Обложување на PGA Tour онлајн

ПГА турнејата опфаќа огромно мнозинство на настани за голф од висок профил во САД. Повеќето игри се дел од водечките годишни серии. Настаните надвор од снимањето вклучуваат шампиони на турнеја PGA (кој се фокусира на голфери на возраст над 50 години) и турнеја за професионалци кои не се квалификуваат наречена Korn Ferry. PGA Tour не е само името на серијата игри. Тоа е исто така непрофитна организација која ги одржува настаните.

Ако има професионален натпревар помеѓу два или повеќе машки шампиони, тогаш тоа обично паѓа под чадорот на PGA. Повеќето од нив се случуваат во Соединетите Американски Држави. Сепак, игри се играа и во ОК, Канада, Мексико, Јужна Кореја и Јапонија.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Сè што треба да знаете за PGA Golf Tour

Сè што треба да знаете за PGA Golf Tour

Во модерните сезони, наградните фондови се зголемија до 427 милиони долари. Ова е распространето меѓу различни серии. Шест од нив даваат 20 милиони долари на најдобриот играч. Голферот кој ќе успее да се искачи на врвот на ВТА-листата на Шампионатот за играчи може да освои 25 милиони долари.

Поради овие високи влогови, игрите ги привлекуваат најдобрите голф спортисти. Ова доведе до тоа PGA Tour да стане главен настан за овој спорт. Онлајн веб-страници за спортски книги обично ќе наведе низа пазари за него.

Сè што треба да знаете за PGA Golf Tour
Сè што треба да знаете за обложување голф

Сè што треба да знаете за обложување голф

Иако онлајн обложување е силно поврзан со голфот, овој спорт постоел долго пред создавањето на обложувалниците. Тоа е вековна игра со клубови и топки во која играчот мора да користи бројни типови клубови. Главната цел е да се движите со топката низ низа курсеви, од кои секоја завршува со дупка. Победниците на првенствата во голф треба да го направат тоа додека прават што е можно помалку удари со клубови.

Од витално значење е онлајн коцкарите да се запознаат со разликите на сите турнири од висок профил. Додека основите на скелетот ќе останат исти, ќе има суптилни нијанси во системите за бодови, дисквалификации и природата на курсевите. Онлајн обложувалниците честопати ги фаворизираат одредени играчи поради нивното владеење во карактеристични голф лиги.

Курсевите што се користат на турнирите имаат тенденција да содржат 9 или 18 посебни дупки. Тие ќе имаат терени и гранични ознаки. Онлајн коцкарите треба да забележат дека тежината на курсот може да се процени според нивото на тревата.

Порамните курсеви ќе бидат најпосакувани од страна на вешти ставачи. Онлајн спортска книшка може да користи и видливост за да одреди колку е тежок/лесен курсот. Може да биде под влијание на временските услови како магла, дожд или дури и снег.

Сè што треба да знаете за обложување голф
Зошто е популарна турнеја за голф PGA за обложување?

Зошто е популарна турнеја за голф PGA за обложување?

Голф датира од Шкотска од 15 век. Низ вековите, овој спорт растеше во популарност. Следствено, ваквите типови на турнири се привлечни за љубителите на спортското обложување. Има интензивно лојални следбеници од луѓе ширум светот. Иако PGA е фокусиран на американскиот голф, поголемите турнири успеваат да добијат меѓународна гледаност.

Спортските телевизиски канали ги пренесуваа натпреварите во живо. Ова му овозможува на коцкарот да го анализира и ажурира својот облог во реално време.

ПГА турнејата доби значење надвор од нишаните спортски кругови. Ова е благодарение на учеството на големи имиња како Тајгер Вудс. Професионалните голфери честопати достигнуваат ниво на ѕвезда што ги прави помалку спортска личност, а повеќе славна личност.

Како резултат на тоа, настанот ќе стане попопуларен кај мејнстрим публиката. Всушност, за некои луѓе, PGA е единствениот спортски настан што го гледаат годишно.

Во зависност од типот на облогот, шансите за обложување на PGA игра може да бидат прилично пристојни. Шансите за победа, исто така, може да се зголемат колку повеќе игри гледачот. Затоа оваа форма на коцкање ги наградува оние кои уживаат редовно да гледаат голф.

