NBA

October 31, 2023

SKIMS: Официјален партнер за долна облека на NBA, WNBA и USA Basketball

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Брендот SKIMS на Ким Кардашијан влезе во повеќегодишно партнерство со NBA, WNBA и USA Basketball, со што SKIMS стана официјален партнер за долна облека на овие организации. Договорот вклучува зголемена медиумска изложеност на платформите на лигата и виртуелни реклами на суд за време на националните преноси.

SKIMS: Официјален партнер за долна облека на NBA, WNBA и USA Basketball

SKIMS Mens колекција и соработка

SKIMS, неодамна проценет на 4 милијарди долари, ги прошири своите понуди за да вклучи колекција за мажи. Колекцијата беше лансирана со учество на НБА Ол-старот Шаи Гилгеус-Александер. Како дел од партнерството, SKIMS и НБА планираат да соработуваат на настани со потпис, како што се НБА Ол-стар викендот и инаугуративниот турнир во сезоната во декември.

Раст и финансирање на SKIMS

Од своето лансирање во 2019 година, SKIMS прерасна од понуда на облека до проширување во салонки, вклучувајќи пижами и спортски панталони. Во јули, SKIMS го затвори кругот за финансирање од 270 милиони долари, предводен од Велингтон Менаџмент.

Како заклучок, партнерството помеѓу SKIMS и NBA, WNBA и USA Basketball ја зацврстува позицијата на SKIMS како водечки бренд за долна облека. Со зголемена медиумска изложеност и соработка на клучни настани, SKIMS е подготвен дополнително да го прошири својот дофат и влијание во индустријата.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести