Најдобри 10 Jeton букмејкери за 2024

Операторите за онлајн спортско обложување се посветени на понудата на најдобрата листа на банкарски методи на нивните страници на касиерот. Од друга страна, љубителите на онлајн спортското обложување бараат сигурни електронски паричници за да ги надополнат своите сметки за обложување. Jeton е една од поновите генерации на е-паричници и е релативно лесен за користење. Ги обединува напредните пронајдоци за плаќање за да создаде погодни и достапни решенија.

Покрај тоа, тој доаѓа со силни безбедносни протоколи кои се пожелни за онлајн коцкање. Учењето како да се користи овој начин на плаќање би било одличен чекор за секој спортски обложувач кој бара оптимално искуство со обложување со вистински пари. Наскоро ќе бидат објаснети чекорите потребни за започнување онлајн обложување со Јетон.

Најдобри 10 Jeton букмејкери за 2024
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher
За Јетон

За Јетон

Jeton е платежна услуга со седиште во Велика Британија, во сопственост на Uris London Limited. Контролиран е од страна на Управата за финансиско однесување на FCA на Обединетото Кралство. Обложувалниците Jeton им дозволуваат на своите клиенти да вршат трансакции со најмногу 27 валути поддржани од овој е-паричник. Бидејќи услугата покрива над 200 земји и десетици начини на плаќање, привлекува значителен број на коцкари од целиот одбор.
Покрај на Обединето Кралство, услугите за плаќање Jeton се широко користени во Тајланд, Австралија, Хонг Конг, Швајцарија, Финска, Турција, Малта, Бугарија, Канада, Норвешка, Шпанија и Бразил, меѓу другите.

За Јетон
Како да направите депозит кај Јетон

Како да направите депозит кај Јетон

Кога обложување на спорт, обложувач го избира својот најпрефериран начин да направи депозит во Јетон. Уште повеќе, тие можат да вршат трансакции во секое време со или без банкарска сметка или кредитна картичка. Тоа е затоа што тие имаат многу начини на плаќање за да изберат од еден паричник, вклучително и други е-паричници и криптовалути како Биткоин. Тие можат да користат средства или од Jeton Wallet или Jeton картичка.

Jeton Wallet е целосно развиен портал за е-плаќање достапен во мобилна апликација и може да се користи насекаде и во секое време. Jeton картичката се продава на официјалните веб-продавници и копнените пазари за препродавачи. Може да се надополни со износи кои се движат од 10 до 250 евра. Така, играчите кои сакаат да депонираат со Jeton Card можат да платат само 10 € и до 10.000 € дневно, но ќе важат T&C на обложувалницата.

Како да завршите депозит во Јетон

Следниот процес може да се направи преку мобилен уред или десктоп компјутер.

Чекор 1: Финансирање паричник/картичка Jeton

Постојат многу начини да се вчита сметката на Jeton: директен банкарски трансфер, е-паричници, мобилни плаќања, плаќање со кредитна картичка и дебитни картички.

Чекор 2: Најавување на букмејкерот Jeton

Најсигурните спортски книшки за европските играчи денес прифаќаат плаќања на Јетон. Повеќето сајтови бараат играчите да се логираат со корисничко име и лозинка.

Чекор 3: Избор на Jeton како метод на депозит

Страницата за плаќање на секоја веб-локација за онлајн обложување има банкарска страница на која играчите одат за да ги финансираат своите сметки за коцкање. Овој дел претставува различни начини на плаќање. Јетон е наведен во листата на е-паричници.

Чекор 4: Завршување на трансакцијата

Кога играчот ќе избере Jeton за депонирање, тој ќе биде упатен на нова скокачка страница за да се најави на нивната сметка на Jeton. Овде, тие треба да изберат помеѓу плаќање со картичка, банкарски трансфер или Jeton картичка. Процесорот за плаќање бара од корисникот да ја избере својата валута и да го стави износот што сака да го испрати.

Надоместокот за конверзија на валута и временската рамка ќе бидат прикажани пред да ги испратите деталите. Трансферот е обично моментален и има опција да се откаже неодамнешната трансакција преку картичката Активност на сметката.

Како да направите депозит кај Јетон
Како да направите повлекување со Јетон

Како да направите повлекување со Јетон

Откако ќе освои џекпот, играчот прво треба да провери дали Јетон е достапен за повлекување. Повлекувањето готовина од веб-локација за онлајн обложување во паричник Јетон не треба да биде комплициран процес. Ќе биде многу полесно да се исчистат добивките доколку играчот користел Jeton за депонирање бидејќи нивните податоци ќе бидат зачувани.

Клучно е да прикачите банкарска сметка или банкарска картичка на сметката на Јетон пред да започнете со повлекување. Еве како да барате добивки од сметка за спортско обложување.