Зошто е популарна турнеја за голф PGA за обложување?
Како да се обложите на турнејата за голф PGA

Како да се обложите на турнејата за голф PGA

Ако обложувачот се надева на голема исплата, тогаш тие обично ќе го засноваат својот облог околу предвидување на победникот на турнирот. Ова може да се утврди со анализа на перформансите на играчот на голф додека е на различни терени и за време на различни временски услови.

PGA е голем настан во заедницата за голф. Затоа, страниците на обложувалниците ќе им овозможат на коцкарите да се обложуваат на многу различни начини.

Вообичаено е луѓето да прават предвидувања за време на натпреварите помеѓу играчите и играчите. Главното прашање е дека тие најверојатно ќе треба да ризикуваат поголема сума за шанса за мала исплата. PGA се состои од неколку круга. Можно е да се заснова облогот околу тоа кој ќе биде лидер во одредена рунда. Ова бара добро познавање на голферите кои учествуваат.

Исто така, можно е да се избере националноста на шампионот на PGA. Тоа е нишан тип на облог, но многу компании за спортска книга го нудат. Понекогаш коцкарите претпочитаат да направат облог што содржи бројни различни исходи. Ако сите се остварат, ќе добијат исплата. Бидејќи ова е еден од поспецифичните типови на обложување, има поголем ризик. Од друга страна, исто така, може да им даде на победниците подобри исплати.

Како да се обложите на турнејата за голф PGA
Најдобрите места за обложување PGA голф турнеја во 2024

Најдобрите места за обложување PGA голф турнеја во 2024

Коцкарите се расипани за избор кога станува збор за бројот на обложувалници кои се грижат за овој турнир. Ако обложувачите бараат пристојни бонуси на натпреварите за голф, тие би можеле да се одлучат за 888 Casino. Се одликува бонуси без депозит, дневни џекпот и режим за преземање.

BetVictor е уште еден популарен избор. Тој нуди широк спектар на необични типови како што се американски, европски, британски, кинески и индонезиски стилови. Оваа разноврсност е поврзана со големи исплати за облози со високи шанси. Нивниот сајт е исто така почитуван поради неговиот кориснички интерфејс.

Unibet некогаш се фокусираше на коцкари со седиште во Европа. Сепак, тој неодамна се прошири со цел да ги задоволи американските љубители на голфот. Работи во државите Индијана, Вирџинија, Њу Џерси и Пенсилванија. Во годините што доаѓаат, се чини веројатно дека уште повеќе области на Соединетите Држави ќе можат да пристапат на оваа страница.

Ако луѓето сакаат да се коцкаат на PGA турнејата преку понова обложувачница, тогаш 22Bet е идеален. Порасна експоненцијално од своето основање во 2018 година. Нивните пазари имаат тенденција да содржат повеќе опции фокусирани на голф откако ќе започне овој турнир. Тие им овозможуваат на корисниците да се коцкаат преку низа традиционални и современи начини на плаќање.

Најдобрите места за обложување PGA голф турнеја во 2024
Историја на PGA голф турнејата

Историја на PGA голф турнејата

Пред создавањето на PGA, веќе постоеја многу престижни голф турнири. Од 1916 до 1929 година, PGA беше неформална турнеја со распореди од низа различни организации за голф. Тоа се промени кога се појави комисија наречена Биро за турнири на PGA. Неговата цел беше да организира натпревари во текот на целата година.

PGA стана едно од најголемите првенства во голф во 1960-тите. Ова беше благодарение на проширеното телевизиско покривање на турнирот. Сепак, зголемените приходи генерирани предизвикаа триење меѓу голферите и организаторите. Ова доведе до формирање на нов ентитет во 1968 година, кој сега е модерна PGA Tour.

Во овој период беше создадена автономна поделба на играчи. Како резултат на тоа, професионалните голфери сега имаат повеќе збор во одлуките донесени од официјалните лица на PGA. До 1975 година името на организацијата беше официјално признаено како PGA Tour. Во 1978 година на жените им беше дозволено да се натпреваруваат во PGA настани.

Во текот на втората половина на дваесеттиот век, организацијата стана едно од најзначајните имиња во професионалниот голф. За време на неговото воздигнување, спортската заедница за коцкање продолжи да отвора пазари базирани на PGA Tour. Опциите за обложување за турнирот се проширија благодарение на појавата на онлајн обложувалници.

Историја на PGA голф турнејата
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)