888 Casino Рецензија на книговодителите 2024 - Security

888 CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус $100 + 88 бесплатни вртења
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
888 Casino is not available in your country. Please try:
Security

Security

Безбедност и безбедност во 888 казино

Кога станува збор за онлајн казина, безбедноста секогаш треба да биде главен приоритет. Во 888 Казино, можете да бидете сигурни дека вашето искуство со игри е безбедно и заштитено. Еве зошто:

 1. Лиценцирано од реномирани власти: 888 Casino поседува лиценци од Регулаторната управа на Гибралтар, Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство, Органот за игри на среќа во Малта и ирската канцеларија на комесари за приходи. Овие лиценци гарантираат дека казиното работи во согласност со строгите прописи, обезбедувајќи безбедна средина за игри.

 2. Најсовремена шифрирање: Вашите лични и финансиски информации се чуваат доверливи преку напредна технологија за шифрирање. Ова осигурува дека сите податоци што се пренесуваат помеѓу вас и казиното остануваат безбедни и недостапни за неовластени страни.

 3. Сертификации од трета страна: За да се гарантира фер игра, 888 Casino има добиено сертификати од независни ревизори како eCOGRA. Овие сертификати потврдуваат дека игрите се непристрасни и случајни, давајќи им на играчите доверба во нивното искуство со игри.

 4. Транспарентни услови: Условите и одредбите на казиното се јасно наведени, не оставајќи простор за забуна или скриени изненадувања во врска со бонусите или повлекувањата.

 5. Алатки за одговорни игри: 888 Казино промовира одговорно коцкање нудејќи алатки како што се лимити за депозит и опции за самоисклучување. Овие карактеристики им помагаат на играчите да ја задржат контролата врз нивните навики за коцкање.

 6. Позитивна репутација на играч: Со добро заокружен поглед на повратните информации од клиентите, јасно е дека 888 Casino изгради силна репутација меѓу играчите поради неговата посветеност на безбедноста и безбедноста.

Во 888 Казино, вашата безбедност не е само приоритет - тоа е приоритет!

 • Комисијата за коцкање на Велика Британија ја надгледува и лиценцира работата.
 • Букмејкерот е во согласност со прописите на eCOGRA за безбедност на играчите и има имплементирано неколку внатрешни механизми за тоа.
 • Cyber Patrol и GamBlock се два софтвери за безбедност на интернет што родителите можат да ги користат за да ги спречат своите деца да пристапуваат до веб-страниците за коцкање додека се без надзор.
 • Можете да дефинирате максимален износ на депозит со користење на самоограничувања на вашата сметка. Можете да го направите ова со одење на интернет и користење на услугата за касиер на страницата.
 • Исто така, можно е да користите потсетници за време на играта за да бидете предупредени ако се обложувате невообичаено долг период. Конечно, можете да закажете слободно време или само-исклучување за себе.

Ако ја користите функцијата Земете пауза, може да поставите временско ограничување за тоа колку долго вашата сметка ќе биде суспендирана. Ова може да трае некаде од неколку дена до повеќе од еден месец. Почнувајќи од минимум шест месеци, самоисклучувањата се потрајни суспензии.

Самоисклучувањата не можат да се отповикаат откако ќе бидат ставени на сила. Контактирајте со член на персоналот за повторно да ја активирате вашата сметка откако ќе истече пробното време.

 • Темелната политика за приватност и колачиња од 888sport објаснува како вашите податоци се собираат и користат и како да препознавате лажни е-пошта. Според корпорацијата, нема шпионски софтвер, малициозен софтвер или фирмвер на веб-страницата на компанијата.
 • Казиното 888 обезбедува едноставен метод за поплаки што може да го користите доколку имате какви било прашања, спорови или правни тврдења што сакате да ги искажете.
888 го потврдува договорот со Вилијам Хил
2022-05-04

888 го потврдува договорот со Вилијам Хил

Секој кој е запознаен со онлајн спортското обложување веројатно ќе слушнал за обложувалницата Вилијам Хил. Сајтот е познат по тоа што овозможува пристап до различни пазари и промотивни понуди. BettingRanker има страница со многу детали информации за тоа за да им помогне на читателите да добијат дополнителен увид. Овој 87-годишен бренд веќе некое време го бара казино-фирмата 888. Компанијата неодамна потврди дека го купила Вилијам Хил за 2,2 милијарди фунти.

Испитување 888 казино букмејкер
2022-04-13

Испитување 888 казино букмејкер

888Sport беше меѓу првите обложувалници што ја украсија сцената на онлајн коцкање. По основањето во 1997 година како подружница на 888 Holdings, овој британски букмејкер немаше намера да се впушти во спортско обложување. 888Sport, како што е познато денес, првично беше основан како казино и покер страница. Брзо напред, на онлајн спортско обложување рака на 888 Казино беше лансирана пред речиси една деценија во 2010 година и стана една од најдоверливите онлајн обложувалници на пазарот на онлајн обложување.