888 Casino Рецензија на книговодителите 2024 - Affiliate Program

888 CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус $100 + 88 бесплатни вртења
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
888 Casino is not available in your country. Please try:
Affiliate Program

Affiliate Program

Професионалци од индустријата нашироко ја препорачуваат програмата 888 Affiliates поради нејзината приспособливост и исклучителни услови и услови. Постојат неколку модели за избор врз основа на вашиот уникатен профил или преференции. Бидејќи договорите често се краткорочни, најубавиот аспект е што секогаш може да преминете на различен план. Софистицираната и разновидна структура на уделот на приходите на 888 Affiliates е дополнителна придобивка.

Зошто да се придружите на 888 подружници?

Плаќањата за CPA може да се заработат со внесување нови спортски обложувалници, учесници во казино или завршување на одредени активности.

Приклучувањето на придружната програма 888 ви овозможува да заработувате пари на различни начини. Се потпира прво и главно на избраниот модел. Планот за прогресивно учество на приходите наградува одреден дел од депозитите направени од новите играчи.

Според нивните бројки, процентот на брендовите на водечкиот оператор се движи од 20 до 40 проценти. Секундарните казина кои се грижат за италијанскиот, шпанскиот и данскиот пазар обезбедуваат 10 до 35 проценти помал принос. Спротивно на тоа, бизнисите за спортско обложување плаќаат меѓу 20 и 30 проценти, додека бинго сајтовите плаќаат меѓу 20 и 35 проценти.

Програмата CPA 888 Affiliates дава одредени парични награди за упатување на нови играчи кои ќе го направат својот првичен депозит. Оваа сума започнува од 65 фунти по играч за 888 казино и 888 покер големи локации за 1 до 5 новозапишани поединци.

Сепак, наградите се зголемуваат пропорционално со бројот на депоненти: 100 фунти за 6 до 10, 125 фунти за 11 до 30, 150 фунти за 31 до 50 и 200 фунти за 51 или повеќе учесници. Запомнете дека провизијата е по поединец. Филијалите можат да избираат помеѓу моделите на плаќање CPA и Progressive Revenue Share, или можат да ги комбинираат двата за да заработат хибридни плаќања.

Секако, најголемо влијание има отсуството на негативно пренесување. Прво се сомневавме во ова, но се чини дека е точно. Сепак, ниту еден гејмери не би бил регрутиран без познати брендови и нема да се заработуваат провизии.

Ова е меѓу најмоќните алатки 888. Неколку операторски казина се добро ценети поради нивниот супериорен квалитет и реалното искуство со игри. Последно, но не и најмалку важно, мораме да ги повториме одличните понуди и стимулации достапни за сите филијали.

Брендови од 888 подружници

 • 888 казино
 • 888 дами
 • Намигни Бинго
 • Вкусно Бинго
 • Улица Бинго
 • Редбас Бинго
 • Едноставно бинго
 • 888 покер
 • 888 Спорт

Како да се придружите на 888 Affiliates

 1. Одете на официјалната веб-страница на 888 Affiliates - https://affiliates.888.com.
 2. Кликнете на пурпурното копче „Приклучи се на успехот“.
 3. Пополнете ги деталите во скокачкиот прозорец. Ова ги вклучува информациите за сметката и информациите за контакт.
 4. Откако ќе ја поднесете апликацијата, дозволете му на тимот за поддршка на 888 Affiliates 48 часа да ја разгледа вашата апликација. По одобрувањето, ќе добиете известување преку е-пошта и ќе можете да се најавите и да започнете со работа.
888 го потврдува договорот со Вилијам Хил
2022-05-04

888 го потврдува договорот со Вилијам Хил

Секој кој е запознаен со онлајн спортското обложување веројатно ќе слушнал за обложувалницата Вилијам Хил. Сајтот е познат по тоа што овозможува пристап до различни пазари и промотивни понуди. BettingRanker има страница со многу детали информации за тоа за да им помогне на читателите да добијат дополнителен увид. Овој 87-годишен бренд веќе некое време го бара казино-фирмата 888. Компанијата неодамна потврди дека го купила Вилијам Хил за 2,2 милијарди фунти.

Испитување 888 казино букмејкер
2022-04-13

Испитување 888 казино букмејкер

888Sport беше меѓу првите обложувалници што ја украсија сцената на онлајн коцкање. По основањето во 1997 година како подружница на 888 Holdings, овој британски букмејкер немаше намера да се впушти во спортско обложување. 888Sport, како што е познато денес, првично беше основан како казино и покер страница. Брзо напред, на онлајн спортско обложување рака на 888 Казино беше лансирана пред речиси една деценија во 2010 година и стана една од најдоверливите онлајн обложувалници на пазарот на онлајн обложување.