Најдобри провајдери на софтвер за спортско обложување 2024

Ерата на интернет драстично го трансформираше светот на спортското обложување и зголемената дигитализација ги избриша главните тешкотии со кои се соочуваа сопствениците на бизниси за да основаат обложувалница. Денес, обложувалниците не мора да поседуваат физичка продавница или да го прикажуваат својот производ на билборд за да го промовираат. Бидејќи е прилично лесно да се постави спортска книшка, се појавува нова страница за обложување на неделна основа.

Прашањето е како точно тие лансираат веб-локација за обложување толку лесно и дали можете да ги изберете овие неодамнешни брендови пред добро етаблираните наслови.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Препорачани софтвери за обложување

Причината зошто е толку едноставно да се постави страница за обложување е тоа што казината користат софтвер од трета страна за обезбедување на основите на спортската книшка. Казино-страниците се домаќини на игри обезбедени од софтверски компании наместо да водат свои игри.

Прочитајте за да дознаете за важноста на софтверот за обложување, што е тој, како функционира и различните видови софтвер за обложување од кои можете да изберете.

Непобитен факт е дека висококвалитетната софтверска платформа огромно влијае на корисничкото искуство, особено кога станува збор за онлајн обложувалници. Иако обично онлајн казина добиваат широки пофалби, врвните провајдери на софтвер за обложување тивко работат за да обезбедат ексклузивно искуство со игри за играчите.

SBTech

Откако беа основани во 2007 година, SBTech неизмерно напредуваше и се прошири на пазарот на платформа за спортски книги.

Давателот е познат по својот широк опсег на пазари и доаѓа со креативни функции, како што се обложување со пулс, делумно готовина, уредници на облози, градители на облози и многу повеќе. Ако одлучите да ги пробате игрите произведени од SBTech, дефинитивно треба да ја посетите 10bet.

Камби

Овој провајдер на софтвер произведува платформа за спортска книшка со бела ознака која им овозможува на онлајн казината да го ребрендираат софтверот како сопствен. Ќе забележите слични интерфејси на Kambi кога ќе ги посетите следните онлајн казина: Unibet, 888Sport и LeoVegas.

OpenBet

Интерфејсот за обложување за некои од најпознатите онлајн спортски книги во светот е обезбеден од Openbet. Еден од нив е Вилијам Хил. Се смета за лидер во индустријата во софтверот за обложување, нивниот Informix Dynamic Server овозможува милиони облози да се ставаат во исто време преку различни обложувалници.

BetConstruct

BetConstruct е добро воспоставен, врвен провајдер на платформи за онлајн обложување. Овој провајдер, кој најдолго соработува со ерменскиот бренд Vbet, се гордее со нивниот дизајн.

Ако ја посетите Vbet, ќе ја дознаете неодамнешната платформа и карактеристики на BetConstruct и веднаш ќе сфатите дека таа е различна и различна од многу други онлајн спортски книги.

Еволуција

Овој провајдер се концентрира конкретно на стриминг во живо казино игри како и производство на приспособени игри искуства за нивните клиенти. Компанијата обезбедува платформа за казино во живо за онлајн казино оператори. Evolution буквално ја револуционизираше индустријата на казино во живо со создавање квалитетни игри на маса со дилер во живо од нејзиното основање во 2006 година.

Што е софтвер за обложување?

Обезбедувачите на софтвер за Sportsbook го обезбедуваат корисничкиот интерфејс што го гледате, шансите, карактеристиките и начините на плаќање што се користат на страницата за онлајн обложување. Врз основа на степенот на софтверот има контрола врз страницата за обложување, тие можат да управуваат со поддршката за клиентите, понудите, а обично ја поседуваат и лиценцата за коцкање овластена од Комисијата за коцкање.

Обложувалницата обично добива право да додава свои логоа, дизајни, бои и други карактеристики. Иако обично онлајн казината добиваат поголем публицитет, давателите на софтвер со висок квалитет се неопходни за играчите да имаат беспрекорно искуство со коцкање.

Зошто софтверите за спортско обложување се толку популарни?

