888 Casino - Responsible Gaming

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Responsible Gaming

Неколку луѓе заработуваат кариера како професионални коцкари, но тие се ретки. Тоа не треба да се смета за извор на приход за многумина. Никогаш не се коцкајте со повеќе пари отколку што можете да си дозволите да изгубите. Никогаш не се коцкајте со вашата кирија, сметки, храна или други основни средства.

Честа причина за нарушувања на коцкањето е очекувањето или желбата за победа. Ова може да доведе до незадоволство или напнатост кога губат и повеќе обложување за да ги надоместат загубите. Ова може да иницира маѓепсан круг кој брзо ескалира.

Играјте одговорно

Многу е помала веројатноста да паднете во таа замка ако очекувате да изгубите. Да претпоставиме дека сте подготвени за вашите загуби и не сакате да трошите пари за да се забавувате. Во тој случај, коцкањето може да биде пријатно дури и кога ќе изгубите. Кога некој очекува пораз, победата е многу поисплатлива.

Одговорно коцкање започнува со поставување на граници за себе. Одредете однапред колку можете да издржите да изгубите. Штом го нема, го нема! Ако победите, сметајте се себеси за среќни, но не се обесхрабрувајте ако вашата среќа не опстојува.

Дополнително, тешко е да се следи времето при обложување. Поставете тајмер или временско ограничување и кога ќе истече времето, престанете. Колку подолго се коцкате, толку поголеми ќе бидат вашите загуби. Никогаш не пропуштајте работа за да се коцкате и не дозволувајте коцкањето да влијае на вашите односи или семејство.

Никогаш не користете алкохол или дрога додека се коцкате. Овие наркотици го нарушуваат расудувањето, што е вашата примарна бариера против да дозволите коцкањето да излезе од контрола.

Каде да побарате помош

Ако некогаш се борите да ја одржите контролата или не можете да се обложувате одговорно, треба веднаш да престанете да се коцкате. Ако откажувањето е тешко или се сомневате дека сте зависни, време е да го направите тоа добие помош.

Ако знаете или верувате дека коцкањето ви станува проблем, не треба да се срамите да побарате помош. Нема ништо за што да се срамите и залудно е да се обидувате сами да го решите проблемот. Ако не се чувствувате удобно да се справувате со вашите тешкотии со пријателите или семејството, советување и специјализирани групи како што се Gamblock може да биде од помош.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Италија
Канада
Кина
Латвија
Обединето Кралство
Полска
Португалија
Романија
Русија
Унгарија
Франција
Чешка
Шпанија
ИгриИгри (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
CS:GO
Dota 2
European Roulette
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Prestige Live Roulette
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
The OscarsUFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортовиВозење велосипедГалски фудбалГолфЕвровизијаЕспортКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрки со коњиТротингФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Danish Gambling Authority
Gibraltar Regulatory Authority
Official National Gaming Office
Serviço de Regulação e Inspeção de Jogos Portugal
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit CardsDebit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
Uffiliates
СофтверСофтвер (10)
888 Gaming
Blueprint Gaming
Cassava
Cryptologic (WagerLogic)
Dragonfish (Random Logic)
Edict (Merkur Gaming)
Electracade
GamesOS/CTXM
IGT (WagerWorks)
Random Logic