Betsafe

Age Limit
Betsafe
Betsafe is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

About

Ова конкретно онлајн казино пристигна на местото на интернет коцкањето малку подоцна од неговите конкуренти. Во јануари 2006 година ги започнаа своите деловни активности. Сепак, се чинеше дека тоа не ги одврати на кој било начин. 

Тие брзо станаа едни од најпознатите и најпочитуваните онлајн бизниси за спортско обложување во онлајн индустријата за коцкање. Повеќе од 450.000 клиенти од повеќе од 100 различни нации играат таму редовно.

/betsafe/about/

Games

Betsafe има стекнато голем избор на пазари за обложување, овозможувајќи им на навивачите да ја изберат најдобрата опција за нивните потреби. Веб-страницата вклучува покриеност на сите големи настани и натпревари, вклучувајќи американски фудбал, тенис, кошарка, хокеј на мраз, бејзбол, тенис, мотоспорт, голф, виртуелни спортови, итн. Има преку 28 различни спортови за обложување, со илјадници пазари за избор.

Секој спорт, всушност, има сеопфатен интерфејс што може лесно да се промени со кликнување на настанот по ваш избор. Уплатницата им овозможува на корисниците да го изберат специфичниот спорт и пазар на кој сакаат да се коцкаат и да ја прилагодат сумата што се подготвени да ја вложат.

Withdrawals

Победата во казино игрите е можеби најпријатниот аспект на искуството. Тоа покажува дека има пари што треба да ги земете со себе кога одите. Меѓутоа, за навистина да ги поседувате готовината, прво ќе треба да побарате повлекување од казиното. 

Поради барањето да се направат безбедносни проверки, времето потребно за повлекување пари е значително подолго од времето потребно за депонирање пари. За среќа, услугата за исплата што ја нуди Betsafe е добро позната по тоа што е доста ефикасна.

Bonuses

Без разлика на вашиот став за бонуси и промоции, Betsafe Sports гарантира дека имате многу можности да ги искористите. И на почетниците и на ветераните им се допаѓа оваа спортска книшка поради вниманието на деталите и напорот за создавање активна бонус област. 

Некои промоции ќе бидат ограничени, но по подлабока проверка, откривме дека Betsafe нуди бонус за добредојде во секоја земја во која работи.

Account

Обложувачите мора прво да регистрираат сметка пред да можат да пристапат на веб-страницата на Betsafe. Како да се регистрирате е едно од најчесто поставуваните прашања од потенцијалните клиенти на Betsafe.

Ова е првиот чекор за која било страница што нуди спортско обложување. Методот се состои од неколку лесни фази кои обложувачите мора да ги завршат.

Languages

Обложувачите треба внимателно да ја разгледаат јазичната помош обезбедена од давателот на спортско обложување. Тоа е веројатно една од најважните одлуки што ќе ги донесат. Сепак, тоа е една од работите на кои луѓето најчесто забораваат.

Од обложувачите не треба да се бара да користат веб-локација на јазик што не можат да го разберат, како што е наведено во стандардите за обложување за фер плеј. Поради ова, тактната веб-страница за спортско обложување ќе им претстави на корисниците опции за повеќе од еден јазик.

Countries

Коцкарите од целиот свет ги привлекува Бетсафе како пчелите кон медот. Таа има добро воспоставена репутација за интегритет и им нуди на своите клиенти пристап до огромен пазар за најинтересните обложувачки активности во спортот.

Betsafe може да има голема база на клиенти што е распространета низ целиот свет. Сепак, на жителите на не сите земји им е дозволено да ги користат услугите обезбедени од веб-страницата за онлајн спортско обложување. На крајот на краиштата, Betsafe може да биде многу строг во примената на своите правила за да ги заштити и компанијата и лојалната база на клиенти што ја одржува.

Mobile

Користењето на десктоп веб-страницата на Betsafe е само една опција за играње. На мобилната апликација Betsafe, имате пристап до истите опции и алатки за обложување како на десктоп-страницата. Истите избори за стриминг се достапни во областа за обложување во живо. Апликацијата Betsafe е исклучително удобна и ви овозможува да ја следите секоја игра и секој облог без разлика каде се наоѓате.

