Најдобри 10 GiroPay букмејкери за 2024

GiroPay е германски начин на плаќање преку Интернет, во сопственост на GiroPay GmbH и е партнер со над 1.500 банкарски институции. Основана во 2005 година и лансирана во февруари 2006 година, овозможува брзи, директни банкарски трансфери со PIN и TAN. За разлика од традиционалните банкарски трансакции, клиентите не треба да чекаат потврда бидејќи парите се достапни веднаш по успешен трансфер.

Повеќето обложувалници Giropay прифаќаат играчи од Германија и Австрија. Повеќе од 40 милиони корисници се од двете европски нации. Благодарение на високото ниво на безбедност што го нуди GiroPay, околу 16% од онлајн трансакциите во Германија се случуваат преку овој начин на плаќање.

Најдобри 10 GiroPay букмејкери за 2024
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Како да направите депозит со GiroPay

Како да направите депозит со GiroPay

На обложувачите кои сакаат да ги финансираат своите банкроти со GiroPay им треба само банкарска сметка што овозможува интернет банкарство. Банкарската сметка мора да биде поставена за бројот за автентикација на трансакцијата. Плаќањата од банките до обложувалниците преку GiroPay се моментални.

Поврзување на Giropay со банкарска сметка

Банките кои се партнери со GiroPay им овозможуваат на корисниците исто искуство како и порталите за интернет банкарство на банките. Тоа е како екстензија на банкарска апликација која ги потврдува трансакциите со PIN и TAN. Популарни банкарски партнери вклучуваат Шпаркасе и кооперативни банки.

Како да направите депозит со GiroPay
Како да направите директен депозит со GiroPay

Како да направите директен депозит со GiroPay

До депозит на веб-локација за обложување, играчот ја избира својата претпочитана банка и се поврзува со GiroPay преку безбедна банкарска средина. Откако ќе се логираат, можат да пристапат до банкарската сметка и до достапните средства. TAN влегува за да создаде однапред пополнет трансфер.

Депозитот се одобрува откако клиентот ќе го внесе PIN-от или бројот на сметката. Размената на овие чувствителни податоци се случува помеѓу клиентот и нивната банка без да се вклучи веб-страницата за коцкање. Банката го овластува плаќањето во реално време откако ќе ги одземе парите од банкарската сметка на клиентот.

Потоа обложувалницата добива иста сума и потврда во реално време од банката. Играчот добива и порака за потврда дека нивниот депозит е успешен.

Дневен лимит за депозит за Giropay

GiroPay дозволува онлајн плаќања до 10.000 евра по трансакција. Обврската за депозити кои надминуваат 10.000 евра останува кај трговецот (оператор за игри). Дневниот максимален пренослив износ е 50.000 евра. Но, овие граници може да бидат пониски или повисоки на страницата за коцкање.

Депозит со мобилен

За мобилни трансакции, корисникот треба да се регистрира преку својот паметен телефон. Не постои апликација GiroPay, иако плаќањата може да се обработуваат преку мобилни прелистувачи со истите стандарди за висока безбедност како и десктоп верзијата.

Заштитата на податоците е врвна кога користите безбеден банкарски оператор како Шпаркасе. Компатибилноста на GiroPay мобилниот се разликува од банка до банка. Некои страници за интернет банкарство се оптимизирани за мобилни, додека други се побавни на мали уреди.

Како да направите директен депозит со GiroPay
Како да направите повлекување со GiroPay?

Како да направите повлекување со GiroPay?

Добивките не може да се префрлат на сметка на GiroPay. Играчот треба да ги користи своите лични банкарски сметки кога бара исплата од обложувалница. Вообичаено, средствата се префрлаат веднаш во избраната банка.

Повеќето оператори за игри не наплаќаат такси за повлекување на играчите на GiroPay. Сепак, некои банки може да наплатат провизија, во зависност од износот што е уплатен.

Дневен лимит за повлекување на обложувалницата GiroPay?

Максималниот лимит за повлекување е 50.000 евра, но тоа може да варира во зависност од банката што ја користи. Обично, кога играчот користи GiroPay за да ги сервисира своите облози, платформата ќе го запомни овој избор.

За безбедност, давателот на обложување ги насочува повлекувањата до најновата банка што се користи за финансирање на сметката во рок од 12 месеци. Ако клиентот сака да користи друга банка, ќе мора да ја избрише првата од паричникот.

Кои се времињата на обработка?

Откако ќе се поврзе банкарската сметка и ќе започне трансакција, играчот може веднаш да ги искешира своите добивки. Повеќето провајдери на игри не наплаќаат за повлекување.

Може ли да се повлечам на мобилен?

Да. Иако GiroPay нема софтверска апликација за мобилни, корисниците можат да се логираат на нивното интернет банкарство преку мобилни уреди што ги поддржува нивната платформа за коцкање

Како да направите повлекување со GiroPay?
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)