1xBet - FAQ

Age Limit
1xBet
1xBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

FAQ

Подолу се дадени одговори на некои од најчестите прашања за тоа како функционира 1xBet. Проверете овде за да ги добиете виталните информации потребни за да добиете одговори - и да стигнете до обложување.

Дали е безбедно да се депонира на 1xBet?

Платформата на 1xBet е изградена со SSL шифрирање и Општа регулатива за заштита на податоци (GDPR) стандарди. Ова обезбедува стабилен, безбеден начин за пренос на средства без грижа.

Платформата исто така соработуваше со повеќе доверливи финансиски фирми за депозити и повлекувања без проблеми.

Какви видови такси наплаќа 1xBet?

1xBet не им наплаќа на своите корисници дополнителни надоместоци при депозити. Играчите не мора да се грижат за дополнителни трошоци што ги намалуваат нивните средства.

Надоместоците за трансфер и обработка се вообичаена практика во оваа индустрија. Ова беше нешто што креаторите на 1xBet сакаа да го променат во дизајнот на нивната платформа. Кога играчите се обложуваат со 1xBet, никогаш нема дополнителни такси.

Може ли да уплатам преку мобилната апликација?

Да. Мобилната апликација на 1xBet е дизајнирана од почеток за лесно користење и безбедност.

Префрлањето пари преку мобилната апликација е лесно како и секој друг метод. Ве молиме имајте предвид дека не секоја опција за депозит е достапна преку мобилен телефон.

Која е минималната сума за облог?

1xBet го задржа минималниот износ на депозит многу ниско. Всушност, сè што им е потребно на играчите е 1 $ за да започнат. Ова може да се користи за неколку вртења на автоматот.

Ве молиме имајте предвид дека некои опции може да бараат повисок минимален трансфер. Играчите треба да проверат кај нивната финансиска институција за повеќе информации.

Дали 1xBet прифаќа PayPal?

PayPal во моментов не е прифатен за депозити и повлекувања на 1xBet. Сепак, постојат секакви други опции на располагање.

Платформата често додава повеќе достапни опции. Играчите можат да најдат извор на плаќање што работи за нив и е прифатен во 1xBet.

Дали треба да го потврдам мојот идентитет? Како да го направам тоа?

За безбедносни цели, 1xBet го потврдува идентитетот на сите играчи кои отвораат сметка. Ова е јасен процес кој вклучува обезбедување адреса, телефонски број и валидна лична карта како возачка дозвола или пасош.

Сметките мора да се проверат пред да се прават депозити и да се игра. Играчите исто така мора да го потврдат својот идентитет за да го потврдат повлекувањето. Овие стандарди помагаат да се намалат измамите и да се подобри безбедното играње за секого.

Колку време е потребно за да се повлечат добивките?

Во најголем дел, трансферот на средства од 1xBet може да се заврши веднаш. Повеќето опции за трансфер овозможуваат итно размислување на депонираните средства.

Во некои случаи, може да потрае до 15 минути за да се ажурира и да се одрази неодамнешниот трансфер. Некои банкарски трансфери може да потрае и подолго за да се завршат - до 3 часа. Други банки може да ги задржат средствата неколку дена пред играчите да имаат пристап.

Може ли да депонирам средства користејќи го мојот телефон?

Да. 1xBet нуди многу начини играчите да ги користат своите мобилни уреди за да депонираат средства и да играат. Неколку достапни опции вклучуваат:

 • Динарк
 • CBE
 • Сиру мобилен
 • МТС
 • Мегафон
 • Tele2
 • Beeline
 • Аиртел
 • М-Бир
 • Капитал
 • EazzyPay

Други опции може да бидат достапни бидејќи често се додаваат. Играчите треба да проверат што е моментално достапно ако сакаат да користат поинаков метод.

Може ли да повлечам средства веднаш по депозитот?

Понекогаш може да се случат грешки при депонирање средства на сметка на 1xBet. Играчите исто така може да се предомислат за депозитот или вкупниот депониран износ.

Правилата за онлајн казино не дозволуваат итни повлекувања директно по депозитот поради природата на електронските трансфери. Едноставно играјте со парите еднаш за да направите повлекување.

Може ли да играм бесплатни игри на 1xBet?

Да. 1xBet не бара депозит за да ужива во слотови и други игри. Ова им дава на играчите начин без ризик да уживаат во страницата и да разберат како функционира.

Други игри како покер, исто така, може да се играат без депозит. Ова може да им даде време на играчите да ги усовршат своите вештини. Кога ќе бидат подготвени да играат за задржување, можат да направат депозит во готовина и да добијат обложување.

Total score9.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (29)
Јапонски
Англиски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Холандски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Reload бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (78)
Јапонски јен
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Бурундиски франци
Венецуелски боливари
Виетнамски донг
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Канадски долари
Катарски риали
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Кувајски динари
Македонски денари
Малезиски рингити
Марокански дирхами
Мексикански пезоси
Мозамбиски метикали
Молдавски леу
Нигериски наири
Нови тајвански долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Угандански шилинзи
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Филипински пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (181)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужен Судан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британска територија на Индискиот Океан
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Гренланд
Грузија
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Островите Питкерн
Островот Буве
Островот Норфолк
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Словачка
Соломонови Острови
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тринидад и Тобаго
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Франција
Хаити
Холандски Антили
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (76)
CS:GO
Dota 2
Dragon Tiger
Dream Catcher
FIFA
French Roulette Gold
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Fashion Punto Banco
Live Grand Roulette
Live Multiplayer Poker
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai Gow
Punto Banco
Street Fighter
Tekken
UFCАвстралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
БејзболБиатлон
Бинго
Блек Џек
БоксВатерполо
Видео Покер
Возење велосипедГалски фудбалГолф
Гребки
ЕвровизијаЕспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Мајонг
МотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Скијање
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
ТелевизијаТенисТрка на бродовиТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мразХурлингШах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (91)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
1xBet
СофтверСофтвер (27)
Amatic Industries
Aristocrat
Betgames
Betsoft
Booongo Gaming
Endorphina
Euro Games Technology
Evolution Gaming
Ezugi
Future Gaming Solutions
GameArt
Igrosoft
Inbet Games
Inspired
LuckyStreak
Microgaming
NetEnt
Novomatic
Play'n GO
Playtech
Pragmatic Play
Red Rake Gaming
TVBET
Tom Horn Enterprise
Topgame
XPro Gaming
ZEUS PLAY