Tips & Tricks

Спортското обложување може да биде пријатно, но е уште попријатно, безбедно и покорисно кога се прави со Betsafe. Овие совети и техники ќе им помогнат на клиентите на Betsafe да го искористат максимумот од нивното искуство таму.

Responsible Gaming

Професионалните коцкари заработуваат за живот, но тие се малку. Тоа не треба да се смета за извор на приход за многу луѓе. Единствениот ризик со парите е дека можете да си дозволите да изгубите. Никогаш не се коцкајте со парите што ви се потребни за домување, сметки, оброци или други основни работи.

Проблемите со коцкањето често се предизвикани од лица кои предвидуваат или бараат да победат. Тие може да станат фрустрирани или вознемирени кога ќе изгубат и да ризикуваат уште повеќе пари за да ги вратат загубите. Ова може да предизвика ужасна верижна реакција која брзо излегува од контрола.

Support

Од најголема важност е да се осигурате дека грижата за клиентите што ја добивате со онлајн казиното е од највисок можен калибар. Праведно е да се каже дека Betsafe прави доста респектабилна работа во овој поглед. За разлика од многу други, ова конкретно онлајн казино обезбедува помош деноноќно; оттука, можете да стапите во контакт со претставник на одделот за услуги на клиентите во кој било час од денот. 

Компанијата им обезбедува на своите клиенти функција за разговор во живо, телефонски број и адреса за е-пошта.

Deposits

Не треба да се грижите за безбедноста на вашите средства бидејќи сите достапни банкарски опции се во согласност со PCI и одобрени. Депонирањето и повлекувањето пари во Betsafe е што е можно поедноставно и сигурно, исто како и во која било друга врвна услуга за спортско обложување преку Интернет.

Од друга страна, времето потребно за да се појават повлекувањата на вашата сметка може да се движи од еден до пет дена, во зависност од користениот метод. Спортската книшка обично прави максимални напори да се справи со барањата за повлекување играчи во рок од дваесет и четири часа по нивното примање.

Security

Betsafe е онлајн казино што се игра во над 100 земји и, како такво, мора да се придржува до најстрогите прописи.

FAQ

Клиентите на Betsafe редовно ги поставуваат овие прашања пред, за време и по ставањето облози.

Affiliate Program

Мрежата за партнери на Betsson Group вклучува Betsafe. Мрежата за партнери на Betsson Group е една од најдобрите облози на интернет за да им понуди на посетителите различни безбедни опции за обложување. Оваа придружна програма ги претставува казината на Betsson Group. Поддржан е од Betsson AB, јавно тргувана фирма со над 40 години искуство во индустријата. Поголемиот дел од казината на Betsson Group се напојувани од софтверската платформа NetEnt.

Total score8.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2006
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Естонски
Латвиски
Норвешки
Полски
Руски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојдеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Бугарски лева
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Шведски круни
ДржавиДржави (9)
Естонија
Канада
Латвија
Литванија
Норвешка
Перу
Полска
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (38)
Методи за повлекувањеМетоди за повлекување (8)
Bank transfer
EcoPayz
InterAc
Neteller
PayPal
Skrill
Trustly
Visa
СофтверСофтвер (60)
1x2Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amaya (Chartwell)
Aristocrat
Asylum Labs
Authentic Gaming
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Casino Technology
Chance Interactive
Cozy Gaming
Crazy Tooth Studio
Cryptologic (WagerLogic)
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Fantasma Games
Felt Gaming
Fortune Factory Studios
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Genii
Habanero
High 5 Games
Join Games
Just For The Win
Kalamba Games
Lightning Box
MetaGU
Microgaming
NextGen Gaming
Old Skool Studios
PariPlay
PearFiction
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
SG Gaming
SUNFOX Games
Shuffle Master
Side City Studios
Spieldev
Spike Games
Stakelogic
Stormcraft Studios
Tom Horn Gaming
Touchstone Games
Wazdan
ZITRO Games