Најдобри 10 Klarna букмејкери за 2024

Klarna Bank AB, или едноставно позната како Klarna, е шведска банка која обезбедува онлајн плаќања за милиони луѓе ширум Европа. Основана е во 2005 година. Компанијата Кларна, која има над 85 милиони клиенти и извршува преку 1 милион трансакции секој ден, стана популарност меѓу обложувачите како опција за плаќање на онлајн обложувалниците.

Обложувањето со Кларна е едноставно, а илјадници обложувачи и обложувачи ги фаворизираат обложувалниците што прифаќаат Кларна. Ова се должи на фактот што им овозможува и депонирање и повлекување пари од нивните сметки за обложување, што значи поедноставни, полесни и побрзи трансакции.

Најдобри 10 Klarna букмејкери за 2024
Додавање средства преку КларнаПовлекување средства на Кларна
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Додавање средства преку Кларна

Додавање средства преку Кларна

За депонирање средства преку сметка на Кларна потребно е да се поврзе банкарска сметка или картичка. Ова може да се направи или преку нивната апликација или веб-страница.

Преку апликацијата:

  1. Најавете се користејќи ги вашите ингеренции
  2. Одете во поставките „Моја Кларна“ и изберете „Начини на плаќање“
  3. Од таму, изберете „Додај банкарска сметка“, „Додај картичка“ или „Отстрани“

Преку веб-страницата:

  1. Одете на Klarna.com и најавете се користејќи ги деталите за вашата сметка
  2. Изберете „Начини на плаќање“
  3. Изберете „Додај банкарска сметка“, „додај картичка“ или „Отстрани“

Само една банкарска сметка може да се зачува и да се поврзе со сметката на Кларна во секое време. Ако има потреба да ја промените поврзаната банкарска сметка, едноставно отстранете ја и додајте нова.

За картички, дозволено е зачувување на повеќе картички, но потребно е да се има една како примарна картичка за плаќање.

За да додадете средства на вашата сметка за обложување, одете на страницата и најавете се. Изберете Klarna како претпочитана опција за плаќање, внесете го износот, доставете ги банкарските информации и потврдете го трансферот. Оваа трансакција ќе се одрази веднаш штом ќе се изврши депозитот, а плаќањето до Klarna ќе се одрази на вашиот следен извод од банка.

Од моментот на пишување, плаќањата преку Klarna може да се вршат во USD, EUR, AUD, CAD, CHF, GBP, DKK, SEK и NOK.

Надоместокот за обработка на Klarna зависи од износот што се депонира, но тие обично се мали и не влијаат толку многу на средствата. Повеќето начини на плаќање преку Интернет наплаќајте такси за трансакции како стандардна карактеристика.

Додавање средства преку Кларна
Повлекување средства на Кларна

Повлекување средства на Кларна

Повлекувањето средства од сметките за обложување преку Кларна е едноставно и слично како и повеќето начини на плаќање на пазарот.

Едноставно најавете се на вашата трговска страница (во овој случај, страница за обложување) и одете на вообичаената опција за повлекување. Следно, изберете Klarna како претпочитан начин на плаќање. Ова ќе ве доведе до следниот чекор за наведување на посакуваната сума за повлекување. Откако ќе се обезбедат сите релевантни детали, сè што треба да се направи е да се потврди и одобри трансакцијата.

Штом тоа ќе се направи, повлекувањето ќе се обработи и ќе се одрази на вашата банкарска сметка што е можно поскоро.

Исто така, вреди да се запамети дека дури и кога а сајт за обложување прифаќа депозити преку Кларна, може да не биде прифатен за повлекување. Ова е една од главните недостатоци што ги спречува обложувачите да ја користат оваа услуга за плаќање бидејќи Кларна е веќе ограничена на 13 земји и неколку обложувалници.

Во овој случај, можеби ќе бидат потребни алтернативни канали за плаќање за да се повлечат средства како што се е-паричници како што се Neteller или Paypal, или можеби ќе се направи директен банкарски трансфер.

Имајте на ум дека ако има доцнење, тоа најверојатно се должи на времето на задржување на банката, одржувањето или државните празници и викенди.

Некои такси може да се применат за повлекување средства преку Кларна, а износот зависи од износот што се повлекува. Ова не е многу црвено знаме, бидејќи ова е прилично стандардна практика за повеќето начини на плаќање таму.

Повлекување средства на Кларна
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Спектакуларното шоу на полувремето на Кети Пери: Раѓањето на вирална сензација
2023-11-10

Спектакуларното шоу на полувремето на Кети Пери: Раѓањето на вирална сензација

Во овонеделната Поп култура премотување, ќе погледнеме наназад во незаборавниот момент кога шоуто на полувремето на Кети Пери во Супер Боул стана вирална сензација. Додека Patriots и Seahawks се бореа на теренот за време на Super Bowl XLIX, Кети Пери приреди извонредна изведба што остави траен впечаток.

Оптимизирајте го вашето здравје и благосостојба со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје и благосостојба со редовно вежбање

Редовното вежбање има бројни придобивки и за физичкото и за менталното здравје. Може да помогне во спречување на хронични болести како што се срцеви заболувања, дијабетес и одредени видови на рак. Вежбањето исто така го подобрува кардиоваскуларното здравје, ги зајакнува мускулите и коските и помага во одржување на здрава тежина. Покрај физичките придобивки, се покажа дека вежбањето ги намалува симптомите на депресија и анксиозност, го подобрува расположението и ја подобрува когнитивната функција. Редовното вежбање исто така може да го подобри квалитетот на сонот и да го зголеми нивото на енергија. Севкупно, вклучувањето на редовно вежбање во вашата рутина може да има позитивно влијание врз вашата целокупна благосостојба.

Сеќавање на Боб Најт: Трајното наследство на легендарниот тренер
2023-11-02

Сеќавање на Боб Најт: Трајното наследство на легендарниот тренер

Боб Најт, легендарен кошаркарски тренер, почина на 83-годишна возраст. Познат по својата успешна кариера на Универзитетот во Индијана, каде што освои три национални титули, вклучително и сезона без пораз, Најт зад себе остава трајно наследство во светот на колеџската кошарка.

Иднината на спортските содржини во живо: проширување надвор од преносите во живо за да се задоволат барањата на мултитаскинг на дигитални медиуми
2023-10-31

Иднината на спортските содржини во живо: проширување надвор од преносите во живо за да се задоволат барањата на мултитаскинг на дигитални медиуми

Следната генерација на помлади, обожаватели на спортски ТВ во живо се занимаваат со дигитално однесување со повеќекратни задачи, што бара создавање на повеќе краткотрајни содржини поврзани со спорт за да го задржат нивниот интерес. Директорите во индустријата ја препознаваат оваа потреба, при што скоро 80% веруваат дека спортската содржина треба да се прошири надвор од спортските преноси и емитувања во живо.