Најдобри 10 FastPay букмејкери за 2024

FastPay е практично, едноставно и брзо решение за плаќање во сопственост на Next-Generation Communications, компанија со седиште во Ирак. Од неговото лансирање во 2017 година, FastPay се здоби со популарност меѓу играчите на спортско обложување од Ирак поради многуте придобивки. На корисниците им треба ирачки мобилен број за да се регистрираат за оваа услуга, така што таа е ограничена на оваа земја.

Сепак, компанијата бара решение за овој проблем за да може да добие меѓународно признание. Најдобрите сајтови за спортско обложување во Ирак прифаќаат депозити и повлекувања на FastPay. Овие страници исто така поддржуваат курдски и арапски јазици додека нудат десетици можности за спортско обложување.

Најдобри 10 FastPay букмејкери за 2024
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher
За FastPay

За FastPay

Обложувачите кои се регистрираат за веб-локација за онлајн обложување FastPay треба да очекуваат висококвалитетни коефициенти од широк спектар на пазари кои вклучуваат и виртуелни спортови. Опфатени се сите локални спортски тимови, првенства и турнири. Играчите исто така ќе уживаат во добредојде бонуси и бројни промоции. Бидејќи FastPay е припејд портал за плаќање, одговорниот коцкар тешко дека ќе го надмине својот буџет.

Плус, обложувалниците FastPay користат високо-безбедни мерки за да се осигураат дека податоците на клиентите и финансиските информации се заштитени. Оваа статија објаснува како да депонирате со FastPay и да повлечете со истиот метод. Читателите, исто така, ќе се запознаат со тоа колку е безбедна техниката и начините како да се дојде до поддршка на клиентите за помош.

За FastPay
Како да направите депозит со FastPay

Како да направите депозит со FastPay

За да депонираат со FastPay, љубителите на спортско обложување прво треба да потврдат дека страницата ја поддржува оваа опција за плаќање. Само неколку спортски книги во моментов го прифаќаат, но индустријата е во фаза на брза еволуција, така што повеќе веб-страници за коцкање ќе го поддржуваат FastPay во иднина. Исто така, добро е да се потврди со претставниците на клиентите дали методот функционира.

Сметката FastPay е достапна преку веб-страницата на паричникот или преку мобилната апликација, која работи и на уредите со Android и iOS. Сопственикот на сметката може да го надополни своето салдо преку агент на банкомат или најблискиот банкомат. Тие треба да се уверат дека има доволно средства пред да го направат следниот чекор за обложување со вистински пари.

Како да пополните депозит FastPay

Процесот на депонирање ги следи истите чекори како оние за користење на е-паричник на страница за е-трговија. Сè што играчите треба да направат е следново.

 1. Посетете ја страницата за спортско обложување и најавете се на нивната сметка
 2. Отворете ја страницата со касиерот и кликнете на опцијата за депозит
 3. Од списокот со опции за плаќање, изберете FastPay
 4. Најавете се на страницата што се појавува со мобилен број и лозинка
 5. Внесете го износот на депозитот
 6. Потврдете го плаќањето

Веб-страниците за спортско обложување FastPay имаат флексибилни ограничувања за депозити, а играчите можат да платат дури 10 долари за почеток. Високите ролери можат да депонираат дури 5.000 долари по трансакција. Покрај тоа, новите играчи имаат право на големи бонуси кога ќе го направат својот прв депозит.

FastPay наплатува паушална стапка од 1% за која било сума повлечена, така што секој депозит носи 1% од износот на депозитот. Некои обложувалници може да наплатат провизија за депозит, во зависност од нивните политики за плаќање. Играчите треба да ги проверат применливите такси пред да почнат да се обложуваат на нивните омилени спортови.

Како да направите депозит со FastPay
Како да направите повлекување со FastPay

Како да направите повлекување со FastPay

Секоја спортска книшка има посебен начин на обработка на повлекување. Но, основниот процес е ист кај сите обложувалници на FastPay.

 1. Играчот мора да се најави на својата сметка за спортско обложување и да кликнете на опцијата Касиер или Паричник
 2. Веб-страницата бара обложувачот да избере начин на плаќање. Во овој случај, тие треба да изберат FastPay за да направат повлекување
 3. Играчот треба да го пополни својот мобилен број, кој е поврзан со FastPay
 4. Потоа тие прецизираат колку да се уплати
 5. Спортската книшка ќе побара проверка на горенаведените детали
 6. Веб-страницата ги потврдува деталите и иницира трансакција

Брзината на трансакцијата е моментална, иако онлајн обложувалници имаат свои временски рамки за повлекување. Ова се одредува според износот на повлекување и политиката за плаќање на страницата.

