Betmaster рецензија за кладилници

BetmasterResponsible Gambling
CASINORANK
8.99/10
Бонус
Казино и спортско обложување
Виртуелни спортови
Вртења без лојалност
PNP во Финска
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Казино и спортско обложување
Виртуелни спортови
Вртења без лојалност
PNP во Финска
Betmaster is not available in your country. Please try:
Eliza Radcliffe
ReviewerEliza RadcliffeReviewer
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Bonuses

Bonuses

Betmaster има иницијал бонус за пријавување, што одговара на износот на првиот депозит на играчот, до 200 евра. Ова значи дека играчот може да го удвои износот на облози што ги става или игрите што ги игра, без дополнителни трошоци за себе. Меѓутоа, ако победат во првите 24 часа, тие можат да го подигнат само еквивалентот на нивниот прв депозит и ќе треба да почекаат да подигнат нешто над тоа.

Играчите исто така ќе можат да ги искористат предностите на некои бесплатни вртења, кои се а бонус за лојалност. Повеќето играчи ќе добиваат до 80 бесплатни вртења секоја недела - уште еден начин на кој можете да играте повеќе игри. Додадете го на ова и Sport Loyalty FreeBet, кој на секој играч му дава неделен бесплатен облог во вредност до 20 евра што може да се користи на речиси секој од спортските натпревари прикажани на веб-локацијата за онлајн обложување Betmaster.

Важна точка за бонусите

Како и кај повеќето онлајн обложувалници, бонусите ќе се ажурираат и ќе се менуваат од време на време. Играчите треба редовно да ја проверуваат страницата за да видат кои се моменталните бонуси и понуди и да ги проверат условите и условите за нивно користење.

Кешбек бонусКешбек бонус
Games

Games

Секој што сака да се обложи на спортски настан преку Betmaster ќе открие дека ги опфаќа сите големи спортови и спортски настани во светот. Главните спортови вклучуваат:

 • Фудбал
 • Хокеј
 • Кошарка
 • Бејзбол
 • Пикадо
 • Одбојка
 • Виткање
 • Тенис
 • ММА
 • Американски фудбал
 • Еспорт

Веб-страницата ги прикажува најновите спортски натпревари што се случуваат во моментов. Ова ќе вклучува индивидуални натпревари, лиги и турнири. Веб-страницата, исто така, ќе ги прикаже претстојните тела и ќе ги објасни коефициенти за обложување за секој од нив. Обложувањето на спорт на интернет е исто толку лесно како и обложувањето во обложувалница на тули и малтер. Играчот може да избере победа или нерешено за својот тим или индивидуален спортист.

За сите спортови, се препорачува поединците да ги земат предвид перформансите на нивниот избран тим пред да стават облог. Шансите за игра ќе зависат од голем број фактори, вклучително и дали одредени играчи ќе учествуваат или не.

Играчите исто така ќе можат да се обложуваат на неспортски настани, како што е Избор за песна на Евровизија и исходот од изборите во земјите низ светот.

+6
+4
Затвори

Software

Провајдерите на софтверот Betmaster се врвни, нудејќи мазен и лесен интерфејс што го олеснува обложувањето и управувањето со вашата сметка. Може да видите повеќе софтвери за спортско обложување на Betmaster , како што е - што ви овозможува да имате пристап до најновите трендови и функции. Освен тоа, може да очекувате непречено обложувачко искуство без прекини поради постојаните ажурирања и подобрувања на софтверот.

Payments

Payments

Сајтот за онлајн обложување на Betmaster е поставен да прифаќа и користи a различни начини на плаќање. За речиси сите начини на плаќање, минималниот износ на депозит е 20 фунти. Начините на плаќање вклучуваат Visa, Mastercard, банкарски трансфер, AstroPay, PaySafe картичка, Neosurf, Skrill и Neteller се достапни, меѓу другото.

Некои начини на плаќање бараат минимум депозит од 40 фунти. Веб-страницата не наведува дали има ограничувања за максималниот износ што може да се депонира, иако некои начини на плаќање може да имаат свои ограничувања и играчите треба однапред да проверат дали е тоа случај.

Кога играчите сакаат да ги повлечат своите добивки, треба да бидат свесни дека можат да имаат едно повлекување дневно без да платат провизија. Стапките на провизијата се 5%. Во првите 24 часа по пријавувањето и депонирањето, износот што може да се повлече не треба да го надминува почетниот износ на депозит. За секој начин на плаќање, ограничувањата за повлекување се различни.

