1xBet - Games

Age Limit
1xBet
1xBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Games

Една од главните предности што ги носи 1xBet е широк спектар на достапни онлајн спортско обложување. Веб-страницата исто така носи новости за спортско обложување за да бидете во тек со сите актуелни настани.

Обложувањето 24/7 значи дека клиентите имаат свој избор како играат. Играчите можат да изберат обложување во игра или пред натпревар во зависност од нивните преференции.

Најпопуларни спортови

Овој преглед ќе разгледа неколку од најпопуларните достапни спортски обложувања. Но, ова е само мал поглед на многу голема количина на спортови и други опции за играње. Играчите треба да ја проверат целосната листа на спортови за да најдат во што уживаат.

Некои од најпопуларните спортови облозите преку 1xBet го вклучуваат следново:

  • Фудбал - Глобално признат, високо популарен спорт. Фудбалот обезбедува возбудлива опција за играчите да ги поддржат своите тимови.
  • ММА - ММА никогаш не пропушта да ги изненади и воодушеви гледачите. Играчите сакаат колку брзо може да се променат шансите во која било борба.
  • американски фудбал - Во американскиот фудбал се ужива во многу делови од светот. Играчите уживаат да навиваат за своите омилени и да ги играат шансите.
  • Бокс - Класик меѓу спортското обложување, боксот останува баран избор за играчите.
  • Бејзбол - Многу бејзбол лиги ширум светот се достапни за обложување. Американскиот MLB е најпосакувана опција.

Секој од овие популарни спортови ќе биде разгледан подетално подолу.

Обложување во живо

Обложувањето во живо е релативно нов аспект на онлајн обложувањето. Но, брзо стана претпочитана опција за многу играчи.

Оваа опција овозможува обложување секогаш кога играчите сакаат – по почетокот на натпреварот. Ова е одличен начин да ги користите бесплатните облози што ги обезбедува 1xBet во својот бонус за добредојде.

За обложување во живо, коефициентите ќе се зголемуваат како што оди натпреварот. Обично, шансите се зголемуваат во зависност од тоа колку долго двете страни ќе останат на ниво.

Ова додава возбудлив нов слој на динамично играње на онлајн обложувањето. Во зависност од шансите, може да донесе уште поголеми добивки.

1. Фудбал

Фудбал се одржува како еден од најголемите спортови за веб-страници за обложување. Ова само ја зголеми побарувачката во последните неколку години.

Дел од причината зошто ова е точно е благодарение на проширувањето на пазарот за фудбалско обложување. Побарувачката на играчи го зголеми пристапот до уште повеќе фудбал во текот на целата година.

Сега се достапни и повеќе опции од целиот свет. Исто така, играчите можат да се обложуваат и пред и во игра, благодарение на обложувањето во живо.

Обложувањето во живо создава уште повозбудлива можност за обложување. Овој нов слој на игра создава некои возбудливи сценарија за обложување за играчите.

2. ММА

Мешаните боречки вештини цврсто се етаблираа како потпора во атлетските натпревари. Како резултат на тоа, тој исто така се зацементира како избор на побарувачката за онлајн обложувалниците и спортското обложување.

Повеќе компании се достапни за обложување. Двете најпопуларни од тие компании се УФЦ и Bellator.

Врвните таленти во овие лиги произведуваат неверојатни борби. И овие борби можат да го променат моментумот додека трепнеш. Само еден брз удар може да ги сврти плимата и осеката на омилениот борец.

Обложувањето на ММА им дава на играчите пријатна категорија за играње. Играњето на шансите може да доведе и до некои неочекувани резултати.

3. американски фудбал

Американски фудбал одржува простор во близина на врвот на спортското обложување низ светот. Ова не е само американски спорт за спортско обложување!

НФЛ има 16-неделна нормална сезона каде игрите можат да понудат многу интересни сценарија за обложување. Но, за време на плеј-офот работите навистина полетуваат.

Со огромната вештина на врвните лиги, сè оди во натпреварите од плејофот. Онлајн обложувањето може да стане жестоко со голема лојалност на тимот во игра.

Ова создава уште поелектризирачко искуство за играчите. Кога работите се вжештуваат, американскиот фудбал навистина е глетка што треба да се види.

