1xBet - Account

Age Limit
1xBet
1xBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Account

Отворањето и регистрирањето сметка со 1xBet е едноставно. Првото нешто што играчите мора да направат е да пристапат до страницата 1xBet преку прелистувач или мобилна апликација. Оттаму, играчите можат брзо да ја постават и потврдат својата сметка, а потоа да депонираат средства.

Играчите обично ја потврдуваат регистрацијата користејќи телефонски број за безбедносни цели. Исто така, некои играчи можеби ќе треба да потврдат детали како потврда за лична карта или пасош. Точните барања варираат во зависност од земјата на потекло.

Како да отворите/регистрирате сметка на 1xBet

1xBet е отворен и достапен во повеќе земји. Играчите ќе бидат пренасочени на одредени страници на букмејкерите за локално да се регистрираат. Потврдата трае само неколку дена за да се потврди и да се дојде до обложување.

Играчите имаат повеќе опции за да се тркалаат топката при нивната регистрација:

 • Регистрирајте се користејќи ја адресата на е-пошта
 • Регистрирајте се користејќи телефонски број
 • Регистрирајте се користејќи сметка на социјалните медиуми

Следете ги овие упатства за тоа како да започнете со нова сметка на 1xBet:

 1. Изберете го копчето Регистрација.
 2. Изберете, телефон, е-пошта или регистрација на социјалните медиуми.
 3. Потврдете ја националноста користејќи го избраниот метод од #2.
 4. Изберете претпочитана валута за онлајн обложување.
 5. Внесете ги сите промотивни кодови за воведни бонуси/итн.
 6. Конечно, кликнете Регистрирај се за да го завршите процесот.
 7. Поврзете сметки за депонирање и повлекување добивки. Играчите можат да внесуваат повеќе сметки и да се префрлаат помеѓу нив по потреба. 1xBet може да бара потврда на кој било чекор за да го потврди идентитетот на играчот од безбедносни причини.

Потврда на сметката

Потврдувањето на сметките е од витално значење за безбедно искуство со онлајн игри. Играчите мора да ги дадат потребните детали за да го потврдат нивниот идентитет. Ова обезбедува сигурна игра за себе и за сите останати на 1xBet.

За среќа, проверката на сметката трае само неколку дополнителни чекори за време на регистрацијата за да се заврши. За повеќето сметки, проверката трае само 24 часа.

Следете ги овие чекори за да потврдите откако ќе регистрирате сметка на 1xBet:

 • На горниот дел од корисничкиот екран, кликнете на известувањето кое вели „Вашата сметка не е потврдена, кликнете овде за да потврдите“
 • Поднесете лични информации за целите на проверка. Ова може да вклучува лична карта, пасош, возачка дозвола итн.
 • Додајте домашна адреса и детали за банкарска сметка.
 • Кликнете Потврди за да го завршите процесот и да поднесете.
 • Одредени чекори за проверка ќе се разликуваат во зависност од земјата на играчот и поврзаните финансиски сметки. Како и секогаш, играчите треба да ја проверат нивната локална страница 1xBet за повеќе детали.

Како да се најавите

1xBet го рационализираше процесот на регистрирање, потврдување и поставување сметка. Процесот на најавување не е исклучок од лесното користење за играчите.

Пристапот до сметките на играчите е едноставен, благодарение на достапноста на повеќе платформи на 1xBet. За играчи кои се нови на страницата или на онлајн спортско обложување, следете ги овие упатства за да се најавите:

 1. Завршете ја почетната регистрација на сметката и верификацијата ако сè уште не е завршена.
 2. Изберете Најавување на која било платформа што се користи (на пр. веб-прелистувач, мобилен, апликација).
 3. Користете ги ингеренциите на сметката за да го потврдите корисничкото име/е-пошта и лозинката.
 4. Дојдете до спортско обложување, игри на маса и многу повеќе.

