888 Casino Рецензија на книговодителите 2024 - Support

888 CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус $100 + 88 бесплатни вртења
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
888 Casino is not available in your country. Please try:
Support

Support

Услугата за грижа за клиентите е една од најбараните карактеристики на онлајн спортските обложувалници. Секој во тимот ги има потребните способности и знаења за да одговори на какви било прашања што можеби ги имате.

888 Казино нуди широк спектар на алтернативи за помош доколку ги барате. Секциите ЧПП и Помош може да бидат добро место за почеток. Повеќето од информациите што ги сакате ќе ги најдете на овие страници. Претпоставувајќи дека не е така, постои достапна опција за резервна копија.

Како можам да контактирам со казиното 888?

Претставниците за услуги на клиентите се достапни преку телефон, разговор во живо или е-пошта. Услугата за е-пошта не споменува време на одговор. Сепак, тие обично реагираат во ист ден, ако не и во истиот час.

Сите повици на овој број се бесплатни, а телефонските линии работат деноноќно. Ако сакате брзо да стапите во контакт со нив, можете да го користите нивниот разговор во живо. И тоа е достапно 24 часа на ден, седум дена во неделата, а на него присуствуваат љубезни и професионални агенти.

Може да стапите во контакт со 888 Casino на различни начини.

Англискиsupport@888sport.com+44 203 478 0670
ОК (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com0-800-096-4780
Ирска (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com1-800-930-215
Канада (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com1-855-765-2356
Индија (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com0-080-0100-5968
Шпанијаsoporte@888.es+44-203-859-4706
Latinoamérica (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com34 90 0974965
Deutsch (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com+44-203-478-1875
Français (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com+44 203 478 0670
Италијански (08:00 > 24:00 часот)supporto@888.it+44 203 478 1908 година
Португалски (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com+44 203 478 0670
Свенска (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com+44 203 478 0670
Данскиkontakt@888.dk80251022
Норск (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com+44 203 478 0670
Суоми (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com+44 203 478 0670
Романа (10:00 > 22:00 часот)support@888.ro+44 203 478 1907 година
Русский (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com+44 203 478 0670

Јазици за поддршка

Како што споменавме погоре, услугата за корисници на 888 Casino е достапна на следниве јазици:

 • Англиски
 • индиски
 • шпански
 • германски
 • француски
 • италијански
 • португалски
 • дански
 • норвешки
 • шведски
 • фински
888 го потврдува договорот со Вилијам Хил
2022-05-04

888 го потврдува договорот со Вилијам Хил

Секој кој е запознаен со онлајн спортското обложување веројатно ќе слушнал за обложувалницата Вилијам Хил. Сајтот е познат по тоа што овозможува пристап до различни пазари и промотивни понуди. BettingRanker има страница со многу детали информации за тоа за да им помогне на читателите да добијат дополнителен увид. Овој 87-годишен бренд веќе некое време го бара казино-фирмата 888. Компанијата неодамна потврди дека го купила Вилијам Хил за 2,2 милијарди фунти.

Испитување 888 казино букмејкер
2022-04-13

Испитување 888 казино букмејкер

888Sport беше меѓу првите обложувалници што ја украсија сцената на онлајн коцкање. По основањето во 1997 година како подружница на 888 Holdings, овој британски букмејкер немаше намера да се впушти во спортско обложување. 888Sport, како што е познато денес, првично беше основан како казино и покер страница. Брзо напред, на онлајн спортско обложување рака на 888 Казино беше лансирана пред речиси една деценија во 2010 година и стана една од најдоверливите онлајн обложувалници на пазарот на онлајн обложување.