Постојат дневни, неделни и месечни ограничувања за сите играчи. Играчите, исто така, треба да бидат свесни дека треба да повлекуваат пари само користејќи го истиот метод на кој го направиле депозитот.

Deposits

Важноста на обезбедувањето на корисниците со многу различни начини на депонирање се задржува на Betmaster . Може да откриете 8 опции што ви одговараат, како што се Neosurf, Bank Transfer, AstroPay, MasterCard, Skrill и други. Со кратко време на обработка и строги безбедносни мерки на претпазливост, Betmaster се труди да ги направи депозитите што е можно поедноставни.

Withdrawals

Овој провајдер ви дава неколку опции за уплата на вашите победи и заработка. Повлекувањата може да се бараат на различни безбедни методи. Најголемиот дел од барањата за повлекување се исполнуваат во рок од неколку работни дена. Со Betmaster , можете да бидете сигурни дека повлекувањето не е воопшто непријатност. Со толку многу опции, извлекувањето на вашите пари е брзо и лесно. Повлекувањата се обработуваат брзо и ефективно, обично во рок од неколку работни дена. Ова осигурува дека ќе ги добиете не само вашите целосни победи, туку и без непотребни одложувања.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

За да ги зачувате вашите приватни податоци безбедни, Betmaster наметна неколку безбедносни и безбедносни слоеви. За да се гарантира фер и отворена игра, Betmaster се подложува на редовно тестирање од независни трети страни. Можете да бидете сигурни дека вашите лични податоци ќе останат доверливи и дека со игрите се постапува праведно кога ја користите оваа доверлива услуга за спортско обложување.

Security

Во Betmaster , вашата безбедност е главен приоритет. Веб-страницата користи стандардни безбедносни техники за заштита на корисничките податоци од неовластен пристап. Плус, Betmaster користи рутинско следење за откривање и спречување штетни активности. Ова осигурува дека вашите финансиски и лични податоци се безбедни додека се коцкате.

Responsible Gaming

Betmaster е посветен на одговорното играње и нуди различни алатки кои ќе ви помогнат да го ограничите ризикот. Овие карактеристики вклучуваат ограничувања за депозити, опции за откажување и пристап до ресурси за луѓе со зависност од коцкање.

About

About

Betmaster го започна својот живот во 2014 година и беше дизајниран да привлече корисници на онлајн казина во региони како Европа, Азија, Африка и Јужна Америка, но страницата ги поздравува играчите од целиот свет. Компанијата е во сопственост на компанија регистрирана на островот Курасао – Reinvent NV. Тој е усогласен со сите локални закони за игри во Курасао и доби лиценца број 1668/JAZ, бидејќи ги исполни условите за легално управување со онлајн казино и страница за обложување.

Компанијата е регистрирана и во Европа, со база во Кипар. Reinvent Ltd е европска филијала на компанијата и е регистрирана во градот Лимасол. Ги обработува плаќањата и другите податоци за Reinvent NV.

Компанијата разви интерфејс кој е лесен за употреба, кој е идеален и за почетници и за поискусни корисници на онлајн казина. Со повеќе од 1000 спортски настани наведени на страницата секој ден, луѓето можат да се обложуваат на локални или глобални настани. Корисникот може да отвори сметка во една од повеќе различни валути, а страницата зема дури и криптовалути како што е Биткоин

Зошто да се обложувате во Betmaster?

Разновидноста на спортски настани покриено од Betmaster го прави ова е добра страница за пријавување на почетници бидејќи е лесна за употреба и ги нуди сите добро познати турнири, но ова не е единствената причина за користење на услугите на Betmaster.

Веб-страницата нуди највисоки стандарди за безбедност и безбедност. Веб-страницата има стандард за безбедност на SSL за да се осигура дека личните податоци на играчите се безбедни во секое време. Друга предност е тоа што регистрацијата на страницата е многу брза, а повлекувањето на добивките обично е моментално, така што нема чекање за пристап до вашите сопствени средства.

Стандардите за услуги на клиентите се високи, при што тимот може да комуницира на неколку јазици, вклучувајќи руски, италијански, германски, јапонски, португалски и шпански, како и англиски. Експертите за услуги на клиентите се достапни деноноќно. Разговорот во живо е најпопуларната опција за контактирање со нив и повеќето играчи ќе добијат одговор од нив во рок од неколку минути. Има и адреса за е-пошта за оние кои претпочитаат да контактираат со компанијата на тој начин.