Како да отклучите сметка

Искусите заклучена сметка на 1xBet? Сметките може да се заклучат од повеќе причини. Заклучувањето на сметките обезбедува безбедносна мерка за да се обезбеди безбедно, континуирано користење на платформата.

Многу пати, сметките може да бидат заклучени поради обиди за неовластен пристап. Заборавените лозинки исто така може да доведат до заклучување.

За среќа, проверените играчи можат да ги отклучат своите сметки без многу мака. Следете ги овие чекори за да отклучите сметка:

 1. Утврдете дали се прекршени правилата. Не заборавајте да ги прочитате Правилата и условите на 1xBet поврзани со земјата на игра на играчот.
 2. Почекајте најмалку 24 часа. Многу заклучени сметки истекуваат по 1 ден.
 3. Контактирајте со 1xBet Security. Е-пошта security@1xbet-team.com да се распрашува за заклучени сметки и да се обиде да најде решение.

Како да затворите сметка

За играчите кои сакаат да одморат или да престанат да играат, затворањето на сметките е лесно како и отворањето.

Еден начин за деактивирање на сметката е да не ја користите. 1xBet ги затвора сите сметки по 6 месеци неактивност. Сите релевантни кориснички информации ќе бидат избришани.

Во спротивно, играчите можат да ги затворат своите сметки на 1xBet на следниов начин:

 1. Отворете сметка за е-пошта поврзана со сметката на играчот 1xBet.
 2. Составете нова порака до support@1xbet.com.
 3. Искористете ја темата: БАРАЊЕ ДА ЈА БРИШИ МОЈАТА СМЕТКА.
 4. Напишете ја е-поштата со барање за трајно бришење на сите информации за сметката.
 5. Сметката треба да се избрише во рок од неколку дена со потврда од 1xBet.

Играчите исто така може да се одлучат да бараат затворање на сметката преку функцијата Разговор во живо на 1xBet. Едноставно поврзете се на разговор во живо и побарајте бришење на сметката од претставникот на 1xBet. Тие ќе работат за да им помогнат на играчите да го завршат тоа барање.

Total score9.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (29)
Јапонски
Англиски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Холандски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Reload бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (78)
Јапонски јен
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Бурундиски франци
Венецуелски боливари
Виетнамски донг
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Канадски долари
Катарски риали
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Кувајски динари
Македонски денари
Малезиски рингити
Марокански дирхами
Мексикански пезоси
Мозамбиски метикали
Молдавски леу
Нигериски наири
Нови тајвански долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Угандански шилинзи
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Филипински пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (181)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужен Судан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британска територија на Индискиот Океан
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Гренланд
Грузија
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Островите Питкерн
Островот Буве
Островот Норфолк
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Словачка
Соломонови Острови
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тринидад и Тобаго
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Франција
Хаити
Холандски Антили
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (76)
CS:GO
Dota 2
Dragon Tiger
Dream Catcher
FIFA
French Roulette Gold
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Fashion Punto Banco
Live Grand Roulette
Live Multiplayer Poker
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai Gow
Punto Banco
Street Fighter
Tekken
UFCАвстралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
БејзболБиатлон
Бинго
Блек Џек
БоксВатерполо
Видео Покер
Возење велосипедГалски фудбалГолф
Гребки
ЕвровизијаЕспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Мајонг
МотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Скијање
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
ТелевизијаТенисТрка на бродовиТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мразХурлингШах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (91)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
1xBet
СофтверСофтвер (27)
Amatic Industries
Aristocrat
Betgames
Betsoft
Booongo Gaming
Endorphina
Euro Games Technology
Evolution Gaming
Ezugi
Future Gaming Solutions
GameArt
Igrosoft
Inbet Games
Inspired
LuckyStreak
Microgaming
NetEnt
Novomatic
Play'n GO
Playtech
Pragmatic Play
Red Rake Gaming
TVBET
Tom Horn Enterprise
Topgame
XPro Gaming
ZEUS PLAY