10bet

Age Limit
10bet
10bet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

10bet

10bet нашироко се смета за еден од најугледните обложувалници во индустријата. Секој ден, милиони коцкари ја посетуваат веб-страницата за да ги проверат шансите што се сега достапни. 10bet е добро познат по тоа што обезбедува одлични шанси за неколку омилени спортови, широк спектар на спортски настани до обложување, казина и опции за фантазија и услуги за обложување во живо.

Прашањето не е дали 10Bet е доверлива спортска книшка или не; туку, прашањето е квалитетот на неговите услуги. Дали оценката на нивните услуги всушност е до тој стандард? Дали може да се каже дека тие се најреномираната обложувалница во просторот? Дознајте ги одговорите на овие прашања и многу повеќе со читање на нашиот преглед.

Зошто да играте во 10Bet?

Еден од најважните аспекти што треба да се погледне при изборот на спортска книшка е колку страницата е пријателска за корисниците. Одлична веб-страница за онлајн обложување треба да биде интуитивна и лесна за користење за да се забавувате и брзо да се обложувате.

Главната страница видливо го прикажува пристапот до главните делови на страницата, како што се казина, обложување во живо и спорт. Обложувачите може да најдат слот машини и верзии на дилер во живо на игри на маса како рулет и блек џек во менито „Игри“.

Дизајнот и стилот на 10bet се лесни за очи и ефективно го привлекуваат вниманието на најзначајните аспекти на страницата, како што се прикажаните игри. Времето на вчитување на сите уреди е мало поради малкуте визуелни елементи и фокусот на минимализмот.

About

10bet е ан онлајн спортско коцкање Установа која ги опслужува клиентите од 2003 година. Како резултат на ѕвезденото искуство на компанијата и фактот што има повеќе од еден милион регистрирани клиенти, нашироко се смета дека е меѓу најдобрите во бизнисот со игри.

10Bet има соодветна дозвола за водење бизнис во секоја земја во која е активна и тоа го прави легално. На пример, во Обединетото Кралство, Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство одобри 10Bet за работа. Управата за игри на среќа на Малта ја презеде истата акција во таа земја. 

Фирмата доби лиценца да работи како далечинска обложувалница во Ирска. 10Bet е 100% легитимен и тие не прават коски да ги информираат своите клиенти дека се.

Games

Во моментот на пишување, 10bet им овозможува на обложувачите пристап до преку 2.000 пазари за обложување и избор на над 55 спортови. 10bet ги задоволува сите ваши потреби за обложување, без разлика дали сте заинтересирани за фудбал, тенис, кошарка, коњски трки или ниски пазари како снукер, зимски спортови или трки со Greyhound. Има по нешто за секого, а има огромен избор на лиги на располагање на обложувачите.

10bet ви овозможува да го изградите вашиот идеален облог, кој може да се стави на кој било настан по ваш избор. Ако сакате да направите облог на кој сакате да ризикувате, можете да комбинирате повеќе различни комбинации на облози во еден облог. Ова ефикасно покажува дека има бескрајна количина на облози што можете да ги поставите, како и многу различни начини да заработите од вашите облози.

Withdrawals

Повлекувањето на вашите добивки е исто толку едноставно како што би заслужиле од врвен онлајн провајдер. До иницира повлекување, прво мора да се осигурате дека има доволно средства на вашата сметка.

Врз основа на типот на вашата сметка, минималниот износ за повлекување варира помеѓу £ 10 и £ 50. Повлекувањата за прв пат од нови сметки може да бараат повисок праг на заработка. Ова осигурува дека сметката припаѓа на вистинско лице, а не на вештачки бот.

Откако ќе акумулирате доволно средства за повлекување, најверојатно ќе добиете порака дека може да платите. Доколку е поднесено барање за повлекување, персоналот на 10Bet ќе го добие, ќе го потврди и потоа ќе ја кредитира вашата сметка со средствата.

Рутата што ги поврзува вашиот паричник за обложување и вашата банкарска сметка/Е-паричник, итн., може да потрае различно време. Ако изберете опција за банкарски трансфер или картичка, потребно е повеќе време за да се депонираат средствата на вашата сметка. Тие варираат од еден до 3 работни дена. На другите алтернативи им треба помалку време воопшто. Пред да изберете опција за плаќање, би било корисно повторно да го проверите времето за повлекување.

Bonuses

Веројатно можете да погодите дека веб-локација која функционира близу дваесет години, во текот на своето постоење имала различни промоции. Одделот за маркетинг вложува многу напор за да се осигура дека и играчите на казино и спортските обложувалници се задоволни со нивните понуди. 