Чекор 1: потврдување на подобноста

Пред обложувач да повлече пари од обложувач, тој мора да биде свесен за износот на пари што е подобен за исплата. Некои обложувалници ги заклучуваат средствата додека играчот не ги исчисти барањата за обложување или префрлањето на бонус. На пример, сметката може да чита салдо од 1.000 УСД, но можеби само 500 УСД се квалификуваат да бидат повлечени без казна.

Чекор 2: Верификација

Букмејкерите често го потврдуваат идентитетот на добитникот на наградата пред да пуштат пари во нивните паричници Јетон. Потврдата на барањето за повлекување не треба да трае премногу долго.

Чекор 3: Иницирање на барањето за повлекување

Барањето за повлекување се испраќа од страницата или картичката за исплата на готовина, позната и како касиерка. Ова е местото каде што играчот ја внесува сумата што сака да ја извади од својата сметка за спортско обложување.

Чекор 4: наплата со Јетон

Букмејкерот ќе побара од играчот да наведе начин на плаќање. Во овој чекор, обложувачот го избира Jeton и го снабдува својот ID на сметката Jeton. Тие треба да ја изберат опцијата „Плати со паричник“ и да ги потврдат деталите пред да ги поднесат.

Добро е да се напомене дека сметките на Jeton sportsbook подлежат на ограничувања за повлекување, така што секој играч треба да ги провери пред да побара исплата. Вообичаено, играчите ги добиваат своите пари во рок од 72 часа. На апликацијата Jeton ќе се појави известување веднаш откако парите ќе стигнат до вистинскиот сопственик. Оваа услуга е бесплатна.

Како да направите повлекување со Јетон
Безбедност и безбедност во Јетон

Безбедност и безбедност во Јетон

Спортските обложувалници не треба да се грижат за безбедноста на нивните финансиски детали кога вршат трансакции во која било спортска книга на Јетон. Jeton е целосно лиценциран и надгледуван од FCA на ОК, кој е познат по строгите процедури за проверка на идентитетот. Со оглед на тоа што е одобрена од FSA, услугата е сертифицирана со РСІ ДЅЅ Ниво 1, кое опфаќа темелни проверки на идентитетот, напредна заштита на ѕидот и автентичност на паричен трансфер. Ова значи дека сите податоци пренесени преку веб-страницата и апликацијата Jeton се високо шифрирани. Истото важи и за доверливите обложувалници Jeton, исто така поддржани со SSL шифрирање.

За време на процесот на паричен трансфер, Jeton ги води клиентите преку автентикација со 2 фактори. Исто така, постои протокол KYC каде што корисниците мора да достават витални документи како лична карта и доказ за престој. Овие, и многу други мерки за заштита од измами, како што се CVV кодот и Touch ID, помагаат да се заштитат податоците на онлајн спортските обложувалници.

Имајќи предвид дека Jeton работи со многу реномирани платежни услуги, тој ги уверува клиентите во доверливост. Јетон бара и усогласеност од страната на обложувалниците за компанијата да може да ги одржува лиценците за работа. Така, давателот на плаќање е партнер со сајтови за спортско обложување кои биле подложени на ригорозни безбедносни проверки за да ги заштитат клиентите од финансирање против тероризам и перење пари.

Безбедност и безбедност во Јетон
Опции за поддршка на клиентите на Jeton

Опции за поддршка на клиентите на Jeton

Агентите за грижа за корисници на Jeton се многу одговорни, познавања и учтиви. До нив може да се пристапи преку неколку канали за контакт, имено:

  • Активен разговор во живо
  • Поддршка за е-пошта
  • ВИП услуги на клиентите
  • Страна со ЧПП

Бидејќи Jeton цели кон клиенти од различни земји, веб-локацијата е достапна на повеќе јазици од англиски, француски, кинески, италијански, германски, португалски, јапонски, турски, шпански бугарски, полски и унгарски. Слично на тоа, претставниците на клиентите можат да се префрлат на различни јазици, во зависност од земјата на потекло на клиентот.

Jeton користи различни адреси за е-пошта за општи прашања, деловни прашања, проблеми со усогласеноста, редовни клиенти и ВИП членови. Дополнително на тоа, достапна е и детална страница со ЧПП за сите видови прашања. Ги опфаќа главните области како што се како да започнете, верификација и безбедност, плаќања со картички, паричник Jeton, повлекувања и депозити. Секое прашање има врска што води до различна страница со детални објаснувања.

Опции за поддршка на клиентите на Jeton
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

1xBet Ве поканува да направите депозит во Jeton и да добиете 30% поврат на готовина
2023-07-25

1xBet Ве поканува да направите депозит во Jeton и да добиете 30% поврат на готовина

Дали сте регистриран член на 1xBet? Ако не, тогаш пропуштате многу забава. Оваа спортска книшка лиценцирана од Курасао има долга листа на бонус понуди насочени кон играчите на онлајн казино и спортските обложувалници. Сосема очекувано, тој е еден од водечките брендови ширум светот.