22BET Рецензија на книговодителите 2024 - Languages

22BETResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусБонус $300
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
22BET is not available in your country. Please try:
Languages

Languages

22Bet обезбедува производи за обложување и казино игри на играчи од целиот свет, што значи дека е потребен разновиден пристап. Бидејќи играчите доаѓаат од многу различни јазични средини и многу повеќе уживаат во искуството кога играат на јазик со кој се чувствуваат удобно, играта треба да се обезбеди на голем број светски јазици.

Генерално, 22Bet го постигнува ова. Вкупниот број на поддржани јазици е 44, покривајќи ги повеќето клучни области на услуги на давателот. Поддржани се јазици од цела Европската унија и од други места на континентот, како и вообичаено користените јазици низ Азија, Африка и на други локации.

Јазиците на играчите што ги поддржува 22Bet се:

 • Англиски
 • шпански
 • Германија
 • француски
 • италијански
 • португалски
 • полски
 • шведски
 • дански
 • норвешки
 • фински
 • грчки
 • турски
 • романски
 • чешки
 • словачки
 • унгарски
 • хрватски
 • српски
 • македонски
 • бугарски
 • албански
 • руски
 • украински
 • белоруски
 • Литвански
 • естонски
 • азербејџански
 • грузиски
 • хебрејски
 • Казахстански
 • Узбекистански
 • хинди
 • бенгалски
 • индонезиски
 • малезиски
 • виетнамски
 • Лаос
 • Кмер
 • монголски
 • јапонски
 • корејски
 • кинески
 • персиски
 • арапски

Клиентите треба да имаат предвид дека горната листа се однесува само на јазиците. Играчите нема нужно да можат да пристапат и да користат 22Bet од сите земји во кои се зборува еден од поддржаните јазици.

22Bet воведува нови типови облози
2022-10-05

22Bet воведува нови типови облози

22Bet е меѓу најпопуларните меѓународни платформи за онлајн спортско обложување, лиценцирана глобално во повеќе од 150 земји. Неговата популарност произлегува од бројните предности, вклучувајќи ги и врвните услуги за грижа за клиентите, сигурни безбедносни карактеристики, атрактивен и интуитивен кориснички интерфејс, универзална компатибилност, примамливи бонуси и брзи исплати.