Секој поттик и промоција има свој уникатен сет на услови и барања. Тие, исто така, имаат неколку промоции за нивните други услуги кои можат да помогнат во зајакнувањето на вашиот субсидирам, па затоа и ние ќе ги разгледаме подолу.

Бонус за добредојде

10Bet нуди a дарежлив бонус за добредојде од типот на усогласен депозит.

Новите обложувачи можат да добијат 50% совпаднат бонус до 50 евра. Ова значи дека обложувачите мора да депонираат најмалку 100 евра за да го добијат максималниот бонус за добредојде.

Запомнете дека обложувачите треба да го внесат бонус кодот PLAY50 и да депонираат минимум 15 евра за да се квалификуваат за оваа сметка.

Ако обложувачите веќе направиле депозит со вистински пари на нивното салдо на 10Bet, тие нема да ги исполнуваат условите за овој бонус. Дополнително, депозитите направени преку некои е-паричници, како што се Euteller, Neteller или Skrill, не се квалификувани за бонусот за добредојде.

Пред обложувачите да можат да го повлечат бонусот (и сите добивки што ги добиваат од него), квалификуваниот депозит и износот на депозит треба да се обложуваат пет пати на:

 • Поединечни спортски облози со коефициент од најмалку 1,80
 • Комбинирани спортски облози со коефициент од најмалку 1,40 по избор

Сите облози мора да се подмират пред бонусот за добредојде (и сите добивки што обложувачите ќе ги добијат од него) ќе се префрлат од нивната сметка за спортски бонус на нивното главно лично салдо.

Друга важна работа што треба да се забележи е дека износот на квалификацискиот облог ќе се смета само за барањата за обложување до вредноста на бонусот за добредојде што го добил обложувачот. 

На пример, ако обложувачите добијат бонус од 50 евра и се обложуваат за 75 евра на еден спортски облог со коефициент од 1,80, само почетните 50 евра од тој облог би се броиле за исполнување на условот за обложување. 

Да претпоставиме дека обложувачот нема да ги исполни условите за обложување во рок од 30 дена од уплатата на квалификацискиот депозит. Во тој случај, бонусот ќе истече заедно со сите средства направени со бонусот на вашата сметка за спортски бонус.

Ака бонус

Обложувачите можат да добијат готовински бонус од 5% до 100% од нивните добивки - до многу дарежливи 5.000 евра - на облози на Акумулатор пред натпреварот од најмалку три селекции. 

Еве преглед на процентот на готовински бонус врз основа на типот на облогот Acca.

 • Тројки: 5%; 
 • 4-кратно: 10%; 
 • 5-кратно: 15%; 
 • 6-кратно и 7-кратно: 20%; 
 • 8-кратно и 9-кратно: 30%; 
 • 10-кратно и 11-кратно: 40%; 
 • 12 пати: 50%; 
 • 13 пати: 60%; 
 • 14 пати: 70%; 
 • 15-кратно и 16-кратно: 100%.

Промоцијата на Acca бонус се однесува само на успешни облози на Acca пред натпреварот од три или повеќе селекции и системски облози со четири или повеќе селекции. Секој настан мора да има шанси од најмалку 1/2 или 1,5.

Овој бонус се однесува на сите спортови, лиги и настани. Сепак, селекциите за коњски трки треба да имаат фиксни коефициенти ден пред трката. 

Откажаните селекции не ги дисквалификуваат обложувачите да добијат паричен бонус. Сепак, процентот на квалификуваниот готовински бонус ќе се подмири врз основа на преостанатите валидни селекции. На пример, да претпоставиме дека еден настан во 8-кратниот избор на Acca е откажан. Во тој случај, облозите ќе се подмират како 7-кратна Acca, што ќе ги квалификува обложувачите само за 20% 7-кратен бонус. 

Клубот Десет

Клубот Десет е 10Bet's ВИП програма. Членството на 10Bet е една од најексклузивните ВИП програми во онлајн спортското обложување. Ограничен е на 1000 обложувачи, кои можат да уживаат во многу ексклузивни и врвни понуди и промоции.

Некои од поволностите во кои можат да уживаат членовите на The Ten Club: 

 • Менаџер за лична сметка
 • Ексклузивен канал за услуги на клиенти на WhatsApp
 • Турнири за зголемени парични награди
 • Поедноставни барања за превртување
 • Бонус награди за лојалност на годишнини, празници и други специјални пресвртници. 
 • Персонализирани зделки
 • Приоритетна помош
 • Побрзо повлекување
 • Ексклузивни понуди за бонус за десет клубови

Account

Пред да пристапите на веб-локацијата 10Bet, потребна е регистрација на обложувачниците. Како да се регистрирате е еден од најчесто бараните теми од потенцијалните клиенти на 10Bet.