4. Бокс

Бокс е можеби најтрадиционално „класикот“ од сите спортски обложувања. Играчите се обложуваат на овој спорт со децении. Не е изненадување што ја одржува својата популарност и на пазарот за онлајн спортско обложување.

Еден од најдобрите аспекти на боксот е неговата огромна достапност. Боксерите од сите статуси и вештини се внимателно каталогизирани. Тоа значи дека играчите можат да се обложуваат низ таблата врз основа на нивните преференции.

Боксот нуди многу можности за обложување. Секаде каде што играчите претпочитаат да ги постават, тие имаат опции за обложување, од тешки тежини до нерешени натпревари до дебитанти.

5. Хокеј на мраз

Хокејот е многу поинакво обложувачко искуство од другите спортови. Вообичаено, само неколку голови се постигнуваат во текот на целиот натпревар од 3 периоди. Но, офанзивните и одбранбените стратегии на лизгалиштето играат многу како игра во шах.

Сезоната на НХЛ обично трае од октомври до јуни. Сепак, пандемијата смени некои од датумите на редовната сезона. Има и други лиги за обложување кои се одржуваат за време на вонсезоната на НХЛ.

Обложување во хокеј на мраз има свој сет на сложености кои го издвојуваат од другите спортови. Многу играчи уживаат во оваа уникатност како здив на свеж воздух за нивните редовни избори за обложување.

На што друго да се обложувате

Покрај спортот, 1xBet има неколку други категории за обложување за играчите. Ова обезбедува забавен начин да се продолжи обложувањето. Играчите можат да ги променат своите опции за интересна промена на темпото.

Неколку дополнителни алтернативи за обложување го вклучуваат следново:

  • Шах - Игра на стратегија и духовитост, шахот е изненадувачки возбудлив за спортско обложување. Гледањето на експертите е секако уникатно искуство.
  • Пикадо - Рафинираната вештина не ни почнува да го покрива талентот потребен за професионални пикадо. Обложувањето на оваа игра обезбедува возбудлив избор за играчите.

Ова е само многу мал поглед на она што е достапно за играчите на 1xBet. Проверете ја неговата веб-страница за да видите сè што е достапно и потенцијално нови селекции за обложување.

Total score9.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (29)
Јапонски
Англиски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Холандски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Reload бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (78)
Јапонски јен
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Бурундиски франци
Венецуелски боливари
Виетнамски донг
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Канадски долари
Катарски риали
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Кувајски динари
Македонски денари
Малезиски рингити
Марокански дирхами
Мексикански пезоси
Мозамбиски метикали
Молдавски леу
Нигериски наири
Нови тајвански долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Угандански шилинзи
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Филипински пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (181)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужен Судан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британска територија на Индискиот Океан
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Гренланд
Грузија
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Островите Питкерн
Островот Буве
Островот Норфолк
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Словачка
Соломонови Острови
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тринидад и Тобаго
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Франција
Хаити
Холандски Антили
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (76)
CS:GO
Dota 2
Dragon Tiger
Dream Catcher
FIFA
French Roulette Gold
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Fashion Punto Banco
Live Grand Roulette
Live Multiplayer Poker
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai Gow
Punto Banco
Street Fighter
Tekken
UFCАвстралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
БејзболБиатлон
Бинго
Блек Џек
БоксВатерполо
Видео Покер
Возење велосипедГалски фудбалГолф
Гребки
ЕвровизијаЕспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Мајонг
МотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Скијање
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
ТелевизијаТенисТрка на бродовиТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мразХурлингШах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (91)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
1xBet
СофтверСофтвер (27)
Amatic Industries
Aristocrat
Betgames
Betsoft
Booongo Gaming
Endorphina
Euro Games Technology
Evolution Gaming
Ezugi
Future Gaming Solutions
GameArt
Igrosoft
Inbet Games
Inspired
LuckyStreak
Microgaming
NetEnt
Novomatic
Play'n GO
Playtech
Pragmatic Play
Red Rake Gaming
TVBET
Tom Horn Enterprise
Topgame
XPro Gaming
ZEUS PLAY