22BET Рецензија на книговодителите 2024 - Countries

22BETResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусБонус $300
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
22BET is not available in your country. Please try:
Countries

Countries

22Bet е достапен од многу земји низ светот, обезбедувајќи меѓународно искуство за клиентите на обложување. Ова ги вклучува земјите низ Европската унија, како и нациите во Европа кои не се дел од ЕУ.

Надвор од Европа, се поддржани и различни меѓународни пазари од цела Африка и азиско-пацифичкиот регион. Сепак, има некои ограничувања - најзабележително на северноамериканските и австралиските пазари. Играчите треба да проверат дали онлајн коцкањето е лиценцирано не само во нивната земја на живеење, туку и во нивната јурисдикција во таа земја. Сојузните земји, како што е Германија, имаат различни прописи меѓу нивните конститутивни држави.

Прифатени земји

 • Авганистан
 • Албанија
 • Алжир
 • американска Самоа
 • Андора
 • Ангвила
 • Антигва и Барбуда
 • Аргентина
 • Ерменија
 • Австрија
 • Азербејџан
 • Бахамите
 • Бахреин
 • Бангладеш
 • Барбадос
 • Белгија
 • Белизе
 • Бенин
 • Бермуди
 • Бутан
 • Боливија
 • Босна и Херцеговина
 • Боцвана
 • Бразил
 • Брунеи
 • Бугарија
 • Буркина Фасо
 • Бурунди
 • Камбоџа
 • Камерун
 • Канада
 • Кејп Верде
 • Кајмански Острови
 • Централноафриканска Република
 • Чад
 • Чиле
 • Кина (Макао)
 • Колумбија
 • Конго (Реп.)
 • Конго (ДР)
 • Костарика
 • Хрватска
 • Куба
 • Чешка република
 • Данска
 • Џибути
 • Доминика
 • Доминиканска Република
 • Источен Тимор
 • Еквадор
 • Египет
 • Ел Салвадор
 • Екваторијална Гвинеја
 • Еритреја
 • Естонија
 • Етиопија
 • Фарски Острови
 • Фиџи
 • Финска
 • Габон
 • Гамбија
 • Грузија
 • Германија
 • Гана
 • Гибралтар
 • Грција
 • Гренланд
 • Гренада
 • Гватемала
 • Гвинеја
 • Гвинеја Бисао
 • Хаити
 • Хондурас
 • Хонг Конг
 • Унгарија
 • Исланд
 • Индија
 • Индонезија
 • Иран
 • Ирак
 • Исланд
 • Италија
 • Брегот на Слоновата Коска
 • Јамајка
 • Јапонија
 • Јордан
 • Казахстан
 • Кенија
 • Кирибати
 • Косово
 • Кувајт
 • Киргистан
 • Лаос
 • Либан
 • Лесото
 • Либерија
 • Либија
 • Литванија
 • Луксембург
 • Македонија
 • Мадагаскар
 • Малави
 • Малезија
 • Малдиви
 • Мали
 • Мавританија
 • Маурициус
 • Мексико
 • Микронезија
 • Молдавија
 • Монако
 • Монголија
 • Црна Гора
 • Мароко
 • Мозамбик
 • Мјанмар
 • Нов Зеланд
 • Никарагва
 • Нигер
 • Нигерија
 • Северна Кореа
 • Норвешка
 • Оман
 • Пакистан
 • Палестина
 • Панама
 • Папуа Нова Гвинеја
 • Парагвај
 • Перу
 • Филипини
 • Полска
 • Португалија
 • Порторико
 • Катар
 • Романија
 • Руанда
 • Самоа
 • Сан Марино
 • Саудиска Арабија
 • Сенегал
 • Србија
 • Сејшели
 • Сиера Леоне
 • Сингапур
 • Словачка
 • Словенија
 • Соломонови Острови
 • Сомалија
 • Јужна Африка
 • Јужна Кореа
 • Јужен Судан
 • Шпанија
 • Шри Ланка
 • Судан
 • Суринам
 • Свазиленд (еСватини)
 • Сирија
 • Тајван
 • Таџикистан
 • Танзанија
 • Тајланд
 • Да оди
 • Тонга
 • Тринидад и Тобаго
 • Тунис
 • Турција
 • Туркменистан
 • Тувалу
 • Уганда
 • Украина
 • Обединети Арапски Емирати
 • Обединето Кралство
 • Уругвај
 • Узбекистан
 • Вануату
 • Венецуела
 • Виетнам
 • Јемен
 • Замбија
 • Зимбабве

Ограничени земји

Било кој играчи од земји кои не се на горната листа се ограничени и не им е дозволено да ставаат облози преку 22Bet. Тие вклучуваат земји како што се:

 • Соединети Држави
 • Австралија
 • Франција
 • Израел
 • Русија
 • Сите други земји или територии кои не се опфатени погоре

Играчите треба да бидат свесни дека треба да се придржуваат до сите закони и прописи во нивната јурисдикција кога пристапуваат до 22Bet.

22Bet воведува нови типови облози
2022-10-05

22Bet воведува нови типови облози

22Bet е меѓу најпопуларните меѓународни платформи за онлајн спортско обложување, лиценцирана глобално во повеќе од 150 земји. Неговата популарност произлегува од бројните предности, вклучувајќи ги и врвните услуги за грижа за клиентите, сигурни безбедносни карактеристики, атрактивен и интуитивен кориснички интерфејс, универзална компатибилност, примамливи бонуси и брзи исплати.