Најдобри 10 Revolut букмејкери за 2024

Revolut е британска финансиска компанија која нуди различни банкарски услуги. Компанијата е основана во 2015 година и имаше седиште во Лондон. Во моментов, компанијата е рангирана како највредна британска финансиска технолошка компанија, вредна над 33 милијарди евра.

Опсегот на финансиски услуги на Revolut вклучува дебитни картички, тргување со акции, размена на валути, плаќања од peer-to-peer и размена на криптовалути. Обложувачите можат да повлекуваат и од банкомати користејќи ја апликацијата Revolut. Суштинска работа што треба да се забележи е дека повеќето услуги на Revolut привлекуваат надомест. Надоместоците обично се зголемуваат за време на викендите и до 2% за да помогнат во амортизирање на компанијата од флуктуации на девизните курсеви.

Најдобри 10 Revolut букмејкери за 2024
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Како да направите депозит со Revolut

Како да направите депозит со Revolut

Revolut направи многу за да се осигура дека корисниците можат лесно и удобно да депонираат пари на нивните сметки за онлајн обложување без да ја загрозат безбедноста на кој било начин. Процесот на депозит може малку да се разликува во различни онлајн казина, но основниот принцип останува ист.

Пред да се вклучат во процесот на депонирање, корисниците мора да се осигураат дека имаат регистрирано сметки на Revolut. Играчите со сметки на Revolut можат брзо и лесно да креираат нови сметки за обложување. Сите регистрирани сметки на Revolut, исто така, мора да се активираат пред да можат да се користат.

Извршување депозити

По поставувањето на сметката на Revolut, играчите треба да се логираат на нивните онлајн сметки за спортско обложување и да се движат на страницата до опциите за плаќање. Нешто што треба да се забележи е дека онлајн обложувањето мора да го има Revolut меѓу своите листа на опции за депозит. Играчите со активирани сметки на Revolut треба тогаш кликнете на опцијата Revolut, и тие ќе бидат пренасочени на друга веб-страница за да се заврши плаќањето. Потоа треба да ги пополнат деталите за картичката како што се бројот на картичката и CVV. Тие исто така треба да го внесат износот што треба да се депонира.

Откако ќе потврди дека сите детали се точни, обложувачот може да ја одобри трансакцијата. Revolut обично ги обработува депозитите во реално време. Тоа значи дека обложувачите можат да почнат да ставаат облози со вистински пари речиси веднаш по завршувањето на трансакцијата со депозит. Корисниците можат да го проверат состојбата на нивната сметка на Revolut или онлајн спортско обложување за да потврдат дали трансакцијата била успешна.

Како да направите депозит со Revolut
Депонирање преку мобилен телефон

Депонирање преку мобилен телефон

Можно е и депонирање пари со помош на паметен телефон. Тоа е особено лесно за онлајн обложување со мобилни апликации. Процесот на депонирање е обично релативно ист, иако има некои пожелни аспекти на практичност.

Депонирање преку мобилен телефон
Како да направите повлекување со Revolut

Како да направите повлекување со Revolut

Процесот на повлекување е исто така лесен како оној на правење депозити. Играчите треба да се погрижат онлајн спортското обложување да дозволи повлекување на Revolut. Тоа е затоа што некои обложувалници го нудат само како уплата на депозит. Следниот чекор е да се најавите на онлајн спортското обложување и да потврдите дека сметката има доволно средства за повлекување.

Едноставно кликнување на опцијата за повлекување на Revolut ги носи играчите на друга страница каде што ќе биде побарано да ги пополнат деталите за повлекување. Тоа ги вклучува деталите за картичката на кои ќе се испраќаат средствата и износот за повлекување.

За разлика од депозитите, повлекувањето на Revolut обично трае малку подолго. Во повеќе онлајн спортско обложување, потребни се до три работни дена пред играчите да можат да пристапат до повлечените средства. Времето може да биде многу пократко за ВИП членовите на онлајн обложувалниците кои нудат ВИП членства. Можно е и повлекување преку мобилни уреди, обично користејќи ја истата процедура како компјутер.

