22BET - Deposits

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

Deposits

22Bet поддржува неколку даватели на плаќања, дозволувајќи им на клиентите да прават депозити на начин што им одговара. Овие опции за плаќање се движат од традиционалните, како што се Visa и Mastercard, до методите на дигитални трансакции кои поддржуваат онлајн спортско обложување PayPal или депозити на Skrill и B-Pay.

Тимот зад 22Bet вели дека прифаќаат и криптовалути како начин на плаќање. Ова значи дека клиентите можат да ги користат нивните крипто-паричници за пристап до спортско коцкање и казино игри преку веб-страниците за обложување на 22Bet. 22Bet известува дека тие поддржуваат трансакции со Bitcoin, како и плаќања за депозити во 25 други водечки форми на криптовалути.

Метод за плаќање

Минимален депозит

Максимален депозит

Време на обработка

Надоместоци

Одрекување од одговорност

Прифатени земји

Виза

Минималните депозити се разликуваат помеѓу земјите, но имаат тенденција да бидат ниски.

Максималните депозити се разликуваат помеѓу земјите.

Околу 15 минути.

Не се применуваат дополнителни такси.

Прифатено во сите земји кои ги опслужува 22Bet.

Mastercard

Минималните депозити се разликуваат помеѓу земјите, но имаат тенденција да бидат ниски.

Максималните депозити се разликуваат помеѓу земјите.

Околу 7 дена.

Не се применуваат дополнителни такси.

Казино и спортско обложување со Mastercard може да бараат повисок минимален депозит од оној на друг начин на плаќање.

Прифатено во сите земји кои ги опслужува 22Bet.

PayPal

Минималните депозити се разликуваат помеѓу земјите, но имаат тенденција да бидат ниски.

Максималните депозити се разликуваат помеѓу земјите.

Околу 15 минути.

Не се применуваат дополнителни такси.

Прифатено во сите земји кои ги опслужува 22Bet.

QIWI

Минималните депозити се разликуваат помеѓу земјите, но имаат тенденција да бидат ниски.

Максималните депозити се разликуваат помеѓу земјите.

Околу 15 минути.

Не се применуваат дополнителни такси.

Прифатено во сите земји кои ги опслужува 22Bet.

Скрил

Минималните депозити се разликуваат помеѓу земјите, но имаат тенденција да бидат ниски.

Максималните депозити се разликуваат помеѓу земјите.

Околу 15 минути.

Не се применуваат дополнителни такси.

Прифатено во сите земји кои ги опслужува 22Bet.

Криптовалута

Минималните депозити се разликуваат помеѓу земјите, но имаат тенденција да бидат ниски.

Максималните депозити се разликуваат помеѓу земјите.

Околу 24 часа.

Не се применуваат дополнителни такси.

Прифатено во сите земји кои ги опслужува 22Bet. Играчите треба да се погрижат дека крипто е легален начин на плаќање во нивната јурисдикција.

Како да депонирате пари

 • Чекор 1: Најавете се на сметката на 22Bet.
 • Чекор 2: Изберете го копчето Депозит во горната лента со алатки.
 • Чекор 3: Изберете го начинот на плаќање на екранот Депозит.
 • Чекор 4: Внесете ги информациите преку формуларот, вклучувајќи го бројот на картичката и името на сопственикот на картичката, како и други потребни информации.
 • Чекор 5: Ако играчот користи трета страна давател на плаќање - на пример, ако користат онлајн обложување со PayPal - можеби ќе треба да ја завршат трансакцијата на оваа страница од трета страна.