Ова е првиот чекор за која било страница што нуди спортско обложување. Процесот е едноставен и се состои од неколку чекори што обложувачите мора да ги завршат.

Мнозинството играчи може да имаат други прашања поврзани со сметката. Тоа е често извор на најмногу грижи меѓу коцкарите. Регистрацијата за сметка и други прашања поврзани со сметката се објаснети во овој дел. Секој од нив е едноставен и ќе ви требаат само неколку минути за да се заврши.

Languages

Пред да се обврзат на едно, обложувачите треба да ги разгледаат добрите и лошите страни на користење на казино што го поддржува вашиот јазик на избор.

Google Translate не е секогаш доверлив, за жал. Можеби нема да можете да ги разберете условите, да ги задоволите барањата за обложување или да контактирате со поддршката за корисници поради недостаток на информации или толкување. Затоа, треба да се коцкате само во онлајн казина кои обезбедуваат игри на познат јазик.

Со оглед на широкото меѓународно присуство на 10Bet, фирмата ја локализираше својата веб-страница на различни јазици. Поради достапноста на веб-локацијата на толку широк спектар на јазици, коцкарите од целиот свет можат да се натпреваруваат на еднакво поле за игра.

Mobile

10bet нуди бесплатна мобилна апликација. Поради неговиот чист и ненатрупан дизајн, користењето на оваа апликација е лесно. Вашиот мобилен телефон сега служи како портал за сите ваши омилени спортски настани и пазари за обложување. Различните делови на страницата се добро означени, а страницата како целина е и пространа и реагира.

 • iOS: Апликацијата 10bet е достапна за уредите со iOS, вклучувајќи ги и iPhone и iPad. Апликацијата 10bet за iOS е направена специјално за уредите на Apple и обезбедува целосен пристап до онлајн спортски книги и казино.
 • Андроид: Андроид верзијата на апликацијата 10bet ја дели истата функционалност како и верзијата за iOS. Апликацијата за Android може да се преземе и на телефоните Blackberry и Windows.
 • Опција за мобилен прелистувач: може да пристапите до 10bet директно од веб-прелистувачот на вашиот мобилен уред, со што се елиминира потребата да инсталирате уште еден софтвер на вашиот гаџет. Може да користите кој било паметен телефон или таблет со интернет конекција за да ја посетите мобилната страница; не е потребен посебен софтвер.

Tips & Tricks

Спортското обложување можеби е забавно само по себе, но со 10Bet добивате многу порационализирано, заштитено и поисплатливо искуство. Играчите може да ги подобрат своите шанси за успешни сесии користејќи ги овие совети и препораки.

Responsible Gaming

Коцкањето се претвора во проблем кога ви е тешко да се откажете. Кога финансиските расходи ги надминуваат расположливите ресурси и кога тоа почнува да го повредува вашето физичко или ментално здравје, академските или професионалните перформанси, финансиската стабилност и/или меѓучовечките врски.

Проблематичните коцкари може да наплаќаат огромни сметки за кредитни картички, да земаат големи заеми и целосно да ги игнорираат своите домашни, работни или училишни обврски. Тие може да одбијат да признаат дека имаат проблем, да инсистираат да ги бркаат своите загуби и да стават сè друго во нивните животи, вклучително и себеси, на второ место по коцкањето.

Играјте одговорно

Признавањето дека имате проблем е првиот и најважен чекор во закрепнувањето од компулсивно коцкање. Да се има волја и храброст да се признае ова, особено ако финансиските ресурси и личните врски се исцрпени, не е мала работа. 

Не се откажувајте од надежта и не се обидувајте сами да се справите со ова. Многу луѓе биле на ваша позиција и претходно и успеале успешно да се откажат од оваа навика и да продолжат со својот живот. И вие исто така.

Дали коцкањето ви помага да го поминете времето кога сте сами или досадно? Или по кавга со вашиот значаен другар или особено напорен ден на работа? Коцкање одговорно значи дека треба да се коцкате само за забава и релаксација, а не како механизам за бегство.

Сепак, вежбањето, дружењето со пријателите кои не се коцкаат, испробувањето нови хоби и усвојувањето методи за релаксација се попаметни и покорисни начини за управување со емоциите и за ублажување на досадата.

