888 Casino - Support

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Support

Услугата за грижа за клиентите е една од најбараните карактеристики на онлајн спортските обложувалници. Секој во тимот ги има потребните способности и знаења за да одговори на какви било прашања што можеби ги имате.

888 Казино нуди широк спектар на алтернативи за помош доколку ги барате. Секциите ЧПП и Помош може да бидат добро место за почеток. Повеќето од информациите што ги сакате ќе ги најдете на овие страници. Претпоставувајќи дека не е така, постои достапна опција за резервна копија.

Како можам да контактирам со казиното 888?

Претставниците за услуги на клиентите се достапни преку телефон, разговор во живо или е-пошта. Услугата за е-пошта не споменува време на одговор. Сепак, тие обично реагираат во ист ден, ако не и во истиот час.

Сите повици на овој број се бесплатни, а телефонските линии работат деноноќно. Ако сакате брзо да стапите во контакт со нив, можете да го користите нивниот разговор во живо. И тоа е достапно 24 часа на ден, седум дена во неделата, а на него присуствуваат љубезни и професионални агенти.

Може да стапите во контакт со 888 Casino на различни начини.

Англискиsupport@888sport.com+44 203 478 0670
ОК (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com0-800-096-4780
Ирска (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com1-800-930-215
Канада (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com1-855-765-2356
Индија (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com0-080-0100-5968
Шпанијаsoporte@888.es+44-203-859-4706
Latinoamérica (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com34 90 0974965
Deutsch (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com+44-203-478-1875
Français (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com+44 203 478 0670
Италијански (08:00 > 24:00 часот)supporto@888.it+44 203 478 1908 година
Португалски (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com+44 203 478 0670
Свенска (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com+44 203 478 0670
Данскиkontakt@888.dk80251022
Норск (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com+44 203 478 0670
Суоми (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com+44 203 478 0670
Романа (10:00 > 22:00 часот)support@888.ro+44 203 478 1907 година
Русский (09:00 > 22:00 часот)support@888sport.com+44 203 478 0670

Јазици за поддршка

Како што споменавме погоре, услугата за корисници на 888 Casino е достапна на следниве јазици:

 • Англиски
 • индиски
 • шпански
 • германски
 • француски
 • италијански
 • португалски
 • дански
 • норвешки
 • шведски
 • фински
Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Италија
Канада
Кина
Латвија
Обединето Кралство
Полска
Португалија
Романија
Русија
Унгарија
Франција
Чешка
Шпанија
ИгриИгри (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
CS:GO
Dota 2
European Roulette
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Prestige Live Roulette
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
The OscarsUFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортовиВозење велосипедГалски фудбалГолфЕвровизијаЕспортКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрки со коњиТротингФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Danish Gambling Authority
Gibraltar Regulatory Authority
Official National Gaming Office
Serviço de Regulação e Inspeção de Jogos Portugal
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit CardsDebit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
Uffiliates
СофтверСофтвер (10)
888 Gaming
Blueprint Gaming
Cassava
Cryptologic (WagerLogic)
Dragonfish (Random Logic)
Edict (Merkur Gaming)
Electracade
GamesOS/CTXM
IGT (WagerWorks)
Random Logic