Лимити за депозит и повлекување

Лимитите за депозит и повлекување зависат од банката на која е поврзана сметката на Revolut. Границите обично се засноваат на ден, а не по трансакција. Сајтовите за онлајн обложување може да имаат и различни ограничувања во однос на износите на трансакциите до кои обложувачите треба да се придржуваат.

Најнискиот износ на трансакција за која било трансакција е 10 долари. Чејс банка нуди највисок лимит за повлекување, од 3.000 долари дневно. Играчите треба да ги поминат условите и условите што ги користат за точни информации во врска со нивните лимити за депозит и повлекување.

Како да направите повлекување со Revolut
Безбедност и безбедност во Revolut

Безбедност и безбедност во Revolut

Revolut е популарна опција за плаќање бидејќи нуди врвна безбедност и сигурност за сите трансакции. Безбедноста е речиси исто толку добра како и директното работење со банка. Revolut ги користи најновите и најтешките безбедносни протоколи кои гарантираат дека ниеден неовластен корисник не може да пресретне какви било трансакции направени преку опцијата за плаќање.

Неколку функции за автентикација додаваат безбедносни слоеви на сите достапни безбедносни карактеристики. На пример, корисниците мора да внесат код испратен до нивните мобилни уреди како СМС за да ја завршат секоја трансакција со депозит.

Заштита од измама

Revolut направи многу за да ги заштити корисниците од измамници. Сепак, сите напори сè уште се кратки бидејќи сè уште има неколку шанси да бидете измамени додека ја користите оваа опција за плаќање. Имено, повеќето случаи на измама може да се обвинат поради недостаток на знаење на корисниците или опуштеност во однос на преземањето мерки на претпазливост или превентивни мерки.

Безбедносни карактеристики на кои треба да внимавате

За да се спречат какви било безбедносни проблеми, корисниците прво треба да се погрижат да ги направат сите трансакции користејќи сигурна и безбедна интернет врска. Избегнувањето на јавен Wi-Fi е добро место за почеток. Играчите исто така не треба да ги споделуваат акредитациите на нивната сметка со никого. Друга работа на која треба да внимавате е измамата на онлајн спортско обложување. Во основа, должното внимание може да им помогне на обложувачите да ги откријат измамите за коцкање и да ги избегнат.

Безбедност и безбедност во Revolut
Опции за поддршка на клиентите на Revolut

Опции за поддршка на клиентите на Revolut

Revolut нуди одлична услуга за клиентите. Претставниците на клиентите се доста професионални и пријателски расположени. Сепак, колку брзо обложувачите добиваат одговори зависи од каналот што се користи за пристап до услугата за клиенти. На пример, корисникот кој упатува телефонски повик до службата за корисници има поголема веројатност да добие помош побрзо од оние кои објавуваат за своите проблеми на социјалните мрежи.

Постојат неколку начини преку кои обложувачите можат да пристапат до услугите на клиентите, од кои неколку се нагласени подолу.

Телефон

Најлесниот и најбрзиот начин да дојдете до услугата за корисници е преку телефонски повик. Бројот обично се ажурира на официјалната веб-страница во случај да се промени. Сепак, постојат шанси да останете во мирување доста долго, особено кога некое прашање влијае на многу обложувачи.

Социјални медиуми

Обложувачите исто така можат да ги објавуваат своите прашања на социјалните мрежи. Моќта на мултимедијата обично резултира со релативно брзи активности преземени за да се решат проблемите.

Форуми во живо

Форумите во живо се одлична алтернатива за обложувачите на кои не им пречи да добијат помош од вработените во службата за корисници на Revolut. Тие можат да добијат помош од обложувачници кои претходно имале слични проблеми.

Опции за поддршка на клиентите на Revolut
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)