Најдобри 10 Neosurf букмејкери за 2024

Неосурф е основан во Франција во 2004 година. Има повеќе од 350.000 клиенти во повеќе од 40 земји.

Тој е широко користен механизам за плаќање во Франција, Австралија и Канада и е валиден начин на плаќање за илјадници сајтови ширум светот. По регистрирањето за Neosurf, играчите добиваат Neosurf картичка. Припејд ваучерите може да се купат и на 150.000 погодни локации низ светот, како што се киосци, бензински пумпи, продавници, супермаркети, интернет кафулиња и многу повеќе.

Некои од главните придобивки од изборот на Neosurf се одлична мобилна апликација, брзи депозити, подобра контрола на буџетот и квалификации за бонуси за добредојде.

Најдобри 10 Neosurf букмејкери за 2024
Како да направите депозит со NeosurfПовлекување со Neosurf
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Како да направите депозит со Neosurf

Како да направите депозит со Neosurf

Постојат повеќе начини да направите депозит на сметката на Neosurf, од кои сите се погодни и доста интуитивни.

Купување преку сметката на myNeosurf

Еден од начините за депонирање средства на сметка на Neosurf е онлајн преку сметката на myNeosurf.

Сметката на myNeosurf е онлајн портал каде обложувачите можат да депонираат средства и да ја видат нивната состојба и историјата на трансакции. Сметката е бесплатна, но корисниците мора да имаат 18 или повеќе години. Потврдата на идентитетот е потребна само за да се зголеми лимитот и за депозитите и за расходите.

Neosurf прифаќа Mastercard и Visa кредитни картички и повеќето дебитни картички. Средствата може да се депонираат и преку банкарски трансфери (SEPA) и опции за криптовалути.

Средствата на Neosurf може да се надополнат и преку еден од нивните многубројни онлајн партнери како Topmeup, beCharge, topengo, меѓу другите. За жал, во моментов не можете да депонирате преку Paypal.

Лимитот за депозит се движи од 100 € до 30.000 €, во зависност од видот на сметката и начинот на депозит. Ова може да се постигне со обезбедување дополнителни детали, документи или последователни депозити.

Дополнување со готовина

Првото нешто што треба да направите е да пронајдете продавач на Neosurf во вашата област. Ваучерите на Neosurf се достапни на погодни локации како што се бензински пумпи, продавници, супермаркети, интернет кафулиња и други објекти со знак Payzone.

На нивната веб-локација има и Продавница Локатор што може да се користи за да се најдат претпријатија во вашата област кои продаваат ваучери на Neosurf. Изберете ги точните детали за да добиете резултати за легитимните продажни места за ваучер на Neosurf.

Како да направите депозит со Neosurf
Повлекување со Neosurf

Повлекување со Neosurf

Најголемиот недостаток што ги спречува повеќето обложувалници да го изберат Neosurf е тоа што има недостаток на методи за повлекување, како што е случај со повеќето припејд начини за плаќање.

Повеќето обложувачи претпочитаат нивните добивки да се повлечат користејќи го истиот метод на кој што ги депонирале заради безбедност, сигурност и едноставност. Сепак, оние кои ќе изберат да користат Neosurf треба да најдат поинаков начин за уплата на нивните средства од обложувалниците на Neosurf.

Најдобрата опција во моментов за повлекување со Neosurf се е-паричниците, како Neteller или Skrill.

Една друга опција е да ги повлечете вашите средства преку вашата банкарска сметка, но тоа има свои недостатоци.

За повлекување на банкарска сметка се применува провизија од 1,5%. Исто така, има скоро една недела време на обработка, што звучи лошо со оглед на тоа што депозитите може да се направат веднаш. Друг недостаток на повлекувањата на банкарски сметки за некои е тоа што со овој метод, историите на обложување повеќе нема да бидат приватни.

Обложувачите исто така можат да уплаќаат преку нивната Neocash Mastercard, која е физичката пластична картичка на Neosurf, со надомест од 2% по повлекување.

Можете исто така да ги повлечете вашите добивки на сметка на myNeosurf. За да го направите ова, едноставно изберете ја опцијата за повлекување myNeosurf, внесете ги деталите за вашата сметка на Neosurf и изберете ја саканата големина на трансакцијата.

Можеби ќе биде потребно извесно време за да се протуркаат повлекувањата бидејќи повеќето услуги ќе вршат проверки на легитимноста за да се осигури безбедноста на фондот, што обично трае не повеќе од 24 часа. Откако ќе се завршат овие проверки, средствата ќе слетаат на сметката на Neosurf речиси веднаш.

Повлекување со Neosurf
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)