Валути прифатени во 22Bet

 1. АЕД Дирхам на ОАЕ
 2. СИТЕ албански леки
 3. AMD ерменски драм
 4. AQA Анголска Кванза
 5. Аргентински пезос на АРС
 6. AUD австралиски долар
 7. АЗН Азербејџан Манат
 8. БАМ Босна Марка
 9. BCH Bitcoin Cash
 10. BCN Bytecoin
 11. BDT Бангладеш Така
 12. лв. бугарски лев
 13. BHD Бахреин динар
 14. БОБ боливиски Боливиано
 15. BRL Бразилски Реал
 16. БТК Биткоин
 17. BTS BitShares
 18. BWP боцванска Пула
 19. BYN Белоруска рубља
 20. CAD канадски долар
 21. ЦДФ Конго франк
 22. CHF швајцарски франк
 23. CLP Чилеански пезос
 24. CNY кинески јуани
 25. COP колумбиски пезос
 26. Чешка коруна CZK
 27. DGB DigiByte
 28. DKK Данска круна
 29. DTC Datacoin
 30. ДЗД алжирски динар
 31. EGP египетска фунта
 32. ETB етиопски Бир
 33. ЕТХ етер
 34. евра евра
 35. GBP Британска фунта
 36. ГЕЛ грузиски лари
 37. GHS Гана Цеди
 38. GNF Гвинеја франк
 39. HKD Хонг Конг долар
 40. ХРК Хрватска куни
 41. HTG хаитски гурд
 42. HUF унгарска форинта
 43. IDR индонезиски рупии
 44. ИЛС израелски шекел
 45. INR Индиска рупија
 46. IRR ирански риал
 47. ISK исландски круни
 48. JOD Јордански Дирхам
 49. JPY јапонски јен
 50. KES кениски Шилинг
 51. KGS Киргистански Сом
 52. KHR камбоџански Рил
 53. KRW корејски вон
 54. КЗТ Казахстан Тенге
 55. LKR Шри Ланка рупија
 56. LTC Litecoin
 57. MAD Марокански Дирхам
 58. MDL молдавски леу
 59. МКД Северно Македонски денар
 60. ММК Мјанмар Кјат
 61. МНТ Монголски Тугрик
 62. MXN мексикански пезос
 63. MYR малезиски Рингит
 64. МЗН Мозамбик Метикал
 65. НГН нигериска Наира
 66. NOK Норвешка круна
 67. НПР Непалска рупија
 68. НЗД Новозеландски долар
 69. OMR Омански риал
 70. ПЕН перуански Nuevo Sol
 71. PHP филипински пезос
 72. PKR пакистанска рупија
 73. БЈН Придњестровска рубља
 74. PYG парагвајски гуарани
 75. QAR катарски риал
 76. RON романски Леу
 77. RUB Руски Рубел
 78. РСД српски динар
 79. RWF Руанда франк
 80. SAR саудиски риал
 81. SDG Суданска фунта
 82. SEK шведски круни
 83. SGD Сингапурски долар
 84. Бах тајландски бах
 85. TJS Таџикистански Сомони
 86. ТМТ Туркменски Манат
 87. ТНД туниски динар
 88. ПРОБАЈТЕ Турска лира
 89. TWD тајвански долар
 90. TZS танзански шилинг
 91. UAH украински Hrywnja
 92. UGX Уганда Шилинг
 93. УСД Американски долар
 94. UYU уругвајски пезос
 95. УЗС Узбекистански Сом
 96. VEF Венецуелски Боливар Фуерте
 97. VND виетнамски Донг
 98. XAF CAF франк
 99. XEM Движење за нова економија XEM
 100. XMR Monero
 101. XOF Западноафрикански франк
 102. ZAR Јужноафрикански ранд
 103. ZEC ZCash
 104. ZMW Замбиска Квача
 105. ZWL Зимбабве долар
Total score8.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (39)
Јапонски
Австро-германски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Македонски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус без депозит
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (68)
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Марокански дирхами
Мозамбиски метикали
Нигериски наири
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Иран
Ирска
Исланд
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (73)
CS:GO
Dota 2
Dragon Tiger
Dream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Oracle Blackjack
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai Gow
Punto Banco
Rocket League
Street Fighter
Tekken
UFCАвстралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
БејзболБиатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортовиВозење велосипедГолф
Гребки
Зимски спортови
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
КрикетЛакрос
Мајонг
МотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрка на бродовиТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit Cards
Crypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
Придружна програмаПридружна програма (1)
22bet Partners
СофтверСофтвер (50)
1x2Gaming
BGAMING
Belatra
Betdigital
Betsoft
Big Time Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gameplay Interactive
Gamevy
Habanero
Inbet Games
Iron Dog Studios
Join Games
Lightning Box
Microgaming
Mr. Slotty
Multislot
NetEnt
NextGen Gaming
Noble Gaming
Nolimit City
OMI Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GO
PlayPearls
Playson
Pragmatic Play
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Rival
Side City Studios
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
TopTrend
Wazdan
Xplosive
ZEUS PLAY