1xBet - Tips & Tricks

Age Limit
1xBet
1xBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Tips & Tricks

1xBet обединува широк спектар на спортско обложување, игри на маса и типови на обложување.

За оние кои се нови во онлајн казина, започнувањето понекогаш може да се чувствува огромно. Користете ги овие совети и трикови за да ги искористите предностите на сè што 1xBet има да им понуди на играчите.

Искористете ги предностите на бонусите за добредојдени страници за обложување

Играчите кои се нови што се регистрирале со 1xBet можат да уживаат во голем бонус за пријавување за онлајн обложување. Веб-страницата нуди бонус за појавување до 130 долари за првиот депозит на играчот.

Сè што треба да направат играчите е да се регистрираат за сметка и да го направат својот прв депозит. 1xBet ќе одговара на депонираната сума до максимум 130 долари. Ова значи дека играчите можат да добијат 260 долари од самиот почеток.

Бонусите за добредојдени страници за обложување обезбедуваат одличен метод за да се финансирате и да играте. Играчите треба да ги проверат Условите и правилата за повлекување на добивки од бонус пред да играат.

Обрнете внимание на временските ограничувања

1xBet's бонус за обложување е-спорт додава уште повеќе пари за играчите да се обложуваат. Но, тоа не доаѓа без неколку услови.

Играчите треба да запомнат дека бонусот за добредојде е добар од 30 дена од отворањето на сметката. Најдобар совет за играчите е да отворат сметка и да го искористат бонусот кога се подготвени да играат.

На пример, ако играчите претпочитаат обложување на американски фудбал, тие веројатно не треба да отвораат сметка во јуни за време на вонсезоната.

Внимавајте кога се играат спортовите. Искористете го тоа како момент да отворите сметка и да го искористите бонусот за добредојде.

Држете се до познатите игри и спортови за почеток

1xBet нуди импресивен опсег на спортско обложување, казино игри и повеќе за играње. Ова е една од главните предности на оваа обложувачка платформа во однос на конкуренцијата. Но, за почетници, ова може да изгледа прилично огромно!

При првото добивање почна да се обложува онлајн, најдобриот совет е да се држите до познати спортови и игри. Играчите можат да добијат пракса и искуство врз основа на спортови што веќе ги знаат и разбираат. Тие можат да се префрлат на различни спортови или игри бидејќи се повеќе се прилагодуваат на тоа како функционира платформата.

Научете како да се обложувате

Секоја игра и спорт носат свои особености кога станува збор за обложување. За новото онлајн спортско обложување, учењето на овие елементи е од клучно значење.

Проверете неколку вообичаени типови на облози преку 1xBet:

  • Moneyline Bet - Ова е еден од најосновните облози. Го предвидува победникот на спортски натпревар.
  • Залог за ширење на поени- Играчите можат да купуваат или продаваат поени за да ги подобрат шансите за одреден облог. Најпопуларен е за игри со повисоки поени како кошарка.
  • Над и под облог - Станува збор за облози кои се ставаат врз основа на тоа дали некој спортски резултат ќе биде над или под бројка. Во фудбалот, на пример, облогот ќе се базира на бројот на голови.
  • Парлеј - Ова вклучува неколку облози, или нозе, направени во рамките на еден облог. Не е достапен за сите спортови.

Истражете го вашиот облог

Спортското обложување нуди голема возбуда и возбудливо возење. Но, тоа не треба да сугерира дека облозите треба да се прават без стратегија.

Овој совет најмногу важи за спортски облози. Проверете го рекордот на тимот и неговиот конкурент. Дознајте повеќе за историјата на тимот. Одвојте време дури и да научите како играчите комуницираат едни со други меѓу тимовите.

Целата оваа домашна задача може да додаде одредено знаење во процесот на донесување одлуки. Истражувањето не гарантира победа - тоа е она што го прави обложувањето спорт толку возбудливо! Но, тоа може да им помогне на играчите да направат поинформирани избори за нивните претпочитани тимови.

Total score9.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (29)
Јапонски
Англиски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Холандски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Reload бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (78)
Јапонски јен
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Бурундиски франци
Венецуелски боливари
Виетнамски донг
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Канадски долари
Катарски риали
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Кувајски динари
Македонски денари
Малезиски рингити
Марокански дирхами
Мексикански пезоси
Мозамбиски метикали
Молдавски леу
Нигериски наири
Нови тајвански долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Угандански шилинзи
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Филипински пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (181)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужен Судан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британска територија на Индискиот Океан
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Гренланд
Грузија
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Островите Питкерн
Островот Буве
Островот Норфолк
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Словачка
Соломонови Острови
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тринидад и Тобаго
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Франција
Хаити
Холандски Антили
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (76)
CS:GO
Dota 2
Dragon Tiger
Dream Catcher
FIFA
French Roulette Gold
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Fashion Punto Banco
Live Grand Roulette
Live Multiplayer Poker
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai Gow
Punto Banco
Street Fighter
Tekken
UFCАвстралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
БејзболБиатлон
Бинго
Блек Џек
БоксВатерполо
Видео Покер
Возење велосипедГалски фудбалГолф
Гребки
ЕвровизијаЕспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Мајонг
МотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Скијање
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
ТелевизијаТенисТрка на бродовиТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мразХурлингШах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (91)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
1xBet
СофтверСофтвер (27)
Amatic Industries
Aristocrat
Betgames
Betsoft
Booongo Gaming
Endorphina
Euro Games Technology
Evolution Gaming
Ezugi
Future Gaming Solutions
GameArt
Igrosoft
Inbet Games
Inspired
LuckyStreak
Microgaming
NetEnt
Novomatic
Play'n GO
Playtech
Pragmatic Play
Red Rake Gaming
TVBET
Tom Horn Enterprise
Topgame
XPro Gaming
ZEUS PLAY