888 Casino - Affiliate Program

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Affiliate Program

Професионалци од индустријата нашироко ја препорачуваат програмата 888 Affiliates поради нејзината приспособливост и исклучителни услови и услови. Постојат неколку модели за избор врз основа на вашиот уникатен профил или преференции. Бидејќи договорите често се краткорочни, најубавиот аспект е што секогаш може да преминете на различен план. Софистицираната и разновидна структура на уделот на приходите на 888 Affiliates е дополнителна придобивка.

Зошто да се придружите на 888 подружници?

Плаќањата за CPA може да се заработат со внесување нови спортски обложувалници, учесници во казино или завршување на одредени активности.

Приклучувањето на придружната програма 888 ви овозможува да заработувате пари на различни начини. Се потпира прво и главно на избраниот модел. Планот за прогресивно учество на приходите наградува одреден дел од депозитите направени од новите играчи.

Според нивните бројки, процентот на брендовите на водечкиот оператор се движи од 20 до 40 проценти. Секундарните казина кои се грижат за италијанскиот, шпанскиот и данскиот пазар обезбедуваат 10 до 35 проценти помал принос. Спротивно на тоа, бизнисите за спортско обложување плаќаат меѓу 20 и 30 проценти, додека бинго сајтовите плаќаат меѓу 20 и 35 проценти.

Програмата CPA 888 Affiliates дава одредени парични награди за упатување на нови играчи кои ќе го направат својот првичен депозит. Оваа сума започнува од 65 фунти по играч за 888 казино и 888 покер големи локации за 1 до 5 новозапишани поединци.

Сепак, наградите се зголемуваат пропорционално со бројот на депоненти: 100 фунти за 6 до 10, 125 фунти за 11 до 30, 150 фунти за 31 до 50 и 200 фунти за 51 или повеќе учесници. Запомнете дека провизијата е по поединец. Филијалите можат да избираат помеѓу моделите на плаќање CPA и Progressive Revenue Share, или можат да ги комбинираат двата за да заработат хибридни плаќања.

Секако, најголемо влијание има отсуството на негативно пренесување. Прво се сомневавме во ова, но се чини дека е точно. Сепак, ниту еден гејмери не би бил регрутиран без познати брендови и нема да се заработуваат провизии.

Ова е меѓу најмоќните алатки 888. Неколку операторски казина се добро ценети поради нивниот супериорен квалитет и реалното искуство со игри. Последно, но не и најмалку важно, мораме да ги повториме одличните понуди и стимулации достапни за сите филијали.

Брендови од 888 подружници

 • 888 казино
 • 888 дами
 • Намигни Бинго
 • Вкусно Бинго
 • Улица Бинго
 • Редбас Бинго
 • Едноставно бинго
 • 888 покер
 • 888 Спорт

Како да се придружите на 888 Affiliates

 1. Одете на официјалната веб-страница на 888 Affiliates - https://affiliates.888.com.
 2. Кликнете на пурпурното копче „Приклучи се на успехот“.
 3. Пополнете ги деталите во скокачкиот прозорец. Ова ги вклучува информациите за сметката и информациите за контакт.
 4. Откако ќе ја поднесете апликацијата, дозволете му на тимот за поддршка на 888 Affiliates 48 часа да ја разгледа вашата апликација. По одобрувањето, ќе добиете известување преку е-пошта и ќе можете да се најавите и да започнете со работа.
Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Италија
Канада
Кина
Латвија
Обединето Кралство
Полска
Португалија
Романија
Русија
Унгарија
Франција
Чешка
Шпанија
ИгриИгри (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
CS:GO
Dota 2
European Roulette
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Prestige Live Roulette
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
The OscarsUFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортовиВозење велосипедГалски фудбалГолфЕвровизијаЕспортКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрки со коњиТротингФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Danish Gambling Authority
Gibraltar Regulatory Authority
Official National Gaming Office
Serviço de Regulação e Inspeção de Jogos Portugal
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit CardsDebit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
Uffiliates
СофтверСофтвер (10)
888 Gaming
Blueprint Gaming
Cassava
Cryptologic (WagerLogic)
Dragonfish (Random Logic)
Edict (Merkur Gaming)
Electracade
GamesOS/CTXM
IGT (WagerWorks)
Random Logic