Услови за повлекување

Онлајн обложувањето со FastPay доаѓа со одредени услови за да се обезбеди непречено повлекување на добивките. Повеќето обложувалници имаат минимална граница за повлекување. Исто така, постои ограничување на бројот на исплати што може да се добијат во рок од еден ден или недела. На пример, страницата може да постави минимум 50 долари и максимум 10.000 УСД по трансакција што ќе бидат дозволени четири пати неделно.

Ова значи дека играчот мора да има добиено награда од $50 или повеќе за да го откупи салдото на својата сметка во готовина во кое било дадено време. Некои од најдобрите веб-локации за обложување FastPay обезбедуваат бесплатно барање за повлекување. Подоцна, тие може да наплатат повеќе ако некој побара исплати што го надминуваат максимално дозволениот износ.

Вреди да се напомене дека сите доверливи обложувалници ги применуваат протоколите KYC пред да откријат добивки на истите метод за плаќање што играчот го користи за депонирање. На пример, оние што користат Visa Iraq се платени на ист начин, а исто така и играчите на FastPay. Ако играчот се обиде да користи FastPay за повлекување, барањето може да не се обработи доколку не го користел во последниот депозит.

Како да направите повлекување со FastPay
Безбедност и безбедност во FastPay

Безбедност и безбедност во FastPay

Како дигитален паричник, FastPay користи авангардни онлајн механизми за заштита. Најзабележителна карактеристика е слојот Secure Sockets на официјалната веб-страница (HTTPS). Технологијата одржува безбедни врски за да ги заштити чувствителните финансиски информации што се пренесуваат помеѓу две платформи. Ова го спречува секој сајбер криминалец да ги копира или менува пренесените податоци, вклучувајќи ги имињата на играчите, броевите на картичките или банкарските сметки. Ова е можно врз основа на алгоритми за шифрирање кои ги мешаат информациите за време на преносот, што го прави практично невозможно да се конфигурира.

FastPay е компанија во согласност со PA-DSS, која е наложена од усогласеноста на индустријата за платежни картички (PCI). Тоа значи дека не ги складира доверливите податоци на клиентите, како што се кодот CVV2, безбедносниот PIN и податоците од Magnetic Stripe. Сертификацијата PA-DSS, исто така, гарантира заштита на информациите за клиентите од страниците на трети страни кои може да бидат вклучени во текот на процесот на плаќање.

За време на депозит или повлекување на FastPay, заштитен ѕид е вклучен во спречување на потенцијални прекршувања на податоците. Сметките на FastPay не се поддржани само со лозинки, туку и со отпечатоци од прсти и препознавање лица. Други барања за PA-DSS што го прават FastPay побезбеден се:

 • Безбедни мрежни имплементации
 • Безбедни ажурирања на софтверот
 • Енкрипција на чувствителен сообраќај на јавни мрежи
 • Редовно следење на ранливости на интернет
Безбедност и безбедност во FastPay
Опции за поддршка на клиентите FastPay

Опции за поддршка на клиентите FastPay

Добрата услуга за клиентите не може да биде доволно под стрес. Како што рече, FastPay има вработено љубезни претставници за грижа за клиентите кои на крајот се лицето на компанијата. Нивните беспрекорни вештини се некои од причините поради кои многу клиенти останаа лојални, овозможувајќи и на компанијата да расте. Тие се истакнуваат во вештините за решавање проблеми, особено кога се движат со сложени прашања.

Покрај нивниот пријателски однос, тие јасно комуницираат додека се ставаат на кожата на своите клиенти. Ефективната кореспонденција им овозможува да ги добијат најсоодветните решенија за проблемот. Често, претставниците за грижа за корисници во FastPay се откажуваат од техничкиот јазик и жаргонот во корист на јазикот на клиентот. Нивната доверлива услуга за клиенти е достапна 24/7. Тимот за поддршка е достапен преку следните средства.

 • е-пошта- info@fast-pay.cash или @gofastpay.com
 • Телефонска линија- 066 231 0000
 • Посебен дел за ЧПП
 • Формулар за контакт преку Интернет

Делот ЧПП се состои од најчесто поставувани прашања и општи одговори. Клиентите треба да користат прирачник кој нуди упатства за решавање проблеми. Ова им помага на клиентите да најдат брзи решенија пред да контактираат со агентите за поддршка. Оние кои сакаат директно да контактираат со претставниците на клиентите можат да го повикаат телефонскиот број на страницата за контакт со нас.

Повеќето играчи претпочитаат да ги испраќаат своите пораки преку е-пошта. Алтернативно, тие го пополнуваат формуларот за контакт со нивните лични податоци и белешки; формуларот за контакт е идеален за решавање на прашања поврзани со плаќања, мрежа и општи прашања.

Опции за поддршка на клиентите FastPay
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)