Една од најзабележливите причини зошто софтверот за спортско обложување е толку популарен е тоа што тие обезбедуваат подобрена леснотија на користење и за аматерски и за професионални играчи. Ангажираните и приспособени кориснички интерфејси кои го подобруваат целокупното корисничко искуство денес се неопходност за најдобрите сајтови за спортско обложување.

Обложувалниците кои имаат корист од првокласниот софтвер се способни да понудат повеќе типови на обложување (парлеи, парична линија, ширење, над/под, глава до глава и во игра).

Овие обложувачки страници имаат и голем број на сопствени вградени функции кои им помагаат да ги автоматизираат процесите на обложување. Освен тоа, софтверот за онлајн обложување им обезбедува на овие сајтови популарни начини на плаќање како Нетлер и Скрил.

Како работи софтверот за спортско обложување

Софтверот за спортско обложување обезбедува обложувалници со кориснички интерфејс, софистицирани функции, шанси и платежен систем погоден за веб-локацијата. Обложувалниците само ги собираат сите овие на свој посебен начин и им ги презентираат на играчите.

Логиката зад провајдерите на софтвер е слична на системот за франшиза кој постои многу години во различни форми, како кафулиња, ресторани за брза храна или продавачи на облека. Ако поставите нова спортска книшка од нула, тоа може да биде многу скап бизнис бидејќи бара веб-програмери и дизајнери, трговци со шанси, добавувачи на игри, администратори, процесори за плаќање и различни лиценци.

Затоа, можеби е мудро да имате корист од добро воспоставен софтвер кој ќе ви помогне да го започнете вашиот бизнис побрзо и поевтино отколку на кој било друг начин.

На овој начин дури и сопствениците на мали бизниси можат да основаат свои сајтови за спортско обложување, а пазарот на онлајн обложување продолжува да биде конкурентен. Ова ги спречува долго воспоставените брендови да го затворат пазарот. Едноставно е да се постави веб-локација со користење на провајдер од трета страна, но точно кои се уникатните карактеристики на софтверските компании?

5 карактеристики што мора да ги имате за софтверот за спортско обложување

Како што можеби веќе знаете до сега, постои жестока конкуренција во индустријата за спортско обложување и вашиот софтвер за спортско обложување мора да има одредени карактеристики за да опстане на пазарот. Затоа, изборот на вистинскиот провајдер на софтвер за спортско обложување претставува суштински дел од поставувањето на единствена и препознатлива локација за обложување.

Подолу, ги наведовме 5-те задолжителни функции за софтверот за спортско обложување, проверете пред да изберете провајдер на софтвер за вашата страница.

  1. Повеќе облози: Софтвер кој им овозможува на играчите да ставаат повеќе облози е задолжителна карактеристика за секоја локација за спортско обложување. Ова им помага на играчите да откријат различни пазари и да избираат од различни облози и шанси.
  2. Широк спектар на спортски настани: Друга важна карактеристика е тоа што вашиот софтвер за спортско обложување мора да биде скалабилен за да може да биде домаќин на кој било број спортови според специфични барања. Ова им дава шанса на играчите да испробаат различни спортови и да одлучат што сакаат.
  3. Обложување на мало: Некои играчи сакаат да најдат опција за обложување онлајн преку веб-локација за обложување на мало, бидејќи можат да најдат широк спектар на настани, а понекогаш и подобри шанси отколку што би можеле да најдат во обложувалница.
  4. Бонуси: Ова може да биде една од главните придобивки од онлајн обложувањето. На играчите често им се нудат различни бонуси како бесплатни облози, бонуси за депозит и ВИП програми кои ги поттикнуваат да се вратат.
  5. Справување со ризици: Управувањето со ризик е столбот на секој бизнис со спортско обложување. Со цел да ја одбраните вашата компанија од измама, грешки или преголема распределба на профитот на обложувачите, мора да го вклучите ова во вашата листа за проверка пред да одлучите за провајдер на софтвер за спортско обложување.

Како сајтовите за обложување даваат шанси

Кога станува збор за спортско обложување, постојат две цели кои во суштина служат шансите. Пред сè, сајтовите за спортско обложување имаат корист од коефициентите за да пресметаат колку треба да платат за победничките облози. Важно е играчите да изберат а сајт за спортско обложување кој нуди високи коефициенти бидејќи тоа им помага да имаат поголеми шанси да добијат повеќе пари отколку што уделуваат.