Кратки факти

Година на основање: 2015

Account

Создавањето сметка со Betmaster е едноставен процес, за кој се потребни само неколку минути за да се заврши. Ќе треба само да предадете некои од вашите лични податоци и да изберете најава и лозинка. Откако вашата сметка е подготвена, можете да скокнете во акцијата за обложување или да отидете директно на бонусите за да видите што може да биде достапно. Всушност, една од најдобрите предности е колку е лесно да се движите на страницата и колку добро функционираат сите функции. Можете да ја проверите вашата историја на обложување, да видите колку сте блиску до исполнување на барањата за обложување и да управувате со вашата банка - без да го напуштите вашиот дом.

Support

Ако некогаш имате какви било прашања или грижи за вашата сметка или процесот на обложување, тимот за поддршка на клиентите на овој провајдер е секогаш достапен да ви помогне. Нивните упатени претставници ќе ви помогнат на пријателски и професионален начин, осигурувајќи дека ќе го имате најдоброто можно искуство додека играте во Betmaster .

Tips & Tricks

 • Истражете го делот за спорт: Betmaster ви овозможува да откривате интересни спортови, истовремено обезбедувајќи ви се што е потребно за да уживате во вашите омилени. * Зграби бонуси и промоции: за да започнете, Betmaster нуди значителен бонус. Внимавајте на претстојните бонуси и промоции како што се бесплатни облози или повторно вчитувања. * Најдобар метод за депонирање: Изберете го најзгодниот начин на депозит од една од опциите Betmaster . За да ви помогне да одлучите кои опции се најдобри, можете лесно да ги испробате, на пример: Neosurf, Bank Transfer, AstroPay, MasterCard, Skrill . * Останете информирани: Направете го вашето истражување и бидете во тек со најновите настани и спортовите на кои се обложувате. Следете ги спортските вести и ажурирања за да останете информирани и проверете ги спортовите како: Тенис, Пинг Понг, Виртуелни спортови, Крикет, Кошарка за да истражувате нови опции и да останете ажурирани.

Promotions & Offers

За да ви помогне да го извлечете максимумот од времето поминато во обложување, Betmaster нуди неколку различни промоции. Можете да ги користите нивните промоции за да испробате нови стратегии и облози без да вложувате голем дел од вашите сопствени пари. Освен тоа, разумните барања за обложување на промоциите на Betmaster го олеснуваат повлекувањето на добивките од бонус.

Live Casino

Live Casino

Не е секогаш од суштинско значење да се обложите на омилен спорт пред натпреварот. Можно е да се учествува во спортско обложување во живо и ставете го облогот за време на играта. Во обложувањето во живо, постојат два типа на облози - обложување на вкупниот износ и облог за натпревар. Овие работат на ист начин како и стандардните облози. Една од предностите на обложувањето во живо е тоа што поединецот веќе ќе го видел почетокот на натпреварот и ќе има подобра претстава за тоа како функционира нивниот фаворизиран тим.

Тоа исто така значи дека нема толку долго да се чека за исходот. Нема паника штом ќе сфатите дека натпреварот веќе започнал - има уште време да го ставите облогот, но важно е да бидете свесни дека страницата за обложување исто така има добра идеја како функционира тимот и коефициентите ви се даваат можеби нема да бидат толку добри како оние цитирани пред натпреварот.

About the author
Eliza Radcliffe
Eliza Radcliffe
About

Елиза „Лизи“ Редклиф, позната како „Критична кралица“ на BettingRanker, има орелско око за детали и репутација за обезбедување на најсеопфатни прегледи во областа на онлајн обложувањето. Со талент за откривање на скриеното, нејзините критики ги водат обложувачите и почетниците и ветераните.

Send email
More posts by Eliza Radcliffe
Betmaster ја наградува лојалноста со до 10% неделен кешбек
2023-05-02

Betmaster ја наградува лојалноста со до 10% неделен кешбек

Страствените обожаватели на спортско обложување секогаш бараат бонуси и промоции да го додадат во нивната колекција. Овие промоции не само што ви дозволуваат бесплатно да вложувате облози, туку можете да добиете и убава исплата на среќен ден. Поради овие причини, BettingRanker го идентификуваше неделниот поврат на готовина од 10% на Betmaster како одлична понуда за лојални обложувачи. Еве го целосниот преглед на овој бонус за спортска книга!