Каде да побарате помош

Побарајте помош од најблиските ако се борите надминете ја зависноста од коцкање. Ако сте сами и барате да запознаете некои пријатели, не мора да се потпрете на казина или на интернет за да го направите тоа. Обратете се до колегите, придружете се на спортски настан или клуб за книги, одете на час или дајте го вашето време да им помогнете на другите. Уште подобро е да побарајте стручна помош.

Постојат и други групи за поддршка на располагање. На пример, Анонимни коцкари користи процес од 12 чекори за да им помогне на луѓето да ја надминат зависноста. Важен дел од програмата е да пронајдете „спонзор“ кој е поранешен коцкар кој останал чист од зависноста и може да ви даде совети и поддршка кои многу ќе ви помогнат.

Support

Повремено ќе има проблеми што треба да се решат, иако повеќето играчи на 10bet веројатно нема да имаат потешкотии додека ставаат облози со веб-локацијата. Играчите на кои им треба итен одговор на нивното барање ќе бидат олеснети кога ќе дознаат дека 10bet обезбедува неколку различни опции за клиентите да стапат во контакт со нив, а сите се достапни деноноќно, секој ден од годината.

За време на нашата евалуација на 10bet, заклучивме дека грижата за клиентите што ја нуди 10bet е срдечна, брза и информативна.

Deposits

За правилно оценување на 10bet, моравме да ги погледнеме различните на страницата опции за депозит и повлекување. Само со тоа можеме да утврдиме дали тоа е сигурно место за ставање на нашите пари или не.

Различните методи за депозит што ги нуди 10bet се едноставни, едноставни и лесни. Разновидноста на методите за депонирање е една од нашите омилени карактеристики на 10bet. 

Опцијата за ограничување на времето поминато обложување на спорт ќе стане достапна на страницата за депозит за да се поттикне одговорното коцкање. Оваа функција, позната како „Проверка на реалноста на 10bet“, им дава на обложувачите избор да изберат временска рамка за обложување што може да ја користат за да ја одржат својата самонаметната дисциплина за обложување. Достапни се интервали за обложување од 30, 120 или 720 минути за да одговараат на вашите потреби.

Постојат неколку опции за правење депозити, но депозитите на дебитни картички се најбрзи и најзгодни.

Security

 • 10bet е регулирано од властите за коцкање на различни земји, вклучително и Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство. 10bet поседува валидни лиценци за коцкање во Европската унија, вклучувајќи ги Република Ирска, Шведска и Малта. Затоа, нема да морате да се грижите за тоа што сајбер-криминалците ќе упаднат и ќе ги украдат вашите информации или ќе ја исцрпат вашата банкарска сметка.
 • 10bet нема никакви врски со нелегални активности, не бара конкретно или не искористува подложни корисници и е повеќе од компетентен во обезбедувањето на услугите што ги промовира преку својата веб-страница и мобилната апликација.
 • 10bet ги плаќа сите победнички проценки и ги одржува независни од оперативните трошоци доколку платформата некогаш се затвори, гарантирајќи дека сите коцкари ќе си ги вратат парите.
 • 10bet нуди „10bet Reality Check“ и „Временска рамка за обложување“ за да ги задржи обложувачите приземјени и да им помогне да ја задржат својата дисциплина за обложување. Обложувач може да стави облози за 30, 120 или 720 минути. 
 • Информациите за обложувачниците се шифрирани со користење на 128-битна технологија за безбедни приклучоци (SSL) на оваа платформа за да се спречи неовластен пристап.
 • eCOGRA Labs и организацијата за тестирање на технички системи (TST) ја потврдуваат платформата за да им обезбедат на корисниците пристап до доверлива и искрена средина за обложување и игри.
 • Платформата не може да влијае на шансите на играчот да добие или загуби облог бидејќи резултатите од сите Виртуелни игри се генерирани од Генераторот на случаен број.

FAQ

Играчите во 10bet често ги имаат овие грижи пред, за време и по облогот.

Total score7.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2003
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облозиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Виетнамски донг
Евра
Канадски долари
Малезиски рингити
Шведски круни
ДржавиДржави (10)
Бахреин
Ирска
Катар
Кувајт
Малта
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Оман
Саудиска Арабија
Шведска
ИгриИгри (44)
Методи за повлекувањеМетоди за повлекување (8)
EcoPayz
MasterCard
Neteller
PayPal
Paysafe Card
Skrill
Trustly
Visa
СофтверСофтвер (15)
2 By 2 Gaming
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Big Time Gaming
Fantasma Games
Genesis Gaming
Golden Rock Studios
Leander Games
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Playson
Quickspin
Rabcat
iSoftBet