Најдобри 10 Payz букмејкери за 2024

Payz е еден од најзгодните е-паричници за правење трансакции на онлајн обложувалници. Основана во 2000 година, прифаќа над 45 валути од целиот свет. Payz е во сопственост и управуван од PSI-Pay, компанија со ограничена одговорност регистрирана и лиценцирана од Управата за финансиско однесување на ОК за да нуди услуги за плаќање преку Интернет.

Онлајн обложувачите можат да изберат еден од трите типа на сметки: ecoCard, ecoAccount и ecoVirtualcard. EcoCard е припејд дебитна сметка, како MasterCard, која ги олеснува инстантните онлајн плаќања. EcoAccount е приватна онлајн сметка која коцкарите можат да ја надополнат во секое време или да испратат пари на секого. И на крај, ecoVirtualcard е еднократна онлајн платежна картичка. Таа станува неважечка штом трансакцијата е завршена.

Најдобри 10 Payz букмејкери за 2024
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Како да направите депозит со Payz

Како да направите депозит со Payz

Payz им овозможува на корисниците да се поврзат со нивната банкарска сметка и да префрлаат средства. Отворањето сметка на Payz е брзо и бесплатно. Клиентите треба да ги пополнат нивните лични податоци како телефонски број, адреса и земја на живеење. До новиот корисник се испраќа врска за активирање, по што сопственикот може да ја користи сметката. Постојат различни начини да се вчита Payz со пари: локален банкарски трансфер, меѓународно банкарство, припејд картичка, кредитна и дебитна картичка.

Правењето директен депозит со Payz на платформа за обложување е бесплатно и речиси веднаш. Обложувачите со реални пари кои сакаат да го зголемат својот фонд, избираат Payz на страната на благајната и ја внесуваат сумата за депонирање.

Името на оваа страница се разликува од еден до друг давател на обложување. Потоа ни се појавува страницата Payz каде што играчот се најавува со корисничко име и лозинка. За трансакцијата може да се користат трите услуги, ecoAccount, ecoCard и ecoVirtualCard. Вообичаено, Payz не наплаќа такса за нив видови на депозити.

Како да направите депозит со Payz
Дневен лимит за депозит за Payz

Дневен лимит за депозит за Payz

Ограничувањата зависат од нивото на сметката на корисникот на Payz и условите на обложувалницата. Сметката на Payz е достапна во ВИП, платина, златно, сребрено и класично ниво.

Регистрирањето за овие нивоа е бесплатно, но услугите достапни на секое ниво ќе се разликуваат. Колку е повисок статусот, толку е поголем лимитот за депозит и обратно. Ограничувањата на сметките се дизајнирани да ги заштитат средствата што се чуваат во сметката на Payz.

При надополнување на обложувалница, максималната граница на сите нивоа е 250 евра по трансакција. Дневните ограничувања се движат од 1500 евра до 11.000 евра за највисоките нивоа на сметката Payz (Gold, Platinum и VIP).

Може ли да депонирам со мобилен телефон?

Payz нуди безбедна и безбедна мобилна апликација што може да се преземе од App Store и Google Play. Корисниците можат да пристапат до нивните сметки од уредите со iOS и Android.

Дневен лимит за депозит за Payz
Како да направите повлекување со Payz

Како да направите повлекување со Payz

Сè додека платформата за коцкање поддржува Payz, повлекувањата се можни со сметките на ecoAccount и ecoCard. Вклучените чекори се како што следува:

  • Играчот се движи до страната на благајната
  • Тие избираат Payz од листата на опции за плаќање
  • Тие ја внесуваат сумата за повлекување од сметката за обложување
  • Тие ги пополнуваат бараните информации за страницата да го одобри повлекувањето

По барањето за повлекување, трансакцијата веднаш се прикажува на сметката за обложување, а парите стигнуваат до играчот за два или три работни дена.

Давателите на обложување тешко наплатуваат надомест за повлекување на Payz. Но, во зависност од нивото на сметката, Payz може да наплати нешто мало.

Дневен лимит за повлекување во Payz

Секој давател на обложување поставува ограничување за повлекување, па затоа е добро да ги проверите условите и условите пред да извршите уплата. Лимитот за повлекување поврзан со ecoCard се заснова на статусот или нивото на сметката.

Максималниот износ што може да го задржи сметката на Payz на нивоа на сребро и злато е 15.000 евра и 100.000 евра, соодветно. Корисникот може да ја вчита својата сметка во една трансакција со €10 - €200 на класично ниво.

Сметките со сребрен статус можат да добијат нешто помеѓу 10 и 1.000 евра со едно движење. Златна сметка може да земе од 10 до 1.500 евра во една трансакција.

Може ли да се повлечам на мобилен?

Повлекувањето преку мобилната апликација ePayz е јасен процес. Играчот се најавува на својата сметка на паметен телефон со Android или iOS и ги следи горенаведените чекори.

Како да направите повлекување со Payz
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)