекање да пристигне чек по пошта.

Најдобри 10 AstroPay букмејкери за 2024
Како да направите депозит со AstroPayКако да направите повлекување со AstroPay
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Како да направите депозит со AstroPay

Како да направите депозит со AstroPay

AstroPay нуди и мултивалутна платформа, што значи дека играчите можат да играат во повеќе од 20 валути ширум светот. Можете да го поврзете давателот на банкарска сметка во која било земја, но тоа ќе зависи од начинот на плаќање што сакате да го користите.

На пример, ако сакате да депонирате пари со жица, тие мора да бидат во истата земја каде што се наоѓа банкарската сметка.

Друга начин на депонирање со AstroPay е преку кредитни или дебитни картички како Visa и MasterCard. За да го завршите депозитот, мора да го наведете бројот на вашата картичка, датумот на истекување и кодот CVC.

За да депонирате пари преку AstroPay, ќе треба да отворите сметка на платформата. Правењето на ова е бесплатно и потребни се само неколку минути. Прво, мора да ги креирате вашето корисничко име и лозинка, а потоа да ја изберете валутата што сакате да го прикаже вашето салдо.

Штом се постави оваа информација, можете да продолжите и да депонирате на еден од достапните начини на плаќање.

Максималниот лимит за депозит зависи од местото на обложување. Се движи помеѓу 7000 и 10.000 УСД на ден, а максималниот износ што може да се депонира е 100.000 долари месечно. Дополнително, достапна е и опцијата за мобилен телефон.

Можете да ја користите мобилната верзија на веб-локацијата за да го комплетирате вашиот депозит со пристап до AstroPay на вашиот телефон. Сè што треба да го внесете вашето корисничко име, лозинка и износ.

Како да направите депозит со AstroPay
Како да направите повлекување со AstroPay

Како да направите повлекување со AstroPay

Доколку сакате повлекување преку AstroPay, потребни се дополнителни информации. Покрај корисничкото име и лозинката, ќе ви требаат и бројот на вашата картичка, датумот на истекување и CVC кодот, како и копија од лична карта или пасош.

Минималниот износ за повлекување е 100 евра (111 УСД), а максималната граница варира со секоја страница за обложување.

За повлекувања, времето на обработка може да потрае до 3 дена. Сепак, тоа зависи од спортската книга за која станува збор. На пример, можеби ќе можете да ги добиете парите во рок од 24 часа или, во некои случаи, или дури и за само неколку минути со одредени.

AstroPay е само подвижна лента, а неговата сигурност во голема мера зависи од онаа на обложувалницата што ја користите. Згора на ова, можете да ја користите опцијата за мобилен телефон за да го направите вашето повлекување. Мора да пристапите на AstroPay преку веб-страницата на вашиот мобилен телефон и да ги внесете сите информации што ги бара спортската книшка.

Откако ќе го направите ова, чекате два дена за да го префрлите вашето повлекување на вашата банкарска сметка. Ако тоа не се случи, можете да контактирате со AstroPay и да ги побарате парите назад.

AstroPay го сакаат ентузијастите за обложување и обложувалниците поради фактори како што се безбедноста, достапноста и доверливоста, од кои сите се клучни аспекти на обложувањето.

Поддржаните методи значат дека играчите можат да го користат од секаде низ светот. Достапноста на опцијата за пренос на мобилни телефони ја прави уште поудобна, имајќи предвид дека поголемиот дел од интернет корисниците (и спортските обложувалници) денес користат рачни уреди за пристап до интернет.

Како да направите повлекување со AstroPay
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)