Второ, шансите исто така укажуваат на можноста да се случи некој специфичен исход. Обложувалниците ќе понудат ниски коефициенти доколку можноста за исход е висока. Сметаме дека ова е фер систем бидејќи секој би очекувал да биде платен помалку кога се обложува на исход што е веројатен отколку кога се обложува на исход што е неверојатен.

Можеби е малку предизвик да се прочитаат коефициентите за спортско обложување бидејќи постојат три различни формати на коефициенти на располагање. Ова го вклучува следново:

  • Мојлајн/Американски коефициенти
  • Децимални коефициенти
  • Дробни коефициенти

Дефинитивно ќе го видите секој од овие распореди во одреден момент. Затоа, вреди да се научи како да се чита секој од нив.

Мојлајн/американски коефициенти: Овој формат е најпопуларен во Соединетите Држави. Коефициентите може да се претстават или како позитивен или негативен број. Позитивната бројка покажува колку би се исплатил победничкиот облог од 100 долари, додека негативниот број покажува колку играчот би требало да обложи за да му плати 100 долари.

Децимални коефициенти: Овој формат ќе го сретнете најмногу во Европа, Канада и Австралија. Во овој формат, бројот ја изразува вкупната исплата за секој облог од $1, вклучувајќи ги и парите што сте ги вложиле. На пример, точниот облог на 1,5 би платил вкупно 1,50 УСД за секој ризикуван 1 долар.

Дробни коефициенти: Овој формат најчесто се користи во Обединетото Кралство. Како што навестува името, шансите се претставени како дропки. 4/5 што се чита како „четири до пет“ е фракционо непар.

Долниот број, или оној десно, го означува износот на облогот, додека горниот број, или оној лево, ја покажува вашата добивка. Во овој пример, 5 е она што го обложувате додека 4 е износот што ќе го добиете. Значи, ако се обложите 5 долари со коефициент 4/5, ќе освоите 4 долари.

Различните видови софтвер за обложување

Постојат три различни типови на софтвер за спортско обложување достапни на интернет. Тие вклучуваат обложување со вредност, арбитражно обложување и усогласено обложување. Секој од овие софтвери работи благо различно, но крајната цел да се направи обложувалното искуство помазно останува иста.

Обложување со вредност: Што е софтвер за обложување со вредност?

За да објасниме што е софтвер за обложување со вредност, прво треба да дефинираме што е вреден облог. Вредниот облог во основа е онаму каде што можноста за одреден исход е поголема од она што го нуди букмејкерот. Софтверот за обложување со вредност е дизајниран да наоѓа шанси кои ви даваат предност во однос на одредена спортска книшка.

Едноставно кажано, софтверот за обложување вредност користи податоци за размена на обложување за да открие кога има дефект во коефициентот на обложувалницата. Невозможно е за обложувачите да споредат неодреден број облози за да го бараат влогот со вредност. Затоа, ќе заштедите многу време и напор со користење на софтвер за обложување со вредност.

Арбитражно обложување: Што е софтвер за арбитражно обложување?

Арбитражно обложување, исто така наречени сигурни облози или чудо-облози, е метод каде што ставате облози преку различни обложувалници за да ги опфатите сите резултати од спортски настан за да обезбедите профит. Сепак, има илјадници спортски настани што се случуваат секој ден и шансите постојано се менуваат.

Затоа, барањето арб без помош на арбитражен софтвер за обложување е исто како да барате игла во стог сено. Софтверот за арбитражни обложувања е создаден за да ви помогне автоматски да ги наоѓате arbs и да го направите арбитражното обложување попрактично.

Соодветно обложување: Што е софтвер за совпаѓано обложување?

Соодветно обложување е добро позната техника за конвертирање на бесплатните обложувања обезбедени од онлајн спортските книги во вистинска готовина. Ако сакате да започнете со усогласено обложување, треба да ги следите коефициентите што ги нудат неколку обложувалници пред да ставите облог.

Ова е многу одземаат многу време и исцрпувачки процес да се направи рачно. Соодветен софтвер за обложување може да ви помогне да најдете резултати без човечки грешки за кратко време.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)