888 Casino рецензија за кладилници - Security

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Security

888sport го предводи пакетот кога станува збор за заштита на своите клиенти.

  • Комисијата за коцкање на Велика Британија ја надгледува и лиценцира работата.
  • Букмејкерот е во согласност со прописите на eCOGRA за безбедност на играчите и има имплементирано неколку внатрешни механизми за тоа.
  • Cyber Patrol и GamBlock се два софтвери за безбедност на интернет што родителите можат да ги користат за да ги спречат своите деца да пристапуваат до веб-страниците за коцкање додека се без надзор.
  • Можете да дефинирате максимален износ на депозит со користење на самоограничувања на вашата сметка. Можете да го направите ова со одење на интернет и користење на услугата за касиер на страницата.
  • Исто така, можно е да користите потсетници за време на играта за да бидете предупредени ако се обложувате невообичаено долг период. Конечно, можете да закажете слободно време или само-исклучување за себе.

Ако ја користите функцијата Земете пауза, може да поставите временско ограничување за тоа колку долго вашата сметка ќе биде суспендирана. Ова може да трае некаде од неколку дена до повеќе од еден месец. Почнувајќи од минимум шест месеци, самоисклучувањата се потрајни суспензии.

Самоисклучувањата не можат да се отповикаат откако ќе бидат ставени на сила. Контактирајте со член на персоналот за повторно да ја активирате вашата сметка откако ќе истече пробното време.

  • Темелната политика за приватност и колачиња од 888sport објаснува како вашите податоци се собираат и користат и како да препознавате лажни е-пошта. Според корпорацијата, нема шпионски софтвер, малициозен софтвер или фирмвер на веб-страницата на компанијата.
  • Казиното 888 обезбедува едноставен метод за поплаки што може да го користите доколку имате какви било прашања, спорови или правни тврдења што сакате да ги искажете.
Total score9.0
Добрите
+ Голем бонус без депозит
+ Режим за преземање
+ Дневни џекпот награди

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (16)
Јапонија
Јужна Кореа
Данска
Италија
Канада
Кина
Латвија
Обединето Кралство
Полска
Португалија
Романија
Русија
Унгарија
Франција
Чешка
Шпанија
ИгриИгри (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
CS:GO
Dota 2
European Roulette
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Prestige Live Roulette
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
The OscarsUFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортовиВозење велосипедГалски фудбалГолфЕвровизијаЕспортКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрки со коњиТротингФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Danish Gambling Authority
Gibraltar Regulatory Authority
Official National Gaming Office
Serviço de Regulação e Inspeção de Jogos Portugal
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit CardsDebit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
Uffiliates
СофтверСофтвер (10)
888 Gaming
Blueprint Gaming
Cassava
Cryptologic (WagerLogic)
Dragonfish (Random Logic)
Edict (Merkur Gaming)
Electracade
GamesOS/CTXM
IGT (WagerWorks)
Random Logic